Моур, Тіто і футбол. Ель Класіко у трьох турнірах сезону

Згідно із жеребкуванням півфіналів Кубку короля, у одній із пар ми побачимо чергове Ель Класіко. Востаннє “Реал” і Барселона” зустрічалися за сезон у всіх трьох іспанських турнірах рівно 10 років тому. Цитата із моєї “Повної історії Ель Класіко”. Як це було.

220. І знову на першому плані – футбол

23 серпня 2012

Суперкубок Іспанії. Перший матч

Барселона. “Камп Ноу”. 91 728 глядачів

Барселона – Реал 3:2 (0:0)

Голи: Педро Родрігес, 56, Ліонель Мессі, 70, пен, Шав’єр Ернандес “Шаві”, 78 – Кріштіану Роналду, 55, Анхель ді Марія, 85

“Барселона”: Віктор Вальдес, Даніел Алвес, Хав’єр Маскерано, Жерар Піке, Адріано Коррея, Сержі Бускетс, Андрес Іньєста, Шав’єр Ернандес “Шаві” (Франсеск Фабрегас, 81), Педро Родрігес (Жорді Альба, 85), Ліонель Мессі, Алексіс Санчес (Крістіан Тельо, 70)

“Реал”: Ікер Касільяс, Альваро Арбелоа, Рауль Альбіоль, Серхіо Рамос, Фабіу Коентрау, Шаб’єр Алонсо, Месут Озіль (Марсело да Сілва, 79), Самі Хедіра, Карім Бензема (Гонсало Ігуаїн, 60), Кріштіану Роналду, Хосе Марія Кальєхон (Анхель ді Марія, 65)

Ще до офіційної заяви Гвардіоли про завершення роботи з “Барселоною” (Жузеп постійно підписував однорічні контракти) чутки почали сватати до каталонського гранда різних спеціалістів – Венгера, Б’єлсу, Вальверде, Льова. Був у цьому списку і лідер “Барси” другої половини 90-х – початку 2000-х Луїс Енріке, який після чотирьох років роботи в “Барселоні Б” (там він якраз замінив Гвардіолу) працював в “Ромі”.

Але в той же день, коли Пеп заявив про кінець барселонського періоду своєї кар’єри – клубний сайт повідомив про те, що новим головним тренером “Барселони” на найближчі два роки стане Франсеск “Тіто” Віланова, який працював помічником Гвардіоли і в дублі, і в основній команді. Зважаючи на цей факт, якихось кардинальних змін від “Барси” в новому сезоні не очікувалось. Та й у кадровому смислі блаугранас майже не змінились – із гравців основної обойми пішов лише Кейта, у якого завершився контракт, натомість з “Валенсії” повернувся вихованець кантери Жорді Альба, а у “Арсенала” за 19 мільйонів придбали камерунця Алекса Сонга.

Стартувала стара “Барселона” із новим головним тренером просто блискуче – 5:1 вдома із “Реалом Сосьєдадом”. А далі, як і рік тому, був “класичний” Суперкубок, тільки тепер команди помінялись ролями – блаугранас вийшли на поле “Камп Ноу” як володарі Кубку, а бланкос приїхали чемпіонами країни. Початок матчу змінив стереотип попереднього сезону, коли “Реал” активно починав і або забивав, або заганяв заклятих в глуху оборону. Цього разу гра почалася рівно і спокійно, власне, весь перший тайм пройшов в такому стилі, без моментів і нервів. Два напівмоменти у Мессі важко було назвати гольовими спробами.

А от по перерві команди швидко включили високі швидкості, і на полі закипіли пристрасті – причому чи не вперше за останні два роки, лише футбольного характеру. Суперники швидко обмінялись голами – Роналду головою замкнув навіс з кутового, а Педро в першій же атаці реалізував ідеальну діагональ від Маскерано.

В швидкій грі впевненіше виглядала “Барселона”. На 62-й хвилині Мессі не вистачило кількох сантиметрів, аби замкнути простріл Алвеса. Але свій гол Лео забив, з пенальті, призначеного за фол Рамоса на Іньєсті. Андрес зробив ще один гол – вертикальним пасом на Шаві. Центр оборони “Реалу”, який провів непогану гру, провалив кілька епізодів, що стали ключовими – от і тут не встиг за капітаном “Барси”.

