Вчора в Іспанії нарешті оформилося те, чого на власні не бачив жоден із нині проживаючих на планеті Земля людей.
18 квітня 2020 року на “Естадіо Ла Картуха”, що в місті Севілья, пройде фінал Кубку Іспвнії. І братимуть у ньому участь дві баскські команди – “Атлетік” (Більбао) та “Реал Сосьєдад” (Сан-Себастьян/Доностія). Це унікальна подія, бо таку фінальну пару Іспанія побачить уперше в своїй історії!
Так-так, уперше. А до чого ж тоді цифри у заголовку. Та до того, що одного разу у матчі між червоно-білою та біло-синьою Басконією все-таки був розіграний Кубок Іспанії. Але то був не фінальний матч, а матч фінальної групи, групи з трьох команд. Причому навіть не останній матч в групі 🙂
Як бачите, “Атлетік” обіграв “Мадрид” (який ще не мав на той момент королівського статусу), а потім і “Басконію”, яка щойно створилася на базі “Сіклісти”, переможця попереднього кубку (точніше, чуваки були там ті самі, просто у попередньому розіграші, який вони виграли, через бюрократичні нюанси не встигли оформитися і заявити як власне ФК, а грали, як філія велосипедного клубу, отак).
А сам матч, ось він.
Цей трофей став для “Атлетіка” (який ви бачите нагорі на фото) другим із 23 нині – це більше, ніж у “Реала”, і другий, після “Барселони”, показник у всій Іспанії! А “Сосьєдад” виграв лише 2 Кубки – і то один це якраз трофей, завойований “Сіклістою”.
Після цього “Атлетік” і “Реал Сосьєдад” ще пеоетиналися в Кубку, але ніколи у фіналі. Найвище – у півфіналі, зокрема, у останньому такому випадку, майже 33 роки тому. Ось усі випадки головного баскського дербі в Копа дель Рей.
Як бачимо, загальна перевага на боці червоно-білих, але два останні протистояння виграли біло-сині. Найостанніший гол у кубковому баскському дербі забив, між іншим, не аби хто, а сам Хосе Марія Бакеро, легенда не тільки “Сосьєдада”, а і “Барселони”. Саме в тому сезоні, до речі, “Сосьєдад” і виграв свій другий і останній Кубок Іспанії.
P.S. 1910-й рік увійшов в історію іспанського футболу ще й тоді було зіграно два паралельні розіграші Кубку – офіційний і неофіційний, пізніше все-таки визнаний федерацією. (Другий випадок стався невдовзі, 1913-го.) Офіційний тоді виграла “Барселона”, а неофіційний – якраз “Атлетік”.
Найсмішніше в цій історії те, що три роки по тому “Барселона” виграла неофіційний кубок, а “Атлетік” грав у офіційному. Такі були тоді часи в іспанському футболі.