Наші 90-і. Січень 1991-го, частина 4

П’ятниця – і черговий випуск “Наших 90-х”. Ми все ще в січні 1991-го…

…і ось вам попередні випуски:

Частина 1

Частина 2

Частина 3

А тепер – погнали читати свіжі новини!

Радянський Союз, як відомо, був атеїстичною країною. Але в кінці історії СРСР релігія уже по повній заходила у суспільний простір. В принципі, можна говорити, що шлюзи відкрило святкування 1000-ліття хрещення Русі.

І от у українських виданнях 1991-го почали з’являтися статті на релігійни теми. Та ще й які – не тільки банальне християнство, а й майже нікому не зрозуміла РУН-віра!

0017

Кияни та гості міста, ви знаєте, де у Києві була вулиця Менжинського і як вона називається?

0018

А ось так Старонаводницька, оті будинки-висотки, виглядають нині.

image

Звісно ж, вам цікаво – а які тоді були ціни, в 1991-му. Ну ось вам свинина за 20 рублів. І олія по 8 рублів.

0019

А Суми – одне із найдешевших міст було. Цікаво, як зараз.

Початок 1991-го – ще не той час, коли проблема Криму підніметься на повен зріст. Але, але… Ось вам коментар Леоніда Кравчука, уже тодішнього керівника республіки (хоча фактично був ще перший секретар ЦК КПУ – ви пам’ятаєте, як його звали? – але у ті часи партія значила усе менше і менше) про ситуацію на півострові.

Зверніть увагу, як він красиво, у своєму стилі, “між крапельками”, вмовляє і присипляє кримчан – та вам нічого не загрожує, якщо отримаєте автономію (так-так, на початок 1991-го Крим був лише звичайною областю)…

0020

І на завершення – знову про репресії проти активістів Революції на граніті. Пам’ятаєте про обшуки у Олеся Донія? Так от – його уже навіть затримали.

Цікаво, а хто очолював тоді, у січні 1991-го року партком Київського університету? Ага, знайшов – Володимир Полохало – у наступній епосі політолог і двічі депутат Верховної Ради від БЮТ/”Батьківщини”. А між секретарством у парткомі КДУ (тоді ще КДУ) і депутатством у ВР – очолював управління внутрішньої політики у Адміністрації президента Кучми.

0021

А ось уже Донія і звільнили. А подивіться, хто звільняв? Так це ж майбутній генпрокурор України (і народний депутат від КПУ) Михайло Потебенько!

0021-1

Ось такі новини з потебеньками. На цьому все, залишайтеся із “Нашими 90-ми”, а у наступному випуску – про Леніна, кавуни і перший кримський референдум. Слава Україні – і слава нам, хто пережив легендарні дев’яності! 😉

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s