Матч ішов до упевненої перемоги господарів – і накльовувався навіть розгром, – але все змінилося за одну хвилину. Спочатку Касільяс витягнув гольовий удар Мессі, а потім пішла контратака “Реалу”, яка завершилася голом. Причому на контрасті із своїм мадридським колегою, Вальдес зробив усе, аби цей гол відбувся – отримав пас від захисника, почав обігрувати ді Марію, що його пресингував. І прогнозовано відпустив м’яч, а аргентинець легко розібрався в ситуації і використав такий королівський подарунок на всі сто.

221. Шанси Ігуаїна

29 серпня 2012

Суперкубок Іспанії. Другий матч

Мадрид. “Сантьяго Бернабеу”. 80 000 глядачів

Реал – Барселона 2:1 (2:1)

Голи: Гонсало Ігуаїн, 11, Кріштіану Роналду, 19 – Ліонель Мессі, 45

Вилучений: Адріано Коррея, 28

“Реал”: Ікер Касільяс, Альваро Арбелоа, Серхіо Рамос, Кеплер Феррейра “Пепе”, Марсело да Сілва, Шаб’єр Алонсо, Месут Озіль (Лука Модріч, 83), Самі Хедіра, Анхель ді Марія (Хосе Марія Кальєхон, 78), Гонсало Ігуаїн (Карім Бензема, 81), Кріштіану Роналду

“Барселона”: Віктор Вальдес, Жорді Альба, Хав’єр Маскерано, Жерар Піке, Адріано Коррея, Сержі Бускетс (Александр Сонг, 74), Андрес Іньєста, Шав’єр Ернандес “Шаві”, Педро Родрігес (Крістіан Тельо, 70), Ліонель Мессі, Алексіс Санчес (Мартін Монтойя, 31)

Після поразки в Барселоні, “Реал” програв і матч чемпіонату – у передмісті столиці “Гетафе” виявився сильнішим за досвідчених мадридських візитерів. Програвати третій матч поспіль (а поразкою у повторному суперкубковому поєдинку цілком можна було вважати і нічию – за такого результату трофей вигравала б “Барселона”) ніхто не хотів, тому вершкові взялися до справи із усією серйозністю.

Причому, на відміну від попередніх поєдинків, де “Реал” яскраво стартував і часто забивав голи, а потім розтринькував свою перевагу – цю гру королівський клуб провів так, ніби від неї залежало саме його існування. До того ж повністю провалила гру барселонська оборона – лише новачка Альбу з натяжкою можна було відзначити, всі інші регулярно не встигали за Ігуаїном і компанією, або навіть припускалися елементарних помилок, як у випадку із першим голом.

Акцент на персоні аргентинського форварда “Реалу” не випадковий – саме Гонсало з перших хвилин почав рвати і так не дуже міцний захист суперників. На 6-й хвилині Ігуаїн після довгого пасу Марсело вийшов на ворота з лівого флангу – Вальдес відбив м’яч ногою у дуже непростій ситуації. Надалі ця формула “довгий пас – недолуга реакція захисників” стала основною для господарів. І дуже швидко саме в такому форматі “Реал” забив два голи.

Перший гол зробив Пепе своїм до певної міри інтуїтивним парашутом на чужу половину поля, а оформив Маскерано – просто промахнувшись повз м’яч. Ігуаїн вийшов сам на сам  і пробив під опорну ногу Вальдесу. “Реал” продовжив натиск – і невдовзі святкував удруге. Тепер автором передачі на півполя став Марсело. Кріштіану п’яткою перекинув вайлуватого в цій ситуації Піке і, незважаючи навіть на те, що не дуже вдало підставив ногу під власну “свічку”, встиг викрутитись, вибрати позицію і пробити. Жерар же так нічим і не завадив Роналду.

Після чергового нереалізованого моменту у Ігуаїна забив Пепе – цього разу все було класично, навіс зі штрафного, удар головою, – та суддя Матеу Лаос гол не зарахував, бо Кеплер у боротьбі за позицію завалив візаві. Не встигла “Барса” видихнути, як черговий лонгболл привіз їй зменшення в кількості гравців на полі. Адріано проґавив момент пасу на Роналду і змушений був завалити того. Пряма червона картка, бо, не сфоли бразилець, Роналду навіть не вибіг би, а спокійним кроком вийшов на побачення з Вальдесом.

До кінця тайму все той же Ігуаїн не використав свій четвертий шанс, а потім несподівано забила “Барселона”. Втім, штрафний у виконанні Мессі – це завжди джерело підвищеної небезпеки, от і перед самою перервою удар Лео приніс деяке полегшення гостям. Тепер для загальної перемоги їм треба було забивати лише один гол.

