Чим Навальний схожий на Ататюрка. І чому це не дуже приємна новина для українців

Я оце написав два невеличких текстики про історію Туреччини ХХ століття. І помітив таку цікавинку в процесі пошуку інфи для них.

От була собі Османська імперія. Імперія і імперія, з усіма відповідними заморочками. Але при цьому всяких там греків, вірменів, євреїв та інших лівих (з мусульманської точки зору) пасажирів не щемили. Тобто не то щоб взагалі не щемили – імперія ж все-таки. Але ті ж греки жили собі і навіть процвітали. І навіть в Стамбулі. І навіть при високих державних посадах.

А потім з’явилися такі собі младотурки. Які прийшли і сказали – чуваки, імперія в жопі, треба ж шось робить! І взагалі – хватить цих імперій, награлися, всьо, будуємо демократичну національну державу.

Ну ок, не дуже охоче, але все ж сказали турки. І пішли за младотурками, зокрема, за одним Мустафою, якого потім прозвали “Батьком усіх турків”, розвалювать імперію і будувать на її руїнах нове демократичне турецьке государство.

Правда, трохи пізніше виявилося, що “не все так однозначно”. Тобто що національна держава – це не так, шо “раз в оцій частині імперії наших більше – значить, тут і Туреччина, а отам в кутку всякі гяури, то значить, там буде Вірменія чи Греція якась”. Ні, у них получилося так, що спочатку всіх греко-вірменів повирізать ік чортовій матері (бо ну а чого вони ото?) – а потім заселить туди турків, ну, і, відповідно, значить, то вже якби національна турецька держава. “Турецький світ”, так би мовити. (Ні, це я не пародіюю московитів, це такий термін прямо є.)

А шо демократична – так, наприклад, під час стамбульського погрому 1955-го року поліція не вмішувалася в події, щоб і грекам не заважати здачі дать. Їх, правда, там малесенька щопта була у порівнянні із погромниками-турками – але на те і демократія ж. В їхньому розумінні.

А так да, Ататюрк – велика людина, реформатор, модернізатор і прочий асенізатор. Тут питань немає.

Так я про що подумав, коли все це прочитав. Оцей от “головний опозиціонер зємлі Русскай” Ляксєй Навальний – він же ж тоже такий весь демократ, проти імперії, і щось там про русскіх, государство і все таке. Дак от мені після цих порівнянь чомусь здається, що при Навальному буде не те, що ви всі подумали – “ей ви, татари, тувінци і прочіє чуркобєси, осьо вам незалежність, будуйте собі що там хочте, нам пофіг”. А зовсім навіть навпаки. Ні, ну навряд чи це аж так буде, як у Ататюрка в Смирні чи Константинополі – ХХІ століття ж все-таки. Хоча-а-а…

Ну і так, Крим. Який, як відомо, не бутерброд. Навальний же шо пропонував – всьо по-чесному, провести ще один референдум і визначитися. А поки той референдум готуватимуть – Крим під чиїм управлінням буде? Правильно, під управлінням великого кремлівського демократа дяді Льоши.

Одним словом, якщо бачите десь на уламках імперії всього такого із себе демократа, який токмо про свою націю піклується – тікайте від нього якнайдалі. За порєбрік, за строй солдатів НАТО, за океан. Тамті національні демократи, вони ще гірші за імперців. Перевірено електронікою. І історією.

Додаток.

Текст 1 –
Українці, не забувайте різанину в Смирні

Текст 2 –
Стамбульський Крим. Як турки остаточно вирішили грецьке питання

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s