Перемога Зеленського? Ні, є іще феєричніший підсумок виборів-2019

Ви думаєте, поразка Петра Порошенка у другому турі – це катастрофа? Що ви, є іще більш трешовий варіант.

Отже, відкриваємо Закон України “Про вибори Президента України” і читаємо статтю 85.

СТАТТЯ 85. ПОВТОРНЕ ГОЛОСУВАННЯ

Почнемо з п.3.

“3. Якщо один із кандидатів, включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування, не пізніш як за дванадцять днів до дня повторного голосування зняв свою кандидатуру шляхом подання письмової заяви до Центральної виборчої комісії і Центральна виборча комісія прийняла рішення про скасування реєстрації кандидата, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, Центральна виборча комісія невідкладно приймає рішення про включення до виборчого бюлетеня кандидата, наступного за кількістю одержаних у день виборів голосів“.

Як бачимо, цей момент уже пройдений. Тимошенко (чи, якщо вона відмовиться, Бойко – і так далі за списком) уже не може потрапити у другий тур виборів. Читаємо далі, що ж буде, якщо хтось таки надумає знятися прямо тут і зараз.

“4. Якщо кандидат подав до Центральної виборчої комісії письмову заяву про зняття своєї кандидатури з балотування і Центральна виборча комісія прийняла рішення про скасування реєстрації кандидата, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, пізніше строку, зазначеного у частині третій цієї статті, або з інших причин немає кандидатів, які могли б бути включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування замість вибулого, повторне голосування проводиться щодо однієї кандидатури“.

Тобто – якщо зараз чи Порошенко, чи Зеленський знімуть свою кандидатуру – то у бюлетені буде один кандидат. Це означає автоматичну перемогу? Зовсім ні. Читаємо далі.

“18. Якщо до виборчого бюлетеня для повторного голосування було включено лише одну кандидатуру, кандидат вважається обраним Президентом України, якщо він одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні“.

Ага, тобто якщо прийде 5 чоловік на вибори – “за” мають проголосувати троє. А якщо двоє? Читаємо наступну статтю.

“19. Якщо в результаті повторного голосування обидва кандидати, що балотувалися, набрали однакову кількість голосів або якщо голосування проводилося по одній кандидатурі і вона не отримала більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, вибори Президента України визнаються Центральною виборчою комісією такими, що не відбулися“.

Після чого оголошуються повторні вибори.

І що – скажете ви. А то, що саме в цей момент і почнеться головний трешак і головна ганьба українських виборів і українських виборців.

Тому, що вони точно таким же стадом, як 31 березня, побіжать голосувати за усе тих же персонажів. Зеленського (ну ок, він отримає не 30, а 17%), Тимошенко, Бойка, Смешка та інших. Тобто за усіх тих, хто розкручувався відповідними закулісними ляльководами. І попри усі пафосні заяви щодо жадання нових облич, попри усі аргументи щодо зміни еліт – жоден із кандидатів, за якими не стоять Коломойські, Медведчуки, Гордони та інші, гм, гордони (а програми у них цілком притомні і прийнятні, якщо вже говорити про цей аспект виборчого процесу), не набере відчутно більше голосів, якщо взагалі набере стільки, скільки він набрав.

Електорат, якому усім виборчим процесом, усією рекламою і антирекламою, першим туром виборів і міжтуровим періодом харкнули в лице – він утреться і знову піде голосувати за тих же кандидатів. І ті, хто розказували, який Гриценко молодець, і які мовчали, коли “молодець” почав відверто підмазуватися до Зеленського – вони теж підуть і проголосують знову за Гриценка. (Якщо він, звісно, піде на повторні вибори – все-таки заявив, що більше участі не братиме. Втім, він же український політик 🙂 .)

Ось у чому буде найбільша ганьба українських виборів і українських виборців. В тому, що вони навіть після такого шансу – не включать мізки і не зроблять ніяких висновків.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s