Але другий тайм вийшов спокійним і навіть нуднуватим – “Реал” уже  не біг уперед, а “Барселона” не знала, як це зробити. Аж на 76-й хвилині гості спромоглися створити щось більш-менш схоже на гольовий момент – Альба після довгої, “мадридської” передачі прокинув м’яч повз Касільяса, але свого голкіпера підстрахував Рамос.

Про всяк випадок господарі відповіли ще одним шансом Ігуаїна – цього разу Гонсало влучив у штангу. А уже у доданий арбітром час на порожньому місці міг врятувати гру і Суперкубок Мессі. Несподіваний удар Ліонеля вийшов неяскравим – і неточним. Очевидно, завдяки тотальній перевазі “Реалу” уперше за багато матчів обійшлося без скандалів, сутичок і грубощів. Матч завершився спокійно, Моурінью виграв свій третій трофей в Мадриді – ще не знаючи, що на цьому його звитяги завершено. Адже чемпіонат тільки стартував, і триочкове відставання від “Барселони” іще нічого не значило.

222. Матч великих

7 жовтня 2012

7-й тур чемпіонату Іспанії

Барселона. “Камп Ноу”, 96 589 глядачів

Барселона – Реал 2:2 (1:1)

Голи: Ліонель Мессі, 31, 61 – Кріштіану Роналду, 23, 66

“Барселона”: Віктор Вальдес, Даніел Алвес (Мартін Монтойя, 28), Хав’єр Маскерано, Жорді Альба, Адріано Коррея, Сержі Бускетс, Андрес Іньєста, Шав’єр Ернандес “Шаві”, Франсеск Фабрегас (Алексіс Санчес, 62), Педро Родрігес, Ліонель Мессі

“Реал”: Ікер Касільяс, Альваро Арбелоа, Серхіо Рамос, Кеплер Феррейра “Пепе”, Марсело да Сілва, Шаб’єр Алонсо, Месут Озіль (Рікардо Лейте “Кака”, 82), Самі Хедіра, Анхель ді Марія (Майкл Есьєн, 88), Карім Бензема (Гонсало Ігуаїн, 62), Кріштіану Роналду

В чемпіонаті каталонці стартували просто відмінно – шість перемог в шести матчах, майже 3 забитих голи за гру. Тоді як “Реал” програв, крім “Гетафе”, ще й “Севільї” – і на “Камп Ноу” приїхав у ранзі шостої команди ліги, відстаючи від синьо-гранатового лідера на вісім очок.

Орієнтуючись на високу результативність суперника, Моурінью максимально зв’язав “Барселону” в атаці, пожертвувавши і своєю активністю. Блаугранас також почали грати від захисту, і аж на 13-й хвилині глядачі побачили перший більш-менш реальний епізод – Бензема нарешті знайшов вільний простір на лівому фланзі, але м’яч звалився у нього з ноги.

“Реал”, попри невдалий початок активної фази матчу, захопив ініціативу – і потихеньку обстрілював Вальдеса. На 19-й хвилині Рамос на подачі кутового бив з непоганої позиції, але промахнувся. Та гол назрівав і за кілька хвилин відбувся. Гості покатали м’яч по периметру штрафного, і Кріштіану на лівому фланзі пробив під ближню штангу – сильно, точно і без шансів для Вальдеса, який відкрив “свій” кут.

Мадридці могли тут же добити заклятих, але Бензема розстріляв штангу, а ді Марія на добиванні виявився неточним. “Барселона” не виявляла якоїсь серйозної активності – тому гол у відповідь виявився не дуже логічним. Навіс в штрафний мав забирати Пепе, він і Шаві відтіснив від м’яча, але сам зіграв дуже неакуратно – і тут з’явився Мессі, який підхопив безхозний м’яч і без проблем забив з кількох метрів.

Спокійна, академічна гра в другому таймі змінилася п’ятихвилинкою активності, коли команди знову обмінялись голами. Тільки тепер розпочали господарі – Мессі ідеально пробив над стінкою в дев’ятку. Роналду також відзначився у своєму стилі, вибігши на пас Озіля, що розрізав захист “Барси” навпіл. Окрилений успіхом КріРо хотів забити ще ефектніше, але при спробі зробити бісіклету невдало впав на плече і ледь не відправився до роздягальні.

