Глядацькі підсумки першої половини чемпіонату УПЛ-2021/22

Перед Новим роком традиційно підбивають підсумки. Ну, і я, значить. Оскільки моя тема традиційно – це глядачі, то ось вам проміжні статистичні результати.

Для початку нагадаю як ходили на матчі нинішнього сезону української Прем’єр-ліги.

вавааккк

Я спеціально викинув матчі, які пройшли без глядачів (їх було 6), щоб було зручно рахувати середню відвідуваність.

Отже, шляхом елементарних екселівських маніпуляцій ми бачимо, що середня відвідуваність матчів УПЛ першої половини сезону-21/22 складає – 3581,8 глядача/матч..

Тепер – порівнюємо. З минулим сезоном смислу порівнювати немає, бо у першій частині чемпіонату (тій, що відбулася 2020-го) матчів з глядачами було зіграно усього 18. Але якщо цікаво, скажу – що там середня відвідуваність склала 1840,7 глядача/матч.

А от останній доковідний/перший ковідний сезон 2019/20 – можна і треба глянути. Бо 2019-го ще не було ніяких обмежень на глядачів. Отже, у першій половині того чемпіонату середня відвідуваність поєдинків УПЛ складає 4412,7 глядача/матч.

До речі, і найбільша відвідуваність одного матчу також програє:

  • 2019/20 – 41 203 у 3-му турі;
  • 2021/22 – 28 073 у 10-му турі.

(Думаю, не варто пояснювати, на якому стадіоні і який саме матч збирав ці рекордно-чемпіонатні показники.)

Що буде далі? Як показує практика, весняна відвідуваність в основному трохи менша за осінню (хоча в сезоні-2018/19 була навіть трошечки вища). Тож навряд чи можна говорити про те, що український футбол почав цікавити більшу кількість людей. Чи навіть що “люди за час карантину так скучили за живим футболом, що пішли на трибуни”.

Звісно, наступного сезону в УПЛ вийде новий “Металіст”, то відвідуваність зросте. (До речі, “Металіст-1925” збирав цього сезону на ОСК “Металіст” в середньому 6049,3 глядача/матч. Так що і від цього харківського клубу невеликий профіт УПЛ.) І формально можна буде говорити про збільшення глядацького інтересу. Але ж ми з вами розуміємо.

До речі, цікаво, якщо (чи коли?) “Інгулець” нарешті відкриє власний стадіон у Петровому – чи зросте відвідуваність його домашніх матчів? Бо цього сезону, скажімо, у Кропивницькому матчі УПЛ збирали в середньому 908,4 глядача/матч. Нормальний показник в Прем’єр-лізі хіба що для якогось київського “Арсеналу”…

До речі. Як ви розумієте, найвідвідуваніший стадіон УПЛ-2021/22 – це НСК “Олімпійський” (8159,5 глядача/матч). На другому – вищезгаданий ОСК “Металіст”. А який стадіон УПЛ-21/22 на третьому місці за відвідуваністю, як ви думаєте?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s