Розсольники

Ну що ж. Коло замкнулося. Чого і варто було очікувати. Але яка краса гри!

Філія московитської церкви – так звана УПЦ (МП) – на своєму Політбюро… вибачте, Синоді оголосила про свою незалежність від РПЦ. І офіційно стала натуральними, калірованими, канонічними РОЗКОЛЬНИКАМИ.

Дивіться, яка красива ситуація. Вселенський патріарх – перший серед рівних у світовому православ’ї, якщо хтось забув – заявив, що в Україні з моменту створення ПЦУ є лише одна канонічна церква. Власне Православна церква України на чолі із митрополитом Епіфанієм. А усі інші православні парафії – можуть перейти до ПЦУ. Ну, або піти услід за русскім воєнним корабльом. (Це моя інтерпретація, та й тоді ще про той корабель не знали.)

Тобто головна православна церква світу ніякого фейкового покруча “УПЦ (МП)” не визнавала. (В тому, що це фейковий покруч – давайте ми не будемо розбиратися. 2+2=4. Це знають ще у яслах малі діти. Дякую.) Зате їх визнавала РПЦ, придумавши їм отой пустопорожній титул “самоврядної церкви” чи як там той евфемізм звучить. (Може, і не так, але це взагалі не грає жодної ролі, я принципово не буду іти дивитися ту формальну дефініцію.)

А тепер, коли унухріївці відділяються від гундяїв – їх не визнаватиме не тільки проконстантинопольська більшість, а й промосковська меншість (що цілком логічно). Тобто “УПЦ (МП)” стануть абсолютними ізгоями. Геть неканонічною, незаконною, неєвхаристійноспілкувальною структурою.

Як колись була УПЦ КП. Тільки є один нюанс.

Українська православна церква Київського патріархату (я зараз говорю про ту церкву, яка існувала до об’єднавчого собору ПЦУ; те, що є нині – це бздура Філарета, і на неї уваги я звертати не збираюся, як і усі нормальні люди, до речі) була УКРАЇНСЬКОЮ церквою. Українською церквою для українців в Україні. Саме тому вона:

– вижила;
– росла;
– врешті-решт отримала визнання Фанару.

У унухріївців нічого подібного не буде. Просто тому, що вони – не українська церква. Ніколи нею не були і ніколи нею не будуть. Ні, не тому, що вони там усі “боже, які кончені” – просто українська церква уже є. Дві нам не потрібно. Та і потім – ви уявляєте собі, щоб Пашка-Мердесес вписався за українців, ну, скажімо, під час штурму Києва московитами? На словах – поки окупанти десь під Лисичанськом – так. На ділі – хіба що поширше ворота для московитських різунів би відкрив.

Тому ця “церква” так і буде увесь свій недовгий вік – не приший кобилі хвіст. Щось таке для недалеких, малоросів та какаяразніц. Які при цьому будуть звідти тікати – бо ж тепер “діти нехрещені” (як колись моїй дружині казав один “священник” із однієї “церкви” цього МП). А у цих персонажів, у них завжди був пунктик щодо “канонічності”, хай і вигаданої (це я про канонічність гебешного клона самосвятної допетрівської РПЦ). А тепер – якщо їм добряче продзизчати у вуха – вони не захочуть зв’язуватися із цією нікому не потрібною “церквою”. І як мінімум на захіл від Полтави вона вимре. А її священники хто перейде в ПЦУ, хто поїде в колаборанти чи взагалі московити, а хто піде працювати двірниками або бандитами (“прямим своїм дєлом”).

Ну, а десь вони, звісно ж, залишаться. Такими маргіналами, на яких ніхто в порядному товаристві не звертатиме уваги.

Що і добре. Так воно і мало бути. Бо усі ці упирьки від релігії напоролися саме на ту рогатину, якою постійно тикали в обличчя священникам української церкви. Бумеранг прилетів. Алга, унухріївці. Страшний суд, єпархія.

One thought on “Розсольники

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s