Та єдина, хто сказала Сталіну правду в обличчя

Загадка, яка перетворилася на цікаву історію.

Ви знаєте, я люблю загадувати загадки. (Власне, це скорше питання у форматі “Що? Де? Коли?”.) Цю загадку в інтернеті загадувати немає сенсу, бо відповідь на неї дуже легко знайти. Але – якщо ви хочете погратися і не будете заглядати в інтернет, то ось вона вам.

Хто такі рубенсівські жінки – знають усі. А хто такі гібсонівські дівчата?

(Вгадуйте.

Вгадали?)

А тепер – відповідь та історія.

Гібсонівські дівчата, або Gibson girls – це такий портретний типаж (молодих дівчат) на картинах американського художника Чарльза Дана Гібсона. Типаж цей став настільки популярним, що зараз вважається, що саме “гібсонівські дівчата” стали першим американським (і не тільки) стандартом жіночої краси.

Ось ці дівчата – на малюнках і в житті.

01

02

02-1

03

04

Як вам?

Gibson girls стали одним із символів так званої Belle Époque, періоду в історії західної цивілізації між 1890 та 1914 роками. Після початку Першої світової вся ця вигадливість поступилася місцем практичності, а потім уже було не до “Прекрасної епохи” та її наслідків.

Вважається, що прототипами цих “гібсонівських дівчат” стали відомі американські світські дами, рідні сестри Ірен та Ненсі Ленґгорн. Все дуже просто – Ірен була дружиною Чарльза Гібсона. Ось вони, на фото. Ірен ліворуч.

Історія наша стосується Ненсі. Розлучившись у досить молодому віці, вона переїхала у Британію, вийшла там заміж за медіамагната Вільяма Волдорфа Астора. Але увійшла в історію не цим.

1919 року Ненсі Астор стала першою в історію жінкою – членом Палати громад. Це нижня палата британського парламенту. Ненсі разом з чоловіком сповідували консервативні погляди, були членами відповідної партії. Черчілля, до речі, не любили, а підтримували перед Другою світовою позицію Чемберлена. Можливо, через це після Другої світової в політичному житті Ненсі більше не брала участі – хоча дожила до середини 60-х. Саме Астор запропонувала своїм законопроєктом обмежити продаж алкоголю 18-річним віком (очевидно, раніше у Британії продавали і молодшим).

Пам’ятаєте легендарну фразу, сказану Вінстону Черчіллю – “Oh, if you were my husband, I’d put poison in your tea” (Якби ви були моїм чоловіком, я б насипала вам у чай отрути)? І відповідь сера Вінстона – “if I were your husband, I’d drink it with pleasure” (Якби я був вашим чоловіком, я б із задоволенням той чай випив). Так от – це було сказано саме Ненсі 🙂

А тепер про персонажа у заголовку. На початку 30-х Ненсі Астор їздила до СРСР. І там, на прийомі у верховного радянського керівництва вона в лоб спитала генерального секретаря ЦК ВКП(б) Йосипа Сталіна – “Навіщо ви убили так багато людей?Вважається, що саме Ненсі Астор є тією єдиною людиною, яка прямо в обличчя назвала Сталіна убивцею.

До речі, Ненсі народилася в один рік із Йосипом Джугашвілі – і пережила його на 11 років. А епоху, одним із символів якої вона (точніше, її портретні клони) стала – рівно на пів століття.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s