Чому гундяї в Україні і на Московії діють так по-різному

Тема карантинного Великодня – хороший привід ще раз наголосити на тому, чим насправді є УПЦ (МП).

Ось читаємо новину про ситуацію на Московії:

“Русская православная церковь призывает верующих в ближайшие недели, а также на Пасху (19 апреля) молиться дома и воздержаться от посещения храмов. Об этом РБК рассказал глава синодального отдела РПЦ по взаимоотношениям церкви с обществом и СМИ и член рабочей группы при патриархе Московском и всея Руси Владимир Легойда.

«Мы продолжаем призывать верующих временно молиться дома, пока воздержаться от посещения храмов. Этот призыв сейчас транслируются по всем каналам. И он встречает понимание верующих людей, осознающих, что эта ситуация стала особым испытанием, когда мы жертвуем даже посещением храма, даже в великие праздники — ради здоровья и безопасности наших близких», — сказал он”.

А ось що відбувається в Україні:

Печерська лавра, попри заборону, збере вірян на площі на Великдень

Там, в новині, звісно, йдеться про якісь дотримання санітарних норм, але ж ми розуміємо. Головне – людей збирають.

В чому така різниця у підходах в по суті одній і тій же церкві (ми ж не будемо всерйоз сприймати байки про окремішність цієї структури – “УПЦ (МП)”)?

Та в тому, що більшість неправильно сприймає саму сутність РПЦ (і її української філії). А сприймає так тому, що забуває про історію створення цієї “церкви”. Бо ж створена вона була – попри не тільки усі байки щодо “хрещення Росії у Херсонесі”, а й реальну історію московитської церкви докомуністичних часів. Та церква безслідно зникла у буремній першій половині ХХ століття (фактично іще раніше, після підпорядкування її державній структурі, Духовної колегії – говорячи сучасною мовою, Міністерства релігії). А 1943-го була створена релігійна структура – при ЦК ВКП(б) під контролем НКВС і за формального керівництва Ради у справа РПЦ. Так що першим “патріархом” нової “церкви” був не Сергій Страгородський, а Георгій Карпов.

І весь час свого існування, хіба за винятком періоду між кінцем 80-х та початком ХХІ століття, ця структура, яка перебрала на себе назву РПЦ – діяла так, як потрібно було її бенефіціару. Інакше вона просто б не існувала.

І тепер, з розуміння того, що РПЦ – це по суті релігійно-пропагандистська філія московитських спецслужб, усі частини пазлу складаються в ідеальну картину.

Чому на Московії РПЦ не закликає вірян іти до храмів, а навпаки – агітує їх сидіти вдома?

Тому, що ФСБ і головному ефесбешнику всія Московії (В.Путіну) в Москві та околицях потрібні тиша і спокій. Йому потрібен референдум про фактичне довічне правління себе любимого. Йому не потрібні ніякі заворушення і збурення.

Чому в Україні філія РПЦ закликає, попри спалах коронавірусу саме у структурах цієї “церкви”, вірян все одно приходити до храмів?

А от в Україні Путіну якраз потрібні хаос, паніка і смута. І онуфріївці з цим можуть чудово справитися. Бо людям за великим рахунком все одно, в які церкви іти, плюс Лавра – сакральне для киян слово, плюс Великдень, плюс “всі стомилися від карантину”. А потім хлоп – ви ж не забули, який спалах COVID-19 маємо у Лаврі? – і уже не кілька сотень інфікованих, а кілька тисяч. Або кілька десятків тисяч. І чергова хвиля паніки, уже підігріта відповідними як реальними даними, так і різноманітними фейками.

От чому священники РПЦ на Московії та в Україні чинять так по-різному. Бо у них різні задачі. На Московії РПЦ має тримати худобу в стійлах, а в Україні навпаки – має збурювати її.

Тож, друзі, в нинішніх умовах єдиний спосіб убезпечитися від як впливу, так і вірусу – триматися самому і тримати своїх рідних та близьких максимально далеко від цих осередків ФСБ(у), які сором’язливо називаються церквами УПЦ (МП).

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s