Свіжа соціологія КМІС. Давайте пофантазуємо про коаліції

Учора, як ви знаєте, КМІС оприлюднив результати лютневого соцопитування, і я хотів би зупинитися на парламентських виборах.

Ось список тих партій, які, згідно із показником “% серед тих, хто точно піде на вибори і визначився із вибором”, проходять до Ради.

Тут я порахував відразу кількість мандатів (мажоритарки у нас уже немає) і склав коаліції.

01

Як бачимо, чотири партії, які є умовно проукраїнськими – складають досить упевнену коаліцію. Навіть і три можуть скласти – без “Сили і честі” чи навіть без “Розумної політики”. Але то дуже на тоненького буде.

А тепер – починаємо грати в ігри.

Беремо три умовно проукраїнські партії, які не проходять до Ради. Радикальна партія Ляшка, Українська стратегія Гройсмана – вони найближче стоять до 5%-вої позначки (4,3 та 3,8 відповідно), а також УДАР Кличка (всього 2,2, але перспективи зростання, мені здається, у них більші, ніж у ляшків та гройсманів).

Беремо – і додаємо їм стільки відсотків, щоб вони по мінімуму пролізли у Раду. Відсотки ті беремо у інших топ-партій. Точніше, я вирішив піти по найгіршому варіанту і відібрати для них відсотки із показника тільки “Євросолідарності”. Насправді ж, якщо рейтинги цих партій і доростуть до 5%, то не тільки за рахунок головної проукраїнської партії, а і за рахунок інших. Але я, повторюся, взяв найгірший для проукраїнської коаліції варіянт.

Отже, витягаємо в Раду РПЛ. Що маємо?

02

Коаліція зростає на 10 багнетів.

Витягаємо в Раду УСГ. Що маємо?

03

Коаліція зростає на 9 багнетів.

Витягаємо в Раду УДАР. Що маємо?

04

Коаліція зростає на 5 багнетів.

Одним словом, прямо скажемо – поява п’ятої умовно проукраїнської партії, навіть за умови, що збере голоси не тільки з “ЄС”, а і з “Батьківщини”/”СН” та інших – нічого особливого не додає. Коаліція і так, і так є. І так, і так вона залежна від партії Тимошенко. І з цим поки що треба рахуватися.

А тепер давайте зробимо інше припущення. Візьмемо динаміку змін результатів у лідерів, також врахуємо закриття єдиногом медіаресурсу Мураєва/”Наших” (в інтернеті його дивитиметься зовсім не та кількість лохторату, що з телевізора). І спрогнозуємо зміну рейтингів на 2-3 місяці уперед.

На мою думку:

  • “ЄС” продовжить рости;
  • “СН” продовжить падати;
  • ОПЗЖ підбере чуток рейтингу “Наших”, але не дуже;
  • “Розумна політика” підбере рейтингу “СН” та просто буде рости.

Отже, які будуть рейтинги за цього припущення:

05

Як бачимо, тут проукраїнська коаліція уже добирається до 300 голосів – і майже виходить у коаліційний формат трьох – головні “ЄС”, пристяжними Разумков і Смєшко.

А тепер зробимо той самий фінт вухами, що був вище – витягнемо у Раду ще одну умовно проукраїнську партію, найближчу за рейтингом (РПЛ). Уже не за рахунок тільки “ЄС”, а реалістичніше – підібравши потроху у різних партій.

Що ми тепер маємо:

06

А тепер ми маємо конституційну коаліцію із п’яти умовно проукраїнських партій – як на початку Ради-8, між іншим. Або уже можемо говорити про мінімальну, в 10-12 голосів, коаліцію без “Батьківщини”.

Отже. Що я особисто бачу в цих іграх з цифрами.

  1. Цілком очевидне – динаміка двох лідерів має продовжитися (“ЄС” вгору, “СН” униз).
  2. Треба вибити із Ради мураєвщину.
  3. Треба затягти до Ради ще одну умовно проукраїнську партію.
  4. Тоді проукраїнська коаліція може бути мінімально життєздатна і без Тимошенко.

Отаке.

Втім, зважаючи на те, що “Слузі народу” пророкують взагалі загибель за межами 5%-вої зони – ситуація ще може кардинально змінитися.

Але це, як на мене, не відміняє логіки сказаного мною вище. “Євросолідарність” має нарощувати реейтинг, а також до Ради мають пройти ще 1-2 партії проукраїнської спрямованості (і, звісно, повинен вилетіти на мороз Мураєв). Бо, як на мене, простіше і корисніше домовитися відразу із Кличком і Гройсманом (Кличком і Ляшком, Гройсманом і Ляшком, тасуйте як хочте), ніж із однією Тимошенко. Знаємо ми цю “чудову” політикиню…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s