“Барселона” могла дотиснути суперника – Монтойя на 88-й хвилині поцілив у перекладину, а Педро на третій доданій не зумів вдало завершити швидку атаку. Втім, результат і так можна було вважати позитивним для блаугранас, бо відстань між ними та королівським клубом збереглася – а пізніше навіть серйозно виросла. Нічия в Класіко стала єдиною втратою очок для каталонців у першому колі. На екваторі чемпіонату “Реал” йшов лише третім, відстаючи від “Барси” аж на 18 очок.

Не стала на заваді навіть хвороба головного тренера – 20-го грудня Віланова переніс повторну операцію з видалення пухлини. Його місце тимчасово, на один матч, зайняв помічник Жорді Роура – і свій матч виграв. Віланова ж повернувся до роботи 7-го січня, блискуче вигравши дербі барселоні – 4:0.

223. Несподіваний голеадор Варан, несподіваний тренер Роура

30 січня 2013

Півфінал Кубку Короля. Перший матч

Мадрид. “Сантьяго Бернабеу”. 83 000 глядачів

Реал – Барселона 1:1 (0:0)

Голи: Рафаель Варан, 81 – Франсеск Фабрегас, 50

“Реал”: Дієго Лопес, Альваро Арбелоа, Рікарду Карвалью, Рафаель Варан, Майкл Есьєн, Шаб’єр Алонсо, Месут Озіль, Самі Хедіра, Карім Бензема (Гонсало Ігуаїн, 64), Кріштіану Роналду, Хосе Марія Кальєхон (Лука Модріч, 59)

“Барселона”: Хосе Мануель Пінто, Даніел Алвес, Карлес Пуйоль, Жерар Піке, Жорді Альба, Сержі Бускетс, Андрес Іньєста, Шав’єр Ернандес “Шаві”, Франсеск Фабрегас (Тьяго Алькантара, 85), Педро Родрігес (Алексіс Санчес, 77), Ліонель Мессі

19-го січня “Барселона” програла перший матч в чемпіонаті – 2:3 на “Аноеті”. Через три дні Віланова знову відправився до Нью-Йорку на лікування, яке затягнулося на два місяці. Тому до півфінальних Класіко в Кубку команду готував знову Роура.

До півфіналів серйозні проблеми були хіба що у “Реала” в 1/8-й, коли мадридці програли перший матч “Сельті” 1:2. Вдома вершкові упевнено відіграли фору – 4:0, а більше гранди нікому не програвали. Максимум – чвертьфінальні нічиї (каталонці удома не змогли обіграти “Малагу”, але на “Росаледі” поквиталися за все).

Моурінью порадував уболівальників “Барселони” незвичною обороною – лише Арбелоа можна було назвати гравцем основи. Блаугранас в попередньому Класіко так само вийшли із несподіваним центром захисту – і отримали два голи. Але “Барселоні” на початку матчу було не до знайомства з новачком Класіко Вараном. Уже на 50-й секунді Піке біля лінії штрафного зніс Роналду – жовта картка і штрафний були значно кращим підсумком епізоду, ніж червона і пенальті, якби Жерар забарився хоча б на секунду.

Але досить швидко гості оговтались від такого кавалерійського наскоку, традиційно забрали собі м’яч – і в середині тайму могли забити, причому неодноразово. Перший момент Шаві створив сам собі – зі штрафного розстріляв перекладину. За дві хвилини добрячу послугу зробив для блаугранас Карвалью своїм недолугим пасом назад на голкіпера. Дієго Лопес, якого буквально перед матчем купили у “Валенсії”, аби замінити травмованого Касільяса, не встиг на цю передачу. Сеск підхопив м’яч, відкинув назад на хавбека, той бив прицільно – але на лінії воріт виявився Варан. Але на більше каталонці не розщедрились, втім, як і королівський клуб.

Після невеличкої ігрової переваги “Реалу” в першому таймі  тайм другий розпочався несподіваним голом від гостей. Мессі спочатку невдало закинув м’яч на лівий фланг атаки, потім прибіг першим на підбір і в дотик переправив м’яч уперед на Сеска – а Фабрегас пробив грамотно, під дальню ногу Дієго Лопесу.

Господарі “Бернабеу” в другій, досить сумбурній і навіть подекуди нудній 45-хвилинці атакували більше, мали кілька нагод – одного разу Піке вибив м’яч з-під ніг у Роналду, врятувавши команду від неминучого голу. Не використали свій шанс і гості – Педро, вийшовши на ворота, у зручній позиції промахнувся, хоча, здавалося, забити було простіше.

