Руйнівник міфів. Волга НЕ впадає в Каспійське море

Виявляється, далеко не усі знають, що на Московії фальсифікують не тільки історію, а й географію. Ну що ж, ось вам найвідоміший приклад.

У радянській школі була така фраза-мем – “Волга впадає в Каспійське море”. У першу чергу в “російській радянській” школі, бо у мене, наприклад, такого не було, бо нашо мені та Волга, якщо у нас був і є Дніпро. Фраза-мем означала очевидну банальність, аксіому і т. ін.

А насправді, як і багато чого – наприклад, “возз’єднання України (якої не було, бо її, за словами одного залупенфюрера, створив Ленін) з Росією” 1654 року, – вона, ця фраза, виявилася брехнею.

Насправді, ніяка Волга ні в яке Каспійське море не впадає. А куди ж вона впадає?

А впадає Волга – в річку Кама. Гідрологічні дослідження, які почалися ще в ХІХ столітті (за царя Алєксандра ІІ, коли режим у імперії був більш-менш стерпним), довели цей факт на підставі кількох важливих моментів.

По-перше, Кама повноводніша – у місця злиття цих двох рік, в районі трохи нижче Казані, показник витрати води у Ками на третину вищий.

По-друге, Кама довша – кілометрів на 500 з хвостиком (а якщо рахувати без Куйбишевського водосховища, то на усі 700).

По-третє, більшість науковців стверджують, що Кама банально старіша. Тобто коли Кама існувала – ніякої Волги ще і в помині не було. Тобто долина Ками древніша за долину Волги. А коли вона, Волга, з’явилася, то деякий час – вважається, що до льодовикового періоду – вона взагалі була притоком Дону, тобто мала відношення до басейну Азовського, а через нього Чорного морів.

По-четверте, є свідчення давніх істориків, наприклад, арабських (ви ж не забули, що у свій час там була дуже високорозвинута цивілізація, з якою Європі з наукової точки зору не було змоги тягатися) – річка під назвою “Ітіль” це і була “Волга від Каспія до злиття з Камою + далі русло Ками”, а не “+ далі русло Волги”.

По-п’яте, подивіться на мапу. Що куди впадає?

GS1mawmgBv1aSZ3AGJUQvWFd

Отже, за усіма основними показникам – Волга впадає в Каму, і далі, до Каспійського моря тече річка під назвою “Кама”.

Ви будете сміятися, але це навіть руВікіпедія визнає: “С научной точки зрения, согласно большинству гидрологических признаков, Кама является главной рекой, а Волга — её притоком”. Але!

“Однако, учитывая важнейший исторический фактор, а именно — объединяющую роль реки Волги в создании единого Российского государства, часть реки от места слияния Волги с Камой до Каспийского моря принято считать продолжением Волги, а не Камы”.

Нічого не нагадує? А “сакральний” Севастополь, точніше, Херсонес? 🙂 Виявляється, навіть гідрологія на Московії – не “внє політікі”.

P.S. До речі, щодо того, що в Каспійське море впадає Кама – теж є питання. Деякі дослідники стверджують, що це може бути взагалі Вішера, Чусова чи Біла. Наприклад, є твердження, що арабські історики називали Ітілем саме Білу до злиття з Камою, далі Каму і далі, після Нижнього – Волгу. Ось така конструкція.

Але ці моменти серйозно не досліджені, щоб робити однозначний висновок. А от те, що Волга не впадає в Каспійське море, а є правим притоком Ками – це факт.

Який, втім, є невигідним для імперії – куди ж подіваєш усю міфологію, оце “Волга-матушка”, “іздалєка, долга тічьот ріка Волга” і таке інше? За наукою ж виходить, що уся ця “матушка”, “вєлікая русская рєка” є нічим іншим, як просто притоком (так, найбільшим, але лише притоком) великої татарсько-удмуртської-комі-перм’яцької річки.

І як тоді жити? 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s