“Зіта і Гіта” в синьо-гранатових тонах

Ви справді не знаєте, хто в “Барселоні” були далекі родичі, які й самі про це не знали? Розказую!

Значить, є в Каталонії таке маленьке містечко Белькайре-д’Уржель. Десь на просторах провінції Льєйда воно розташоване. Маленьке-маленьке, живе там 1225 мешканців. І одна із белькайренос, така собі Марія з чудовим прізвищем Торрент, вирішила поритися у своєму генеалогічному дереві. По іншому, правда, прізвищу, маминому, Соле.

Порилася і нарила – що двоюрідна сестра її прадіда, Марія Соле Фонт, у свій час (1860 року, на секундочку! Це до можливості поритися у архівах, ага; підіть у нас пошукайте документи 1860 року у вільному чи хоча б якомусь доступі), вийшла заміж за такого Рамона Переса Льоберу.

Ви не знаєте, хто такий Рамон Перес Льобера? Я теж. А Ліонель Мессі – знає. Бо це його прадід, по батьковій лінії. А народився він знаєте де? У містечку Ель Поаль, яке входить до комарки (це щось типу району, третій рівень адміністративного поділу Іспанії, після автономних спільнот і провінцій) Пла-д’Уржель. Схожа назва на оту Бельмарку? Угу, бо це та сама провінція Льєйда.

Ну, те, що предки Мессі з Іспанії – це не дивина. А то звідки б в Аргентині взялися персонажі європейського типу, як не з Іспанії та Італії? Але!

Справа в тому, що з містечка Ель Поаль походили і предки іншого футболіста “Барселони”, Бояна Кркіча. По маминій, звісна річ лінії, бо повністю його звуть – Боян Кркіч Перес. Так от, предки сеньори Марії Луїси Перес – вони походили, як і прадідусь Мессі, з Ель Поаля.

Скільки там населення, в тому містечку, жило в середині ХІХ століття, не знаю. Але протягом ХХ століття більше 700 людей ніколи не жило. Як думаєте, які були шанси, що серед поаленків (так називають мешканців Ель Поаля) предки Мессі і Бояна – родичі?

Правильно – 100%-ві!

У Рамона Переса Льобери був брат, Гонсал Перес Льобера. І оцей Гонсал – він і є дідом сеньори Марії. І, відповідно, прадідом Бояна.

Messi-Bojan

Тобто у Лео і Бояна рідними були прадіди. А це родство як називається, ви в курсі? Я – в курсі. Бо у мене в дитинстві найкращим другом був саме такий родич: мій прадід і його прабаба були сиблінгами.

А отут навіть вказано, коли ж відповідний предок Мессі переїхав у Новий світ.

f6a96970-234f-471f-bca5-f1731bc3100a

Це називається – чотириюрідні брати. Отже, “аргентинець Ліонель Мессі” і “сербоіспанець Боян Кркіч” – виявилися каталонськими братами. Але, за іронією долі, це виявилося восени 2011 року, коли Боян поїхав у оренду до “Роми”. Він, щоправда, повертався до “Барселони”, навіть числився (зовсім трохи) в складі блаугранас в сезоні-13/14. Але так з новонабутим братом ніколи і не зіграв разом. А коли грав, то не знав, що він – брат 🙂

38

Отакі от родинні історії в іспанському футболі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s