“Реал” все-таки зрівняв рахунок – перший навіс Озіля, з кутового, синьо-гранатові вибили від гріха подалі, а повторна подача Месута, вже з гри, замкнув чи не головний герой у складі бланкос Варан. Якби не дії молодого француза у двох ключових епізодах, “Барса” могла виграти 2:0, а врешті навіть мінімальну перевагу не втримала.

224. Кріштіану виходить в фінал

26 лютого 2013

Півфінал Кубку Короля. Другий матч

Барселона. “Камп Ноу”. 95 002 глядачі

Барселона – Реал 1:3 (0:1)

Голи: Жорді Альба, 89 – Кріштіану Роналду, 13, пен, 57, Рафаель Варан, 68

“Барселона”: Хосе Мануель Пінто, Даніел Алвес, Карлес Пуйоль, Жерар Піке, Жорді Альба, Сержі Бускетс, Андрес Іньєста, Шав’єр Ернандес “Шаві” (Тьяго Алькантара, 73), Франсеск Фабрегас (Давід Вілья, 60), Педро Родрігес (Крістіан Тельо, 71), Ліонель Мессі

“Реал”: Дієго Лопес, Альваро Арбелоа, Серхіо Рамос, Рафаель Варан, Фабіу Коентрау, Шаб’єр Алонсо (Майкл Есьєн, 83), Месут Озіль (Кеплер Феррейра “Пепе”, 79), Самі Хедіра, Анхель ді Марія, Гонсало Ігуаїн (Хосе Марія Кальєхон, 69), Кріштіану Роналду

За місяць, що минув після першого півфіналу, “Барселона” втримала свою перевагу над обома мадридськими клубами і упевнено крокувала до чемпіонства. А от в першому ж раунді Ліги чемпіонів блаугранас програли 0:2 на “Сан Сіро” “Мілану”. “Реал” свій єврокубковий матч з МЮ звів до нічиєї, хоча це теж – як і 1:1 в Кубку Короля – не можна було вважати позитивним результатом.

До того ж “Барса” чи не вперше за останні роки розпочала матч не просто контролем над м’ячем, а гострими атаками і справжніми гольовими моментами. На 2-й хвилині Мессі не вистачило кількох сантиметрів, аби перший гол влетів у дальню шістку. Трохи пізніше ще один удар Лео забрав Лопес. Окресливши таким чином свою перевагу і готовність у будь-який момент вирішити протистояння на свою користь, господарі дещо заспокоїлись. І даремно.

Бо “Реал”, хоч і не мав купи шансів, але використав чи не найперший. Роналду увірвався до штрафного, де Піке нічого не залишалося, як тільки збити його. Кріштіану класично розвів Пінто і м’яч у різні кути воріт. 2:1 – за сумою двох матчів уперед вийшла мадридська команда. А далі центр захисту Рамос-Варан наче стіною закрила свої ворота – і шансів у “Барселони”, яка за звичкою контролювала м’яч, не було. Навіть штрафний у кінці тайму, який Мессі готував довго і нудно, приніс лише удар для статистики в категорію “повз ворота”.

Те саме було і по перерві. На 52-й хвилині голкіпер “Реалу” не зумів забрати м’яч після потужного удару Бускетса, а на добивані знову схибив Мессі. Бланкос же були значно успішніші, ловлячи “Барселону” на контратаках. Роналду оформив дубль після проходу та прострілу ді Марії. Пінто лише трохи підправив м’яч ногою, чого якраз вистачило Кріштіану, який встиг і прийняти, і обробити, і загнати сферу до сітки.

Тепер господарі, яким треба було забивати вже два голи, заграли значно активніше. Суперник прийняв виклик, і деякий час команди грали фактично без оборони – то Лопес за штрафним виб’є м’яч головою, то Пінто почне атаку сольним проходом. Але третій гол “Реал” забив у класичному стилі – Варан на подачі кутового вистрибнув вище за всіх і ефектно, від перекладини вгатив м’яч в сітку.

Команда Жорді Роури не здалась, але фактично догравала поєдинок. Гол Альби – обігрався із Іньєстою і в дотик переправив парашутик від Андреса в ближній кут – не вирішував уже нічого. “Реал” вийшов до фіналу, де на власному стадіоні програв у додатковий час землякам з “Атлетіко”. Але це відбулось в середині травня, а уже за кілька днів після кубкової розбірки команди зустрілись знову – на “Бернабеу” в матчі чемпіонату.

