Не знаю, чи є в іспанській мові якесь спеціальне означення для rivalry серед жіночих команд. Але, схоже, воно зароджується. І ще й як активно!
Але для початку – про фантастичний результат ще 9 днів тому найкращої жіночої команди Європи. Отже, дивимося, як грала жіноча команда «Барселони» в сезоні.
Primera División Femenina de España
30 матчів, 30 перемог, 0 нічиїх, 0 поразок. 159/11. 90 очок
Copa de la Reina
4 матчі. 4 перемоги, 0 нічиїх, 0 поразок. 16/2
Supercopa de España Femenina
2 матчі. 2 перемоги, 0 нічиїх, 0 поразок. 8/0
Women’s Champions League
11 матчів. 9 перемог, 0 нічиїх, 2 поразки. 38/10
Усього
47 матчів. 45 перемог, 0 нічиїх, 2 поразки. 221/23
Причому із двох поразок одна не значила нічого – це були 0:2 у другому півфіналі ЛЧ після 5:1 у матчі першому. Тож по суті, жіноча команда блаугранас програла лише один матч в сезоні. Але який – фінал ЛЧ! Щоправда, найсильнішому клубу в історії головного жіночого футбольного клубного турніру Європу, «Ліону» (це була восьма перемога «ткаль», а перша сталася – 2011 року; за час домінування ліонок тільки двічі «Вольфсбург» і по одному разу «Франкфурт» та «Барселона» змогли їх посунути).
Отакий от історичний, ну, майже історичний сезон. Але я хотів сказати не про це, а про Ель Класіко. Справа в тому, що жіночі учасниці цього проститояння зустрілися у ВСІХ чотирьох турнірах!
Чемпіонат
12 грудня. Реал – Барселона 1:3
13 березня. Барселона – Реал 5:0
Бланкіньос грають у Прімері Феменіні другий сезон, тож по суті тільки починають, на відміну від синьо-гранатових дівчат. Минулого сезону два дербі теж програли. Правда, тоді реалістки фінішували другими, а зараз третіми, пропустивши дівчат із «Сосьєдада».
На виїзді, на «Альфредо ді Стефано», гру зробила нідерландська футболістка Ліке Мартенс, найкраща кравчиня світу 2017 року – два голи до 23-ї хвилини.
(Фото спеціально для тих, хто розпускає чутки, що усі футболістки – лесбійки. Нічого подібного. Їх там, імовірно, більше, ніж деінде, у відсотках – але точно не усі)
А удома два голи за три хвилини перед перервою забила капітанеса «Барселони», володарка «Золотого м’яча» і титулу найкращої футболістки року від ФІФА 2021 року Алешія Путельяс.
Кубок
Півфінал. Барселона – Реал 4:0
Тут забивали і Мартенс, і вихованка блаугранас (з 14 років в клубі) Айтана Бонматі, і нігерійська зірка Асісат Ошоала.
Між іншим, Бонматі уже навіть книжку видала. А ви кажете, Україна – футбольна країна. Ось подивіться, як в Іспанії популяризують футбол. У нас ви не те що книжок – ви футболісток на ім’я і в обличчя не знаєте. А там – книжки…
Суперкубок
Півфінал. Барселона – Реал 1:0
Оце був найважчий поєдинок жіночого елькласікового маратону – бо єдиний гол Путельяс (а хто ж іще) забила аж на 90+1-й хвилині. Щоб ви розуміли, що це був ключовий момент цього короткотривалого турніру – фінал «Барселона» виграла у дівчат з «Атлетіко» з рахунком 7:0.
Ліга чемпіонів
Чвертьфінал. Реал –Барселона 1:3
Чвертьфінал. Барселона – Реал 5:2
Попри фінальний результат ситуація тут виявилася непростою. Уже на 8-й хвилині домашнього матчу бланкіньос вийшли уперед – гол забила андалусійка із не зовсім іспанським ім’ям Ольга (Кармона Гарсія).
Путельяс з пенальті відігралася на тій же 8-й хвилині, але другого тайму. А другий гол «Барселона» забила за вісім… ну ок, за 8 з хвостиком хвилин до завершення основного часу матчу. Той точний удар завдала вихованка «Барси» Клаудіа Піна, яка повернулася із оренди у «Севільї».
Ви не повірите, але у матчі-відповіді перший гол забили теж господарі – і теж на 8-й хвилині. Цей гол забила уродженка Сарагори і вихованка, ви не повірите, «Сарагоси» Марія Пілар Леон. А ще вона фанатка Карлеса Пуйоля, ось і доказ є, а у текстовці до фотки Марічка написала так: «Коли мене запитували, з ким би я хотіла випити кави та поспілкуватися, [я говорила, що] це був він. Я вже мала його як орієнтир як на полі, так і за його межами… і навіть незважаючи на це, він мене здивував. Приємно було зустрітися з вами особисто, дякую за те, що ви були таким близьким і продовжуєте подавати приклад». Ось!
Отже, у другому своєму сезоні жіноче Ель Класіко набуло широти і масштабності – але поки що не стало тим дербі, за яке ми любимо чоловічу його складову. Бо ж усі матчі (поки що їх 8) виграла одна команда. Але, думаю, це не надовго, оскільки жіночий «Реал» одним із головних завдань на наступний сезон матиме саме перемогу над безперечним грандом іспанського (і уже потрохи європейського – все-таки три фінали ЛЧ за чотири роки, один із яких завершився перемогою) футболу.
P.S. Усі фото – із дівчачих інстаграмів, лінки там у відповідних місцях прикручені, можете подивитися, у них там багатенько фоток, і з футболу теж. Я ж використав саме такі, побутові, аби розвінчати ще один стереотип, який досі, на моє диво, побутує – мовляв, у футбол ідуть тільки страхолюдіни, бо нікому вони більше не потрібні. Ну от і подивіться на цих чудових іспанок (а також каталонок і нідерландок).