Закон про мову в дії, або Відтепер у маршрутці питайте, чи знає водій “язик”

У Києві розганяється скандал на мовну тему. Ось скрін із ФБ-посту.

пп

За давньою українською традицією народ тут же розділився на тих, у кого” водій мудак” і тих, у кого “пасажири гандони”. А ми не будемо ділитися, ми ж не клітини якісь, ми просто відкриємо ЗАКОН УКРАЇНИ “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. А, відкривши, прочитаємо там ось що:

рцкеке4

А прочитавши, зробимо наступний висновок.

Водій, можливо/імовірно/точно мудак. Але! Згідно із ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ він має обслуговувати пасажирів ДЕРЖАВНОЮ мовою. Або інщою, якщо вона ПРИЙНЯТНА ДЛЯ СТОРІН. І до того ж – НА ПРОХАННЯ КЛІЄНТА.

Тобто!

Закон виписаний таким чином, що історія із “русскім каторий па дефолту знают всє” іде у минуле. Згідно із законом пасажири мали на вході чи під час руху запитати у водія, чи розуміє він московитську мову, чи володіє він нею і чи прийнятним для нього є обслужити їх цією мовою – тобто почути їхнє прохання, зрозуміти і відповідно відреагувати.

Пасажири попросили про це? В пості не сказано, але я на 100% упевнений, що ні – бо ж “ета Кієв, тут всє панімают русскій”. Можливо. Але – тепер, згідно із законом, не зобов’язані.

Тепер, згідно із законом, пасажири зобов’язані, якщо вони хочуть, уточнити, попросити і таке інше. Так-то.

Товариші із чєлюстью! Звикайте до нових реалій. А ви думали, вас закон цей не торкнеться? Хе-хе. Тепер заходите у маршрутку і питаєте, чи знає водій московитську і чи готовий нею послуговуватися на роботі.

І це правильно. Бо, скажімо, якби у Береговому був громадський транспорт, чи наприклад у крамниці чи генделику в тому ж Береговому – мені все одно, яку там мову знає продавець чи офіціянт, я маю право на обслуговування українською. А якщо хтось хоче чогось додаткового – має уточнювати і домовлятися про “прийнятність для сторін”. Все логічно, хіба ні?

Так що вітаємо у майбутньому, шановні московитомовні українці. Воно тепер отаке. Бо це таки Україна – а не “другая Рассія”.

УПД. Ага, уточнення. Ця норма набере чинності на початку 2021 року. Тобто формально водій таки неправий. Але я більш ніж упевнений, що усі, кого це стосується – не зроблять ніяких висновків. А у час Х лише зроблять круглі очі і скажуть: “А чо вчєра іщо било можна, а сьоння нє? Да што мнє ваш закон?!”

Бо це типова поведінка совкожлоба – визнавати тільки ті правила, які вигідні йому самому.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s