Як ролік “Голосуй за Порошенка” став справкою із дурдома

Тепер у нас є документальне підтвердження того, що українське суспільство – тупе.

Одним із несподіваних хітів виборів-2019, навіть я б звузив – другого туру виборів – став ролік “Голосуй за Порошенка”.

(Ось вам відразу 10-годинна версія, щоб ви натішилися.)

Написана just for fun, вона, як це часто буває у соцмережевому просторі, потрапила на якусь популярну платформу – і панєслась. Пішли перегляди, перепости, люди почали собі заливати на фейсбуки і ютуби (а шо, викачав зі сторінки-першоджерела – чи скорше уже і не з першоджерела, а з того ж таки ютубу), з’явилися різні версії – ось одна із найвеселіших:

Почалися обговорення цього відео, причому не тільки в Україні, а і в Московії:

Обговорення, що характерно, серйозного. Тобто сам ролік звісно ж сприймається як щось довбануте – але обговорюють його серйозно.

Дійшло навіть до таких медіазубрів, як “Телебачення Торонто” – вибачте, Вордпрес не дає запостити відео з Фейсбука, тому я лінком.

І отут починається найцікавіше.

Справа в тому, що цей ролік більшістю був сприйнятий, як агітація за Порошенка. Невміла, аматорська, “на колінці склепана” – але агітація “за”. Але насправді це відео – антипорошенківське. І це можна зрозуміти із самої пісні – зі слів “А то Путін нападе”, які використовували всерйоз прибічники чинного президента і стьобно – його хейтери. Ну, і, якщо зайти на ФБ-сторінку автора, то по дописах це можна безпомилково зрозуміти.

Але чомусь піпол взагалі цього сарказму не відчув – і історія цього відео пішла геть інакшим шляхом, ніж тим, яким вона з’явилася на світ. І це, з одного боку, дивно. А з іншого – як сказав сьогодні в коментах до одного з постів, присвячених цьому явищу, сам автор відео – “сарказьм – це лакмусовий папірець на тупість”. Люди, які не відчувають сарказму – вочевидь, на думку автора, є тупими. І тут я з ним погоджуюся. Та і як тут не погодитися, коли люди увесь цей стьоб із висуненням Зеленського на посаду президента не те що сприйняли серйозно, а й допомогли його розігнати аж до першого місця на виборах…

Власне, історія на цьому закінчується – бо це ж тільки вчорашній хейтер чинної влади Юрко Журавель уміє так красиво перевзуватися: кілька років чмурив Порошенка різними картинками…

daf4b8642955698c7c406dd08d4f4eb4a93bcc54c1e4

…а тут за пару тижнів намалював такого собі Пороха-рокера – і уже на “дебатах” виступає з гарантом на одній сцені. Та ще й футболочки із своїми пропорошенківським малюнком продає:

е3443.png

Автор хіта “Голосуй за Порошенка” як був, так і залишається невідомим навіть для більшості із тих, хто ці кілька днів фанатіє від його творіння. Тож давайте виправимо цю несправедливість. Звуть його  – в Фейсбуці, звісно – Насхай Байгалмаа, справжнє ім’я я не буду публікувати, раз він сам вирішив жити в ФБ під псевдонімом. Ось першоджерело його хіта.

Насхай, як ви, мабуть, здогадалися – професійний музикант. Він має Ютуб-канал, де викладає свої творіння (а ще видає самопальні альбоми, які можна купити прямо у нього; я собі купив, да). Причому значно цікавіші за цей ролік, і теж на актуальні теми, але, звісно, цього ніхто не бачив, крім кола найвідданіших шанувальників його творчості. Ось, присвячене донецько-луганській міграції до Києва:

А це – один із моїх улюблених шедеврів:

І, звісно ж, як пройти повз пісню, присвячену культовій українській їжі:

Ось така історія. Історія про те, як піпол фанатіє від того, чого сам не розуміє – а автор хіта залишився у тіні (втім, не думаю, що він від цього сильно страждає).

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s