“Карпати” 2021/22 – що це буде і скільки?

Рік тому, коли “Карпати” упали із УПЛ відразу в другу лігу, навколо цієї легендарної назви закрутилася справжня інтрига. З’явилися другі “Карпати” – у сусідній області, але вони чи то мали пряме відношення до львівських (і саме на базі цього клубу керівництво львівського клубу збиралося розпочати новий етап в житті бренду “Карпати). А пізніше, у жовтні, ще одні “Карпати” з’явилися уже у Львові. Але це був тільки початок. Що ж ми маємо зараз, після завершення чемпіонатів та Конференції ПФЛ?

1) ТзОВ КПФ “Карпати” (Львів)

Це ті самі “Карпати”, які є прямим продовженням історії створених у кінці 80-х “Карпат” (які, у свою чергу, вважаються продовженням історії “Карпат”, які вигравали Кубок СРСР і були знищені на початку 80-х задля львівського СКА, який тоді став СКА “Карпати”). Ті самі, засновниками яких значаться дві фірми із Британських Віргінських Островів, а одним із двох кінцевих бенефіціарних власників є Олег Смалійчук. Тож для простоти ми називатимемо їх “Карпати” Смалйчука.

Офіційно вони досі не прокоментували провальне завершення сезону і неподання заявки на наступний сезон. Тільки директор з розвитку Сергій Болотніков заявив ЗМІ, що невдовзі буде якась заява. Журналіст Андрій Сеньків, між тим, заявляє, що компанія (не фірма, а компанія людей), яка керує “Карпатами” Смалійчука, заявиться у ААФУ із новою командою, яка поки що не має назви. (Давайте спробуємо вгадати цю назву – “Карпати-Львів”, “Карпати-1963”, СК “Карпати”, “Львівські Карпати”, Львівський футбольний клуб “Карпати”?)

Цікаво, що на сайті цих “Карпат”, які ще досі існують – використовуються цілих три логотипи. Див. фото. Можливо, той, який позначений цифрою 1, буде логотипом нових аматорських “Карпат”. Або вони заберуть у вболівальників старий логотип, який був переданий їм на зберігання.

2) ТОВ ФК “Карпати” (Львів)

Ці “Карпати” ми будемо для простоти називати “Карпатами” Матковського, який є справжнім власником новотвору. А офіційними засновниками цього клубу значаться три українські фірми – “Західний Буг”, “Уніком Груп” та “Швидкий світ”. Перша зареєстрована в області, дві інших у самому Львові. Ці “Карпати” ще називають по прізвищах гендиректора (Юрчишина) або тренера (Тлумака).

Гратимуть вони у другій лізі, куди заявилися. Де саме гратимуть – поки невідомо, бо у клуба навіть сайту досі немає. Ну, або я не знайшов.

3) ТОВ “Карпати” (Галич)

За інформацією журналіста Сеньківа, ці “Карпати”, які зареєстровані у Галичі, а грають у Бурштині (засновником і кінцевим бенефіціаром клубу значиться такий Володимир Магаль із Пасічної, тільки не тієї, що львівська вулиця, а того, що район Івано-Франківська) – уже розійшлися із “Карпатами” Смалійчука у різні напрямки.

Галицько-бурштинські “Карпати” закінчили сезон на 5-му місці в групі “А” другої ліги і начебто нікуди не діваються. Хоча без грошей Смалійчука (який, за словами все того ж Сеньківа, і давав гроші на існування цих “Карпат”) можуть і дітися, бо з клубу уже пішла ціла купа гравців, а ставка на власну молодь у наших умовах зазвичай і означає, що грошей немає.

Отже, поки що виглядає, що у сезоні-2021/22 гратимуть:

  • у другій лізі – “Карпати” Матковського і “Карпати” (Галич);
  • у аматорах – імовірна нова команда Смалійчука.

А що ж історичні “Карпати”, які зайняли останнє місце у групі “А” 2 ліги 2020/21? Схоже, вони підуть туди ж, де зараз перебувають справжні “Металіст”, “Дніпро”, “Кривбас”, “Металург” (Запоріжжя). Тобто в історію. У вічність.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s