Як “95 квартал” сам себе батогом відходив по шевронах нескинутих

Той момент, коли ти начебто і не хотів сказати нічого поганого – але у тебе уже така репутація…

Вчора “95 квартал” отримав на горіхи по повній програмі. За що? А ось за що.

кпйкйц

Начебто і добре діло хотіли зробити – вшанувати пам’ять Небесної сотні. Але оця фраза про “шевронів своїх не скинув” викликала просто шквал емоцій у українців. Ось, можете почитати трохи на скрінах.

йкпйк3уццпкйцк

Ну і що – скажете ви. Чого іще від цих совків русскомірскіх можна чекати. Але, як-то кажуть, не все тут так однозначно 😉

По-перше, ці рядки – вони не самі по собі рядки, а частина однієї пісні із репертуару “95 квартала”. Точніше, із репертуара “Скрябіна” (ану наспівайте “Місця щасливих людей” – схоже?), а вони, звісно, зробили кавер для своєї передачі.

По-друге, ця пісня була виконана ще 2017 року. Тобто ці слова про шеврони з’явилися ще два роки тому. І тоді, мені здається, такої бурхливої реакції не викликали. Чому ж? Все через те, що Зеленський став президентом (і поганим, скажемо чесно, президентом, як мінімум не таким проукраїнським, як Порошенко другої половини своєї каденції)? Чи, може, все-таки зі словами щось не те.

А давайте ми послухаємо цю пісню 2017-го року і вслухаємося у це гидке, 100500 разів дискредитоване (нинішньою, до речі, владою) слово “контекст”. Ось вона, вмикайте. Про шеврони в самому кінці пісні.

Як бачите, там, у пісні, із тим відеорядом – слово “шеврон” говорить зовсім про інше, про тих українських воїнів (у Криму і на Донбасі), які “не скинули свої шеврони” із жовто-синім прапором, а пішли воювати проти окупанта. Правда ж? А у вчорашньому пості, на фоні меморіала Небесної сотні – слово “шеврон” звісно ж сприйнялося як натяк на “беркутів”.

(А там далі, уже після завершення пісні, Кошовий, той самий “лисий”, з якого уже всі, здається, постібалися в контексті його можливого мерства у Києві – кричить “Слава Україні”, і йому відповідають “Героям слава”. 2017 року, ще до того, як парламент ухвалив ці два слова офіційним вітанням Збройних сил України. Отакі бувають в житті викрутаси 🙂 )

Ні, звісно ж, я не збираюся адвокатствувати, я “95 квартал” давним-давно не дивлюся, а не люблю іще давніше – і за стьоб над українцями, і за стьоб над Україною. Але мені здається, що в цій вчорашній історії вони просто по-дурному себе підставили. Тому що думати треба. Навіть коли твій керівник – президент всія України.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s