Головна причина нинішньої тихої анексії Білорусі

Ті, хто кажуть, що Лукашенко сам винен у тому, що Московія тепер поглинає Білорусь – навіть не уявляють, НАСКІЛЬКИ вони були праві. Бо вся ця історія – це історія жадоби влади однієї-єдиної людини.

Ви не помилилися – цю людину звуть Олександр Григорович Лукашенко. Але у фразі про “жадобу влади” немає ні слова про Республіку Білорусь.

Вмикаємо машину часу і повертаємося на двадцять з лишком років назад, у 2 квітня. Але не в 2 квітня 1996-го, коли в Москві був підписаний договір “о сообществе” Московії і Білорусі – а рівно на рік пізніше, у 2 квітня 1997-го, коли в Кремлі підписували уже інший документ, про Союз цих двох країн.

Весна 1997-го – це час, коли Борис Єльцин, переживши інфаркт між 1 і 2 турами президентських виборів (цікаво, як би проголосував електорат, якби федеральні телеканали не приховали цю інформацію?), зробив операцію і тільки-тільки відновлювався. Відновлювався, але так, по суті, і не відновився. І це зіграло вирішальну роль у намірах Олександра Лукашенка.

Уже мало хто пам’ятає, але тоді, в другій половині 90-х, президент Білорусі багато їздив російськими регіонами. Формально це були зустрічі для налагодження зовнішньоекономічних зв’язків – але фактично це були передвиборчі поїздки. Так-так, Лукашенко мітив у крісло очільника Союзної держави! І, до речі, мав усі для цього підстави – його рейтинги в Московії були хоч і не такі захмарні, як удома, але досить високі. Ви просто уявіть собі росіян, які пережили крах початку 90-х, злодійську приватизацію, бандитський беспрєдєл – і поруч з ними була спокійна і відносно успішна (якщо правильно подати, то і без “відносно”) Білорусь, в якій Бацька створював соціалістичний рай. Саме тому в Московії його і поважали. Власне, рейтинги КПРФ і Зюганова базувалися на тому ж самому – ностальгії за брєжнєвською стабільністю. Але у комуністів був дуже негативний бекграунд, який на повну використали Чубайс і Ко у передвиборчій кампанії. Ось один приклад того, як топили Зюганова, використовуючи радянське минуле:

І тепер дивіться, що відбувається. У Єльцина рейтинг і до виборів був нульовий, і після виборів – особливо на фоні проблем зі здоров’ям – нульовий. (На вибори його просто витягнули, в тому числі й імовірними фальсифікаціями.) У комуністів рейтинги вищі, але у них високий антирейтинг. І тут з’являється він – не замазаний у брудну бандитську приватизацію, без чорного комуняцького бекграунду (хто він був, директор радгоспу), зате він створив значно привабливішу країну, ніж ту, якою була Росія 90-х. Білорусь тих часів – це спокій, порядок, справедливість (принаймні, в очах реально зубожілих і оскаженілих від “ліхіх 90-х” московитів) і смачна, “як раніше”, їжа. І цей “міцний господарник” сам приходить в Московію, він готовий простягнути руку допомоги. Ну як його не вибрати? Особливо коли він так активно їздить регіонами і домовляється із тамтешніми елітами.

Лукашенко був близький до успіху. Кажуть, лише Чубайс, якого Єльцин ще слухав, відмовив президента Росії від підписання тих угод, які б відкрили Луці шлях до об’єднання держав – і до союзного престолу.

А потім до влади прийшов Путін. Тобто КДБ-ФСБ. І шанси Лукашенка очолити цю примарну поки що країну стрімко полетіли на рівень плінтуса. Зверніть увагу – як моментально загальмували усі об’єднавчі процеси з початку 2000-х. Бо Путіну було не до того – він боровся за владу всередині Московії, а Лукашенко зрозумів (чи йому дали зрозуміти), що тут йому уже нічого не світить. І, здавалося, ідея Союзної держави відійшла у минуле.

Але прийшли часи, коли ця ідея знадобилася уже Москві. Тобто Путіну. Для підняття рейтингів, які уже не тримають навіть Кримнаш і боротьба з “бендерівцями” за русскій мір. Для вирішення проблеми чергового президентського терміна. І тут виявилося, що жадоба до влади Лукашенка-1997 Лукашенку-2018 вилазить таким боком, що дай Боже йому залишитися не те що при владі, а на хоча б на свободі.

Є так слово – карма. У другій половині 90-х Лукашенко заради кремлівського престолу фактично знищив Білорусь. А за двадцять років уже Путін заради кремлівського престолу знищує самого Лукашенка.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s