225. Тіто – навіки чемпіон

2 березня 2013

26-й тур чемпіонату Іспанії

Мадрид. “Сантьяго Бернабеу”. 83 500 глядачів

Реал – Барселона 2:1 (1:1)

Голи: Карім Бензема, 6, Серхіо Рамос, 82 – Ліонель Мессі, 18

Вилучений: Віктор Вальдес, 90+4

“Реал”: Дієго Лопес, Серхіо Рамос, Кеплер Феррейра “Пепе”, Рафаель Варан, Фабіу Коентрау (Альваро Арбелоа, 68), Лука Модріч, Майкл Есьєн, Рікардо Лейте “Кака” (Самі Хедіра, 57), Альваро Мората, Карім Бензема (Кріштіану Роналду, 57), Хосе Марія Кальєхон

“Барселона”: Віктор Вальдес, Даніел Алвес, Хав’єр Маскерано, Жерар Піке, Жорді Альба, Сержі Бускетс, Тьяго Алькантара (Крістіан Тельо, 85), Андрес Іньєста, Педро Родрігес (Адріано Коррея, 77), Ліонель Мессі, Давід Вілья (Алексіс Санчес, 67)

Яскравим свідченням ставленням до цього матчу став стартовий склад господарів поля. Моурінью залишив на лаві запасних самого Кріштіану Роналду. Натомість в основі з’явився кантерано Альваро Мората (через два роки саме він обіграє “Реал” і виведе до фіналу ЛЧ свою нову команду, “Ювентус”). Лінію ж півзахисту Жозе взагалі замінив повністю – готуючись до повторного матчу з “Манчестер Юнайтед”.

На “Барселону” єврокубковий поєдинок не тиснув так, як на заклятих, бо до нього було півтора тижні – але і каталонці теж не стали брати з місця в кар’єр. Тим паче, перед матчем були певні проблеми зі здоров’ям у лідера команді – Мессі трохи температурив, та на гру вийшов. Тому початок гри вийшов спокійним – а гол Бензема став справжньою несподіванкою. Точніше, не сам гол, а ляп Маскерано, який махнув ногою повз простріл Морати з лівого флангу. За спиною у Хав’єра причаївся Бензема, який без проблем переправив м’яча в сітку.

Забивши, “Реал” на деякий час захопив ініціативу – і це призвело до того, що “Барселона” зрівняла рахунок у типовому мадридському ключі. Алвес віддав гострий пас через вершковий захист, Мессі встиг на цю передачу і, не давши Рамосу можливості наблизитись і перекрити траєкторію, пробив у ближній кут. А далі пішла перетасовка в центрі поля, яке закінчувалось в основному втратами м’яча або аутами. За такої нудної гри гольові шанси були на вагу золота – але і Мессі, вийшовши на Лопеса, не забив, і Мората не зміг викрутити м’яч з лівого флангу, розстрілявши сітку із зовнішнього боку.

У другому таймі першим не витримав Моурінью – зробивши подвійну заміну. І вона відразу змінила картину гри. Роналду вже на 30-й секунді свого перебування на полі заробив жовту картку для Піке. Потім кілька разів непогано пробивав по воротах, а на 88-й хвилині вгатив зі штрафного в хрестовину. Та й “Реал” в цілому заграв значно активніше, хоча на гол це особливо і не вплинуло – забили його бланкос зі стандарту. Цього разу усіх перестрибнув Рамос.

“Барселона” догравала гол без особливих емоцій, але коли на третій доданій хвилині Рамос зачепив Адріано в штрафному, а рефері Перес Ласа не призначив пенальті – гості не витримали і поганялися за арбітром. Пристрасті не вщухли і після фінального свистка, а Вальдес, який відверто кричав на суддю, отримав другу жовту і дискваліфікацію.

Втім, ця поразка ніяк не вплинула на чемпіонські шанси команд. “Барселона” ближче, ніж на 11 очок, конкурентів не підпускала – і за три тури до фінішу, вигравши в Мадриді у “Атлетіко”, оформила 22-е чемпіонство. Каталонці у підсумку повторили минулорічний рекорд “Реалу”, набравши рівно 100 очок. До того моменту Віланова уже повернувся до роботи і півтора місяці керував командою. Але хвороба не відступала, і врешті-решт тренер разом з керівництвом клубу полюбовно вирішили завершити співпрацю.

Історія не мала щасливого кінця. 24-го квітня 2014-го Тіто після термінової госпіталізації прооперували в каталонській клініці – а наступного дня він помер. Прощання з екс-тренером “Барселони” пройшло на “Камп Ноу”, а в лютому 2015-го на його честь назвали головне поле на тренувальній базі клубу.

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s