Зеленський – лідер антирейтингу. Не поспішайте радіти

Учора народ український веселився і радів зі свіжих даних “Центру Разумкова”, які повідомили про те, що чинний президент України Володимир Зеленський зайняв перше місце за відсотком опитаних, які за жодних умов не проголосують за нього на наступних президентських виборах. Звісно, привід порадіти є – але я скажу вам ось що.

Ні, справа навіть не в тому, що ще недавно прихильники Порошенка розказували, що антирейтинг то фігня, а тепер тикають ним же зелебобам. Це якраз нормально, я тут їх чудово розумію.

І не в тому, що у Порошенка нинішній антирейтинг усього на 0,3% менший за зелебобівський. (Нагадаю, що у поясненні до звіту про опитування йдеться про те, що “Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,9% з імовірністю 0,95“.) Причина моєї не-радості у іншому.

Я уже неодноразово говорив і писав у соцмережах. Мене не хвилює, що Зелебобій, можливо, наркоша (пам’ятаєте історію перед виборами-2014?). Мене не хвилює, що він розвів кумівство (так, не хвилює; звісно, нічого хорошого в цьому немає, але). Мене хвилює те, що Україна при ньому почала занепадати, до того ж, прискореними темпами.

Тому я постійно наголошую – акцентуючись на боротьбі із “наркоманом” чи “збитим льотчиком, у якого рейтинг неминуче падатиме” – ви робите велику ведмежу послугу собі. От уявіть – ви постійно розказуєте за те, що Зелебобій уже “не жилєц”, що його рейтинг падає, що його уже не оберуть. Умовляючи таким чином тих, хто не є його ядерним електоратом. А він раптом трісь – і вчинить щось дуже різке і ефектне. Скажімо, розстріляє Медведчука, Рабіновича і навіть їхню дресировану собачку на прізвисько Кива. Уявляєте, як стрибне рейтинг президента, який віддасть такий наказ (чи, скажімо, примазається до нього)? І що ви тоді скажете тим, хто бігатиме і радітиме? Що “він все одно поганий”? А чим ви будете доводити, якщо ось його – ДЕРЖАВНИЦЬКЕ РІШЕННЯ.

Зелебобій поганий не тому, що він наркоман, клоун, блаЗЕнь чи навіть ворог. (У останньому я, до речі, досі не упевнений, і думаю, що це все-таки більше політтехнологічна вигадка, ніж правда.) А тому, що він дилетант і самодур. Тому, що єдине, чим він займається на посаді президента – це спробами залишитися на ній якнайдовше. Тому, що його цікавлять лише власні рейтинги, заради яких він готовий на усе (що йому дозволить активна частина суспільства; скажімо, здати Україну Хуйлу – не дозволить, а от виїбати свиню чи вищезгадану дресировану собачку – дозволить, ще й аплодуватиме; а потім дивуватиметься, звідки у чувака рейтинг знову поліз).

А в пробиванні рейтингів, як показав 2019-й рік, його люди дещо розуміють. На рівному місці, просто з телекартинкою, зробили йому рекордні 73%. А чому? Та тому, що усе було на емоціях. Я ж чудово пам’ятаю, як притомні (начебто) люди мені особисто розказували, що вони “того Порошенка терпіти не можуть”. І нинішні спроби відповісти тим же – вони нічого, за великим рахунком, не дають. Тобто дають, але дуже повільно. (Саме тому я не люблю читати таких персонажів, як Бірюков чи Бабченко – бо вони усе будують саме на емоційній складовій, в якій все одно програЮть. І, скоріш за все, прогрАють.)

Тепер же подивіться – коли стався серйозний облом у рейтингах Зелебобія. Коли по ньому жахнули із “Пандори Пейперс”. Тобто не тоді, коли його опоненти бігали і кричали, що “ааа, він наркоша”, “ааа, він блазень і клоун”, “ааа, він зрадник” – як це, до речі, полюбляють робити українські т.зв. “журналісти-розслідувачі” (подивіться уважно на свого кумира Бігуса – у нього весь сюжет побудований на емоційно забарвлених фразах, меселжах, вкидах). А тоді, коли коротко і чітко сказали (і показали!), що “Зелебобій пиздить бабло, ось так, ось так і ось так”. І оце – пижджене (приховане, відмите і т. ін.) бабло – дало результат.

І оце ви уже нікуди не викинете. Антирейтинг завтра знизиться, рейтинг післязавтра почне рости (після розстрілу дресированої собачки; до речі, це не її там учора спопєшили поліцейські?) – а історія із “Пандори Пейперс” не дінеться нікуди.

Так от, говорю я вам. Бити по Зелебобію треба не емоціями. А кишенею. Кишенею кожного пересічного українця. Виросли ціни на опалення і т. ін.? Не бігаєте в істериках, “ааааа, а ми попереджали” – а акуратно підсовуєте платіжку за часи Порошенка. І порівнюєте. Без емоцій, просто цифрами. Ось було так – а тепер так. Ціни в супермаркетах? А ось фото з 2018-го. Відчули на своїх кишенях? Ні? Та ви шо. А тепер ось вам свіжі ціни. Бачите різницю? Отож-то.

Ви думаєте, чого Зелебобій і Єрмак так бояться “вагнергейту”? Сісти не хочуть? Я вас прошу. Президента – якщо це не повний межигірський пеньок – ніхто не посадить. (І того не посадили, бо він у ГБ на цепу сидить, думаючи, як же йому пощастило, жити в сталіце савєцкай родіни.) Вони бояться того, що ця конкретна інформація – не істерики і завивання, а конкретні звинувачення – їм зрубають рейтинги до ющенківських кінця 2009-го. А зрубають – якщо правильно використовувати усю цю інформацію.

Отже. Мочити Зелебобія треба не за те, що він квартальний клоун, бєніна шістьорка, свиню чи кого там (Мендель, да, вибачте) виїбав. А за те, що він гробить країну. І не просто так в цілому “гробить країну” – а ось тут, ось тут і ось тут, І, підкреслюю, ОБОВ’ЯЗКОВО б’є по ваших, пересічні українці, кишенях. Ви думаєте, те, що він там вась-вась із олігархами – вас не торкнеться? А тепер подивіться у платіжки. Бачите? А оце якраз наслідок. Бо гроші в бюджет (і на розпил) будуть брати з вас, а не з них. З ВАС. Або з малого бізнесу – а він компенсовуватиме з вас. З ВАС, так, бо більше з нікого. Ви – кінцева станція. І усе рано чи пізно окошиться саме на вас. Ось так, ось так і ще ось так. З конкретними прикладами у руках. Як “Пандора Пейперс”.

А бігати по ФБ і щодня писати пости про те, що “Зелебобій поганий, а ще він назвав усіх земляними черв’яками у нього антирейтинг виріс” – багато ума не треба. Взагалі не треба. На це навіть зелебобіки і карлсонофіли здатні, як показали 2017-2019 роки.  

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s