Вінниця, Вінниця…

Багато постів у стрічці про цю подію, багато припущень, тверджень про причини таких обстрілів. І, знаєте, чим далі в ліс, тим більше мені здається, що українці просто не розуміють московитської логіки. Тобто вони оцінюють її зі своєї точки зору.Ну, “обстріли мирного населення – це тероризм”. Нє, я зовсім не проти, якщо Московію світ визнає державою-терориздом, скажу більше, я навіть “за” – і це, і значно більш суворі заходи (аж до стіни по кордону і цементу). Але.

Важливо все ж розуміти, навіщо вони то роблять. А українці, повторюю свою думку, не розуміють. Бо не можуть зрозуміти логіки московитів. Між іншим, як і вони нашу. Ось дивіться скрін. Це якийсь там ьімперець. Хз, хто, неважливо. Але.

287455545_720432895692437_1832584234126098400_nВін по суті усе говорить правильно. Що війна є війна, що не можна на державу гнати під час війни, що треба то, сьо, п’яте-десяте. (Повторюю – все правильно. Просто ви знов-таки, не розумієте, що для них це теж – “визвольна війна”, війна за виживання, як і для нас. Чому – це інше питання. Але так – є.)

Та вся його логічність і правильність стосується тільки тієї частини, де він говорить про своїх. Про свою країну. Як тільки він починає говорити про Україну і українців – він тут же потрапляє у ту саму пастку нерозуміння, що й ви, коли пишете про Московію.

Дивіться, він пише – мовляв, чим більше ми уб’ємо мирних жителів, тим швидше українці побіжать тиснути на Зеленського, щоб той зупинив війну (звісно ж, погодившись на умови Путіна, тобто капітулювавши). Я думаю, вам не треба пояснювати, чому ця логіка московита не має жодного відношення до реальності, правда ж? Ну от.

Так я про Вінницю. Розумієте, думати про те, що Московія – терористи, дуже зручно. І, в принципі, навіть корисно – бо чим більше буде таких закликів, тим швидше їх терористами і визнають. Але, повторюся, важливо розуміти їхню справжню логіку. А вона полягає у тому, що…

Згадайте (або нагугліть) вибухи будинків 1999 року. В принципі, уже немає особливих сумнівів у тому, що ті вибухи були справою рук нео-КГБ. Але навіщо вони те робили? З терористичних міркувань? Звісно ж, ні. Вони робили те з простою і чіткою метою – налякати населення і викликати у нього позитивну реакцію на майбутню Другу чеченську війну. Мети, до речі, досягли. І!

Досягши мети 1999-го у своїй країні – і при цьому вважаючи (це їхня головна помилка взагалі) українців «одним народом» чи «братніми народами» – вони всерйоз думають, що і на нас це подіє так само.

Вони дійсно так думають. Бо вони дійсно помиляються. Уже ж були докази того, що вони всерйоз ішли сюди мало не на парад – бо «будуть же, як в Криму чи Донбасі, зустрічати, як асвабадітєлів». Причини цієї помилки – це цікава тема, велика тема, але зараз не про неї. (У Портникова, здається, на останньому на цей момент ефірі на «УкрЛайфі», про це трохи є. Хоча він часто на цьому наголошує – саме тому, що він якраз добре знає московитів, на відміну від більшості українців.) А про те, навіщо Московія чинить усі ці злочини.

А чинить вона їх не тому, що «хоче крові», «орда» і таке інше. Не вдавайтеся в дугінщину – і не будете такими ж смішними, як цей кагбе-філософ. Дії Московії підпорядковані простій (але помилковій) логіці – «народ можна залякати, і, значить, народ треба залякати». От вони і залякують. І той штріх на скріншоті – він же все правильно говорить. Просто він, як і Кремль в цілому, не розуміє, що з українцями таке не пройде. Кучма ще коли сказав, що Україна – не Росія. А вони так і не зрозуміли.

Що ж у зв’язку із усім цим робити нам? Нічого. Тобто те, що і робили до сьогодні. Просто розуміючи, що це не просто припадок якогось кремлівського політчикатила – а план. Неправильний, програшний – але отакий от у них є план. І вони його дотримуються. Ну, просто більше нічого не залишилося (бліцкриг не вдався, «великий наступ» не вдався), тому і вдалися до такої терористичної спроби тиску на цілу країну.

А, ну хіба ще є ядерна зброя. Але це уже інша історія. Яка, сподіваюся, так і залишиться теорією. Ні, не тому, що отоді ми точно програємо – не програємо, це уже неможливо, навіть якщо ядерна бомба знищить Київ. Просто все-таки з Києвом (і мільйонами киян) чи будь-яким іншим українським містом (і його жителями) краще, ніж без нього, еге ж? От і я так думаю.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s