Не було ніяких слонів. Частина 9. Столиця України

[a.s. Нагадую – тексти цього проєкту були написані на початку 2011 року.]

Столиця незалежної України – Київ. Це відомо всім. Але не всі знають, що кілька разів резиденція гілок влади могла змінити місце.

Першим замислився про переніс столиці перший президент Леонід Кравчук. Звісно ж, він хотів, аби головне місто України було на його батьківщині – але зі зрозумілих причин не зміг цього зробити. Бо ж Рівне (а ЛМ народився саме на Рівненщині) за часів 2СВ було столицею Райхскомісаріату Україна – і вчорашній комуніст звісно ж не міг допустити, аби в народі виникли такі негарні асоціації. Мовляв, Макарович, який в дитинстві на окупованій території знаходився, продовжує традицію фашистського колабораціонізму. А далі Кравчуку просто не вистачило часу придумати якусь нову столицю.

Леонід Кучма, яко людина більш приземлена, над такими речами не замислювався – не до того, на першому плані був план по обплутуванню основних фінансових потоків своєю чи підконтрольною собі павутиною. Але після початку другого строку, коли Данилович вже обжився, він почав замислюватись над таким грандіозним проєктом. Є інформація, що така думка прийшла йому в голову тоді, коли він знайшов кравчуківського записника у таємному президентському сейфі.

Звісно, головним варіантом був Дніпропетровськ. Але існував і резервний – це Запоріжжя. Ідею із цим містом підкинуло Кучмі його нацдемоточення. Мовляв, ви тільки що комуніста на виборах здолали, дуже символічно буде на козацькій землі влаштувати резиденцію. Таку собі кумчівську Січ. Дякувати Богу, запорізькі заводи відлякнули Кучму, а закрити всі їх він не наважився – багато бізнес-інтересів було на них зав’язано.

Тож залишився Дніпропетровськ. Тут також постаралось оточення – якому не дуже хотілось переїжджати кудись із Києва. Тому Кучму вмовили потихеньку розпочати будівництво, але всерйоз взятись за справу лише тоді, коли буде вирішено з “проблемою-2004”, тобто третім строком. Проблему, як відомо, не вирішили – тому і Дніпропетровськ відійшов в минуле.

Ющенка теж не оминула чаша сія. Більш того, він навіть розпочав широкомасштабне будівництво – звісно ж, на місці колишньої гетьманської столиці. Універсал, Батурин – це все ланки одного ланцюга. Переїзд в нову столицю був запланований відразу після перемоги на виборах-2010, в яку Ющенко щиро вірив до останньої хвилини голосування в першому турі. Вже була навіть розписана церемонія повторної інавгурації вже у новій резиденції.

Тепер Янукович. Всім зрозуміло, що в Києві йому некомфортно – тому і ця історія з Межигір’ям. Його лякає українське оточення, а виселити всіх киян не можна. Тому відразу після виборів в Адміністрації президента з’явилась ідея переносу столиці.

Так, звісно, мова спочатку йшла про Донецьк. Але Донецьк – це Ахметов, а останнім часом в оточенні Януковича почала набирати силу інша гілка, яка ставиться до РЛА майже вороже. Тому Януковичу, який жити не може без свого Донбасу, запропонували компромісний варіант.

Отже, єдиної столиці не буде – в тому плані, що всі гілки влади не будуть скупчені в одному місці. Ясно, що Адміністрація Януковича переїде до рідного міста Президента, Єнакієвого. Правда, ВФЯ поки що вагається щодо будівництва резиденції на місці його колишнього дому.

Верховну Раду поселять в Горлівку, як найближче до Єнакієвого велике місто.Звісно, для того, аби контролювати всіх депутатів. А Камінет Міністрів відправлять в Макіївку. Тут головним чинником стала близкість донецького аеропорту – щоб чиновники миттєво реагували на вказівки Президента і тут же вилітали туди, куди він скаже.

Звісно, для обслуговування всіх цих гілок влади потрібні комунікації. Тож скоро розпочнеться будівництво унікального Горлівсько-Єнакієвсько-Макіївського метрополітену з окремою гілкою до аеропорту. До речі, саме тому метро в самому Донецьку майже не будують – всі кращі сили кинуті на новий, головний фронт робіт.

А що ж буде з Києвом? Янукович замислив не тільки позбавити його особливого статусу, а й зробити звичайнісіньким райцентром Білоцерківської області. Відповідно будуть скорочені залізничні маршрути, все авіасполучення буде здійснюватись через аеропорт “Жуляни”, а “Бориспіль” взагалі закриють, віддавши його територію Ахметову під новий металургічний комбінат…

Частина 1. Мобільна війна

Частина 2. Прокляття президента

Частина 3. Львівська брама

Частина 4. Помилки Януковича

Частина 5. Президентське подвоєння

Частина 6. Макіївські вибухи

Частина 7. Смерть Чорновола

Частина 8. Paul is dead

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s