Не було ніяких слонів. Частина 1. Мобільна війна

ЖЖ давно помер. Але тексти, які там були, житимуть вічно. От я відкопав пароль до свого першого блогу на Ліджорналі. А там – такий цілком собі літературний проєктик у стилі алкополітфентезі. Із 12 частин, як то і положено справжнім митцям. Отже, викладаю їх тут. Сьогодні – частина перша.

(Єдине попередження – тексти ці написані на початку 2011 року, тож у чомусь вони видаватимуться неактуальними. Але сприймайте їх, зважаючи на час.)

********************************************************************

Слухайте всі! Я відкрию вам страшну тайну! І не одну! Я відкрию вам всі тайни. А почну з таємної сторони існування українських мобільних операторів.

Не вірите, шо таке є? Дивіться.

Був такий мобільний оператор UMC – з напівпомаранчевим лого. Після української поразки 2004-го Росія вирішила взяти хитрістю і 2007-го, коли при владі тимчасово був Янукович, знищила напівпомаранчеву UMC, замінивши на російську (в більшовицьких червоних кольорах) МТС. UMC намагався відкупитись, навіть пішов на поступки Москві:

– ввів тариф “UMC Регіон”, який діяв тільки на Донбасі та в Криму. То був не тариф, а прикриття – спецзв’язок без можливості прослуховування. Але навіть така лояльність не допомогла.

Скажете, там яйце на логотипі МТС – навіщо? То був меседж Януковичу – ми пам’ятаємо твої слабкі місця, тому будь покірним і слухняним.

Чому ж Ющенко нічого не робив? Неправда! 2006-го року, коли в парламенті була демократична коаліція, на український ринок прийшов “Білайн” – в чорно-жовтих бджолиних кольорах. І почав стрімко завойовувати ринок. Але…

Але не пройшло і року від обрання Януковича Президентом, як біло-синій Київстар вже майже асимілював бджолиного конкурента.

А що ж Тимошенко? Вона теж мала свою силу – це псевдо-донецький Лайф. Лайф – з біло-червоним логотипом і посмішкою (ви бачили колись, щоб реальні донецькі посміхались? А Тимошенко посміхалась завжди). Крім того, зв’язок через зятя ЮВТ – бо насправді він турок, а ніякий не Карр, зовнішність видає з головою. Та й де ви бачили британця, ласого до українських жінок? А от для турків це норма ще з часів Роксолани.

І найголовніше – Лайф з’явився на ринку 24 січня 2005-го. Саме в той день Тимошенко стала прем’єр-міністром.

А Тимошенко ж іще, крім дати, натякала – згадайте її в футболці “Шахтаря”, згадайте, як нічим завершився наїзд на Ахметова, згадайте її обійми з РЛА на “Донбас-Арені”. Ви бачили хоч раз, щоб Ахметов обнімався з Януковичем? Отож бо й воно. Але можливостей “Лайфу” вистачило не набагато, і зараз він скоріше у занепаді.

Тож що ми маємо наразі? Помаранчевого UMC вже немає, бджолиний Білайн майже зник, біло-червоний Лайф не грає ніякої ролі. А на коні тільки біло-синій Київстар, і червоні наглядачі з Москви, МТС, які постійно тримають над Януковичем дамоклове яйце.

Думайте!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s