Я не вірю Комаровському

Один із найвідоміших медично-медійних персонажів (можливо, взагалі номер один), Євген Комаровський, дав тут жалісливе інтерв’ю “Українській правді”, в заголовок якого прямо так і винесли фразу про те, що Зеленський, бачте, використав його для свого піару.

Ось конкретна цитата (вибачте, УПячка принципово не перекладає московитомовні тексти українською, навіть в укрверсії сайту так – мабуть, неасілюють, ну, або плювати хотіли вони на україномовну авдиторію):

“Примерно с 2010 года, когда появилась “Школа доктора Комаровского”, и я стал узнаваемым человеком, огромное количество политиков и политических сил хотели, чтобы я был с ними. 

При этом они не скрывали: все, что им нужно от меня, – чтобы я молча постоял рядом. Их интересовали не мои взгляды, а исключительно моя узнаваемость.

Так что Владимир Александрович не первый и не последний. Я надеялся, что человек, с которым у меня были дружеские отношения, станет исключением. Но он исключением не стал. Он использовал меня исключительно для пиара в той ситуации”.

Скажу прямо – я не вірю Комаровському ні на йоту. Поясню, чому.

По-перше, як ви, можливо, помітили – зараз якраз іде хвиля накату на Зелебобія. “Пандора Пейперс”, офшори і усе таке інше. Що, Комаровському тільки зараз дійшло, що його використали? А до того він не розумів? А якщо розумів, то чого ж тоді мовчав? Невже не було кому інтерв’ю дати із таким яскравим фактом? Ну, УП, припустимо, до недавнього часу і не дала б такий заг, так – але є інші ресурси, які запросто б укатали подібний матеріал.

Тож, вибачте, у запізніле прозріння я не повірю. Радше повірю в те, що інтерв’ю з цим меседжем було дане саме тоді, коли й треба. (Кому саме треба – це уже інше питання. Але в тому, що момент був вибраний не просто так – я практично упевнений.)

Далі. По-друге, воно ж головне. Вибачте за прямоту – але я не думаю, що пан Євген настільки наївна і примітивна людина. “Приятельські стосунки”, “я думав”. Ну кому ти париш, дядя? І про те, які там у шоубізнесовому (та навколо оного) світі стосунки – ми трохи знаємо. І яка із себе людина Зелебобій – теж. Я якось, на початку зелебобської каденції, порівнював його із іншим главою держави із Січеславщини, Леонідом Брежнєвим. Певна схожість там є, але от у чому вони відрізняються – це у тому, що у Зелебобія прекрасно виходить сратися із друзями-приятелями-знайомими. Тут він прямо антиБрежнєв. Подивіться, скільки людей із досить наближеного кола випали за ці два роки. Навіть з Шефіром (людиною, яка з того пустопорожнього паяца-псевдостудента зробила значиму фігуру в певній галузі) побив горшки. Що вже казати про якогось там Комаровського.

Це одне. Інше – те, що усі, хто був у чи біля штабу Зелебобія, чудово розуміли, що усе це, воно лише для того, аби виграти вибори. І що усі навколо для Зеленського – лише расходний матеріал. (До речі, як і – за розповідями очевидців – у КВНівській та постКВНівській діяльності. А з чого б то людині в 40 років мінятися, правда? Особливо коли карта пре.)

Тож я практично упевнений, що Комаровський чудово розумів, НАВІЩО він Зеленському. Ба більше – я думаю, що сам Комаровський теж хотів використати Зелебобія, скажімо, щоб отримати посаду міністра охорони здоров’я. Між іншим, нічого поганого в цьому я і не бачу. Погане було б тоді, коли б Комаровський почав за принципом того, в курточці (вибачте, уже забув прізвище), гребти під себе, як не в себе. Чи як попередник того, що в курточці. А якби нормально працював – то і хай би. До речі, про вакцинацію пан Євген усе правильно недавно розказав – хоча, хтозна, що б він говорив, якби був при посаді, а не просто селебріті…

Так що, любі маї, я практично упевнений, що Комаровський просто валяє дурака. Можливо, затаївши образу за те, що його – який певною мірою допоміг Зелебобію виграти вибори, принаймні, кілька відсотків йому притягнув – прокинули із хлібним місцем. А от хто його використав – так це ті, хто зараз накачують за Банкову. Ну та то таке, то уже проблеми Банкової. Мало накачують, я б сказав. Так що в цьому плані слова Комаровського – корисні. Бо чим більше мочитимуть слугу Єрмака, тим краще для нас. Для українців.

А до Комаровського ви дослухайтеся. Коли він говорить про необхідність вакцинації (між іншим, не тільки про ковід мова – он у нас на Поліссі поліомієліт дитина піймала через дурнуватих батьків). А коли він плачеться про те, як підступний Зелебобій його прокинув – не вірте. Тобто правильно розумійте слова пана лікаря – прокинув, так, але трози не так, як пан лікар нам то подає. А з місцем біля корита.

P.S. Да, так буває – що тут читаємо, а тут рибу завертаємо. Я на тижні ходив робити УЗД серця, то чув, як пацієнту, який був переді мною, лікарка розповідала про пересадку серця у Львові, Хвалила Тодурова. І, певно, є за що. (Вибачте, я не спеціаліст у трансплантології.) Але разом з тим згадайте корупційні звинувачення на адресу того ж Тодурова. Просто треба перше заохочувати, а за друге бити по руках. Та й по всьому.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s