Як я з’їздив у “Метро” і вибачився перед Швецією

На вихідних їздив з дружиною на закупи в “Метро”. Поки шукав місце, де запаркувати автомобіль – подумав: “А непогано було півтора року тому – порожні парковки, порожній гіпермаркет”. Всередині “Метро” це відчуття посилилося. А потім… Потім, знаєте, подумав про Швецію.

Пам’ятаєте, ми тоді, 2020-го, іронічно сприймали їхню позицію – не вводити локдаун до останнього. А у нас уже навесні того року була тотальна заборона, навіть у парках гуляти забороняли наші прекрасні чиновники від медицини. І багато хто – я зокрема, не буду кривити душею – вважав, що шведи таки неправі. І коли вони ввели у себе карантин – то якою була реакція? Та звісно ж у стилі “ага-а-а, ось вам і шведська модель!”

А тепер я вирішив подивитися на статистику. Нашу і їхню. Ось дивіться. Кількість нових хворих.

аапароллодсвфіаппкп

А тепер дивіться. Я спеціально навів курсор і заскрінив шведську статистику так – щоб показати, коли саме у них ввели карантин. Там не день в день виходить, трохи раніше, на тиждень, здається – але в цілому зрозуміло. Шведи ввели карантин, коли ситуація стала серйозною.

А у нас ввели карантин з 12 березня 2020-го. Бачите, які показники у нас були?

І шо, поміг нам карантин? Схоже, що ні. Ба більше – тепер, коли ситуація дійсно критична (навіть не з березнем, а з листопадом 2020-го порівняйте) – в Україні уже не такий жорсткий локдаун, і люди сприймають ситуацію зовсім не так, як тоді.

І тому – ось вам статистика актуальних хворих:

амавпапапрацвіаваппаррп

До певного моменту графіки схожі, правда? Але – подивіться на ситуацію, починаючи з кінця літа. Яка колосальна різниця!

А знаєте, чому? Можливо, ось тому. Графік вакцинації в обох країнах (і світі в цілому, для прикладу).

Початок березня. У шведів першу дозу уже 7% отримало, у нас менше 0,2%.

аивіпаапроаро

Проходить три місяці. Шведи – 40%, з них майже 20 повністю вакциновані. У нас повністю вакцинованих – 0,4%.

ваивіпаапропалро

Кінець серпня. Той самий момент, коли криві захворювань в двох наших країнах почали кардинально розходитися. У Швеції повністю вакцинованих 57%, в Україні – 8%.

мамваиапр

Ну, і станов на зараз. У Швеції дві третини населення отримали по дві дози (чи по одній у однодозних препаратах), а у нас – тільки 18%.

авапп

І ще два графіки – найголовніші. Смерті від коронавірусу. (Будемо вважати, що у нас статистика така ж точна, як і у Швеції.)

амавіаипавівмамвиапт

У Швеції восени найвищий денний показник смертей – 11. ОДИНАДЦЯТЬ. У нас – підбирається до 800, а прогнозують і тисячу. ТИСЯЧУ.

Для того, щоб ви розуміли увесь масштаб – нагадаю, що в Україні приблизно 43 млн жителів, у Швеції – 10. Помножте статистику Швеції на 4,3 – получите повну відповідність нашим цифрам. У них – під 50 при умовному нашому населенню, у нас – під 800.

І наостанок – ось така статистика.

Загальна кількість тих, хто захворів:

Україна – 3,088,501
Швеція – 1,177,094

Коефіцієнт виходить – 2,62. Тобто у нас на умовну тисячу населення перехворіло менше. (В цілому. Бо в часи “Дельти” ситуація уже не в нашу користь.)

Загальна кількість тих, хто помер:

Україна – 72,557
Швеція – 15,024

Тут уже коефіцієнт – 4,82. Тобто, зважаючи на коефіцієнт населення 4,3 – у нас за увесь час пандемії уже більше померлих на умовну тисячу населення.

Це за увесь час, повторюся. При тому, що у Швеції велика кількість померла на початку пандемії, коли ніяких вакцин ще не було, тож захисту просто не існувало. А якщо взяти період з кінця літа, то картина наступна.

Швеція, 26 серпня – 14679 померлих усього.
Швеція, 7 листопада – 15024.

За неповні 2,5 місяці у Швеції померло від ковіду – 345 людей. (Можете відразу помножити на 4,3, щоб порівняти із Україною.)

Україна, 26 серпня – 53566.
Україна, 7 листопада – 72084.

За неповні 2,5 місяці в Україні померло від ковіду – 18518.

Коефіцієнт – 53,67! Ділимо на 4,3 (нагадую, у стільки разів в Україні більше населення) – і отримуємо, що з кінця серпня в Україні від коронавірусу офіційно померло у 12,5 разів більше людей на умовну тисячу населення, ніж у Швеції.

У Швеції, яка, з одного боку, запровадила карантин на дев’ять місяців пізніше за Україну, а з іншого – випереджає за вакцинацією практично на вічність.

І це я не починав рахувати економічні збитки від локдаунів у нас і в них.

Вибач нас, Швеціє. Не в тебе треба було тикати пальцем. Не в тебе…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s