Лора, донька Алана

Не знаю, чи перейде Джеф Безос до другого етапу своєї космічної програми – орбітальних польотів. Але уже на першому він зробив кілька красивих, символічних жестів.

Наприклад, під час першого суборбітального польоту на борту його корабля була Воллі Фанк – одна із тих американок, які прагнули полетіти в космос ще у 60-х. У складі другого екіпажу опинився відомий кіношний космонавт, “командир “Ентерпрайза” із легендарного “Зоряного Шляху” Джеймс Тиберій Кірк, в миру Вільям Шетнер. А у третьому…

5 травня 1961-го у космос здійнявся корабель Mercury-3. Алан Шепард, який перебував у ньому, під час свого коротенького суборбітального польоту став:

  • другою людиною в космічному просторі;
  • першим американцем у космосі;
  • першим астронавтом/космонавтом у космосі (тобто людиною, яка не просто була “корисним навантаженням”, а керувала своїм космічним апаратом).

Кар’єра “американського Гагаріна”, на відміну від радянського колеги, на цьому польоті не закінчилася. Але – почалися проблеми. Різні, далеко не завжди на них міг уплинути сам астронавт.

Скажімо, його політ на Mercury-10 відмінили, бо у NASA вирішили, що програма і так себе повністю виправдала, немає сенсу летіти на три доби на апараті першого покоління. Ок, Шепард приготувався летіти на першому двомісному кораблі – Gemini-3. Та тут у нього виявили хворобу Меньєра – це проблеми із вестибулярним апаратом. Довелося довго і нудно лікуватися…

Але Шепард ще отримав свій шанс. І відразу – на Місяць! Алан став командиром місії Apollo-14 і, побивши віковий рекорд серед астронавтів NASA, злітав до супутника Землі і навіть прогулявся по ньому.

А ще перший американець у космосі був зразковим сім’янином і чудовим батьком. І це не порожні слова. Ось подивіться на його сімейне фото.

Astro_Shepardfamily

На фото – сам Алан, його дружина Луїза і дві доньки. Так-так, дві. Та дівчинка з кісками і голими ногами, яка сидить прямо під Луїзою – не донька Алана. І навіть не родичка. Її звали Джудіт, вона була донькою сестри Луїзи Шепард. Але коли їй виповнилося 5, мама померла. І Алан з Луїзою взяли її до себе, виховуючи фактично як свою третю доньку (щоправда, так і не формалізувавши цей статус, хоча кому від цього було гірше). Цікаво, що Джудіт згодом стала Еліс – просто щоб не плутати її з своєю рідною донькою Джулі. Яка, до речі, була одногодкою кузини. Ось вони внизу так разом і сидять, тут їм уже по 19.

А нагорі, біля тата – 22-річна Лора. Лора Шепард, яка – і це учора було оголошено офіційно – стане членом екіпажу третього пілотованого польоту корабля New Shepard!

Що ж, історії про “космонавта – сина космонавта” уже є. Якщо ви не знали, то уродженець українського Чугуєва Сергій Волков, який тричі (з 2008 по 2015 роки) злітав у космос, є сином уродженця української Горлівки Олександра Волкова, який теж тричі (з 1985 по 1991 роки) побував у космічному просторі. Сергій Волков став першим “космонавтом у другому поколінні”.

А тепер – матимемо і астронавтку, доньку астронавта. Як тато у своєму першому польоті, Лора відправиться у суборбітальний рейс. Але яка різниця. Вона буде у космосі!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s