П’ятирічка брехні про сброд з “Титаніка”

Навіщо усе це? Я от не можу зрозуміти.

Багато хто з вас бачив пост, присвячений пасажирам із загиблого “Титаніка”. Час від часу хтось обов’язково його перепощує або взагалі пише без вказання автора, бо ім’я його уже давно поглинула безодня ̶А̶т̶л̶а̶н̶т̶и̶ч̶н̶о̶г̶о̶ ̶о̶к̶е̶а̶н̶у̶ Фейсбука.

А я от не полінувався і знайшов. Ось він, перший пост.

А ось іще один пост того ж дня, авторитетно підтверджуючий першоджерело.

І понеслося…

А тепер відкриваємо найдоступніше джерело інформації – Вікіпедію (звісна річ, англійську) – і дивимося, скільки відсотків чоловіків-жінок-дітей І-ІІ-ІІІ класів врятувалося під час загибелі “Титаніка”.

Я спеціально виділив дані про пасажирів ІІІ класу. Як бачите, у пості – повна ахінея про те, що мужики з кают ІІІ класу (як там, “сброд”? ну, звісно, квитки ж найдешевші, можна з легкістю обізвати їх “сбродом”) поголовно спаслися, а жінки і діти ні. Жінок врятувалася майже половина, дітей – третина, чоловіків – 1/6.

Щодо І та ІІ класу, до речі, правда – там дійсно врятувалася абсолютна більшість жінок-дітей, а чоловіки в основному загинули.

І тепер найцікавіше. Фарід Закарія – це не вигаданий, а реальний персонаж. І книжка його – теж реальна. І її московитський переклад легко знайти в інтернеті (а читала ця авторка першопосту ясно ж що перекладний варіянт). Ось ці сторінки з “Майбутнього свободи”, де йдеться про “Титанік”:

І де тут про “сброд” з ІІІ класу? А ніде. В цьому уривку взагалі йдеться лише про еліти. І Закарія якраз не грішить проти істини. На відміну від авторки посту – і тих тисяч і тисяч, хто бездумно перепощує чи копіює собі в пост цитату про “сброд”, не перевіривши ні першоджерело, тобто книжку, ні статистику загиблих-врятованих під час катастрофи “Титаніка”.

Цікаво, навіщо людям усе це? Щоб показати, що вони “не сброд”, що вони такі всі благородні – а от там хтось падлюки? Не розумію…

P.S. Як там було в кіно – вибачте, я не дивився, тому не можу нічого сказати. Але цей текст і не про Кемерона.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s