Що ж об’єднує в українцях дорогу додому, сусідню державу і учорашнє свято

Відгадка на учорашню загадку.

Загадка ця народилася в процесі споглядання чергового фейсбучного міні-срачу. Розпочався він, за моїми спостереженнями, після посту головредки “Лівого берега” Ксенії Василенко, відомої як Соня Кошкіна.

У своєму пості Кошкіна написала про прийдешнє свято – Святвечір. Написала, як і положено доньці справжнього “українського радянського інтелігента”, члена політради “Союзу лівих сил” Микити Василенка – московитською мовою, бо інших вона, очевидно, не знає. І в своєму пості, звісно ж, назвала свято 6 січня так, як воно і називається московитською – “Сочельник”.

Це, як люблять казати клікбейтні онлайн-ЗМІ, підірвало мережу. Принаймні, частину укрФБ точно підірвало. Пішли пости, меми…

І я подумав. Що от є українці. У них є своя мова. Державна при чому. Здавалося б, живи своєю мовою, розмовляй, пиши, читай і слухай – одним словом, розвивай її. Але ні.

Чомусь серед нас дуже дофіга людей, яких так хвилює чужа їм московитська мова, що вони просто їсти не можуть, щоб не прокоментувати – мовляв, не “на Украину”, а “в Украину” (“дорога додому” із загадки), чи там “Беларусь”, а не “Белоруссия” (сусідня держава). А тепер от і “сочельник”.

І найголовніша загадка цієї загадки. Чому ці українці, які самі підняли на стяг фразу Леся Подерв’янського “Від’їбіться від нас” та іронізують із позиції “Че там у хохлов” – самі уперто заглядають “А як же там у Москві говорять – “в Украине” чи “на Украине”? А то ще пам’ятаю, в укрФБ навіть обговорювали питання – якого роду слово “кофе” в московитській мові.

Ну вам яке діло до ЧУЖОЇ мови? Хай хоч замість “українець” – “маньяк-убийца” використовують. Живіть своєю мовою, люди!

І запам’ятайте – московитська мова це мова московитів і Московії. Чужого вам народу. І норми її розробляють і затверджують у Москві – чужому вам місті чужої вам країни. А якщо вони вам – місто, народ, держава – не чужі, то їдьте туди і там вимагайте змін. (А ми подивимося, як швидко вас звідти пошлють за усім відомою адресою.)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s