Guten morgen, Wolfgang Ischinger, або Та ви що, світ справді на порозі нової війни?

Підніміте мені повіки: не бачу! — мовив підземним голосом Вій, і все збіговище кинулося підіймати йому повіки.

Пам’ятаєте цю цитату з легендарного гоголівського “Вія”? От бігала-бігала та нечисть, але ніяк не могла натрапити на Хому Брута, аж доки Вій їй не вказав (за мимовільною допомогою самого Хоми, до речі) на об’єкт агресії. Я, знаєте, чому згадав той епізод? А все тому ж.

Тут такий собі Вольфганг Ішингер заявив, що, мовляв, світ же стоїть на порозі нової війни! (Світової, наскільки я розумію, а не якоїсь локальної.) Оце тобі й на. Прозрів дядько – як той індіанець Орлине Око, який на третій день сидіння у буцегарні помітив, що у камері немає однієї стіни.

Але це сам по собі ще не цимес. І те, що дядька звуть Вольфганг, тобто що він расовий німець (а німці зараз, як ви знаєте, а ні, то розкажу, найбільш зневажаєма українцями країна Європи – із притомних, звісна річ – через свої ганебні прогиби під московитських ментальних нащадків їхнього націРайху). Тут питання в тому, хто саме цей дядько.

А дядько це, Вольфганг Ішингер – він не просто собі дядько, а голова Мюнхенської конференції з безпеки. Тієї самої конференції, на якій 15 років тому (15, Карл!) один крихітка цахес із гебешними погонами на плечах фактично заявив про початок нової холодної війни. Якщо хто забув – почитайте тут.

Ну, звісно, у Ішингера є залізобетонна відмазка – він керує Мюнхенською конференцією з 2009 року. А до того, може, й не цікавився взагалі політикою. Або не цікавився східноєвропейською політикою, бо був послом ФРН у Великій Британії. Де вже йому там було про якогось Mr. Putin новини читати…

Це я все стібуся, ясна річ. А якщо серйозно – то Путін чітко дав зрозуміти (усім, хто хотів зрозуміти), що він збирається робити. І за рік у Грузії продемонстрував це на практиці. І усі, хто хотів побачити – це побачили.

Хоча, звісно, тоді зручніше було звалити на Грузію, персонально на Саакашвілі і т. ін. Так же, Юліє Володимирівно? Ги-ги. Це я просто згадав, як ви підмахув… підгигикували тому крихітці цахесу у Москві. Але проблема в тому, що такі підгигикувачі були не тільки в Україні, а і у Європі.

А тепер, бачте, їм очі відкрилися. Світ, мовляв, на порозі великої війни стоїть. Та вам це практично прямим текстом було сказано! 15 років тому. І вам, фрау Ангела, ja-ja. Ви думаєте, ми забули Бухарест-2008?..

Одним словом. Точніше, двома. Грубими, але вже вибачте, як є.

Нєхуй піздєть

Саме так. Нічого тут розказувати, що ой, виявляється, світ на порозі війни. Хто хотів, кому очі і вуха не заткнуло газпромівським баблом – ті побачили іще тоді. І не включають тепер Іванушку-дурачка – “ну треба ж таке, а ми й не туди”.

Ну, а те, що цей прозрілий дядько – німець, таки додає усій історії. Все-таки, певно, Маргарет Тетчер була недурною тіткою, раз, за чутками, була проти об’єднання Німеччини. Очевидно, розуміла, яке гівно з того всього вийде. (І вийшло.) Не дожила до війни-2014 зовсім трохи. Шкода. Цікаво було б почути її думки. Чомусь мені здається, що вона б точно не включала дурочку.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s