Допоможіть Олесі! Чи не Олесі?

Трохи про допомогу онкохворим. Чи не онкохворим. Чи не допомогу…

Якось у мене в Фейсбуці почала вилазити у рекламних блоках цікава реклама. Однотипна така.

Сторінки, присвячені дітям, які хворіють на онкологію. Сторінки досить типові. Називаються або просто іменем дитини – як ось тут, Миша, або чимось на кшталт “Спасите Мишу”.

На сторінках мінімум конкретної інформації. В основному фотки, відео, і текст, який б’є по емоціях. Причому так б’є, що, коли така реклама вилізла у застосунку Duolingo, який з мого смартфону юзає мій син – то він прийшов і розповів мені про неї, додавши, що мало не розплакався, коли прочитав.

Я неодноразово бачив пости чи сторінки, присвячені таким дітям. У нашої з дружиною однокурсниці, яка була дружкою у нас на весіллі, сину діагностували онкологічне захворювання. (Ті, хто читають мене в ФБ, бачили, я перепощував її пост-прохання.) І як виглядають справжні сторінки – я знаю. Там є детальна інформація, є фото медичних документів – одним словом, усі докази того, що гроші справді потрібні хворій людині (дитині). А тут – одні емоції. Це мене відразу насторожило. Я вирішив докопатися.

Випадок підвернувся досить швидко. ФБ-реклама викинула ось таку сторінку – “Олеся“. У даних сторінки, ліворуч, красувався ось такий лінк – https://give.meirimtikva.org/campaign/605c688c4988435785981627

Клікаю на лінк. Там висить відео (реалістичне, правда? нижче зрозумієте, чому) – і лист! В якому є деяка конкретика.

олся

віпрог

Мене, звісно, здивувало, чому “Оля”, а не “Олеся” (червоним виділив), а потім взагалі “Олся” (помаранчевим підкреслив). І ще от що здивувало – в пості від 10 травня написано, що збір грошей завершений, а уже в пості від 18 травня, без пояснень, мовляв, поновлюємо збір грошей з тих чи інших причин, просто написано – збір грошей у доларах, євро і шекелях.

Але принаймні є якась конкретика. Пішов шукати.

І шо ви думаєте – знайшов!

Олеся Мазур – це реальна людина. І реальна історія. (Див. вище момент про відео. Зрозуміли, чому реалістичне?) Про неї писали ЗМІ, досить поважні, не якісь там зливні бачки. Ось, наприклад, стаття в “Еспресо”.

А ось у статті на сайті “Твоє місто” є навіть лінк на Facebook-сторінку матері Олесі, Оксани Мазур. Звісно ж, я поліз перевіряти.

Відразу побачив різницю між аккаунтом матері і сторінкою “Олеся”. На сторінці остання інфа була за серпень. У матері новини про доньку серпнем не завершилися, можете самі переконатися – за другу половину грудня є, детальна розповідь про лікування, про препарати і т. ін.

Але от що мене насторожило. І в статтях, і на аккаунті у матері – написані картки українських банків. На сторінці “Олеся” – тільки лінк на отой сайт, де можна пожертвувати гроші. “Хтозна, – подумав я, – може, через той сайт по світу збирають, а через аккаунт – вдома, в Україні”. Але вирішив перепитати.

Написав у коментарі під останнім постом на сторінці – пост за 23 серпня, нагадаю, а у матері на аккаунті свіжі, грудневі пости є. (У нашої дружки, коли вона писала про стан сина – така сторінка, створена нею, була постійно прив’язана перепостами з її власним аккаунтом) – на дурочку, мовляв, а чи немає у вас карт українських банків, щоб закинути гроші туди? Відповіді досі немає. І взагалі активності не видно на сторінці.

Написав також під постом на аккаунті матері – чи ваша то сторінка “Олеся”? І от що вона мені відповіла:

апекува

От така історія. Без моралі та висновків. Робіть їх самі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s