Тьома і сало. Як одного московита плющить від України

Є в Московії такий дизайнер – Артємій Лєбєдєв. Який він дизайнер, не можу сказати, не спеціаліст. Ще він досить цікаво пише про свої численні подорожі, а також більш-менш регулярно обсирає Україну. З різних причин.

Наприклад, після анексії Криму, коли він заявив, що йому подобається, як це було зроблено – мовляв, круто як – на нього наїхали українські читачі його ЖЖ. І навіть не в онлайні, а в офлайні – бо у нього в Києві магазин студії. А ще був скандал в київському офісі його студії, коли там звільнялися люди (чи їх звільняли) з нібито політичних причин.

Ну, а в кінці кінців Лєбєдєву забанили в’їзд до України за порушення українського законодавства – в Крим літав не через українську територію. Все це і ще мабуть щось його дуже сильно плющить – наприклад, безвіз він перетворив мало не в цілу епопею, споривши на пляшки вина в 2016 і 2017 роках, що його Україні не дадуть. А коли дали, то не забував час від часу уколоти Україну – мовляв, самий хєровий безвіз, який тільки міг бути, і взагалі скоро заберуть. (Ну, а як розцінювати оте от “сальне” привітання Україні з Днем незалежності, яке склепала його студія – вирішуйте самі. У мене своя думка з цього питання є, але я послухаю ваші. Це, до речі, ще довоєнне, 2013 року.)

Але я зараз не про це. У нього на сайті студії є така рубрика – “Бізнес-лінч”. Де він чи інші працівники студії (серед яких і громадяни України, до речі) оцінюють роботи, які їм присилають в заявках. Час від часу йому туди закидають щось пов’язане з Україною. І от мені цікаво було подивитися, як же він оцінює ці роботи – винятково з професійної точки зору чи підпускає тут політичних нюансів. Отже, поїхали дивитися.

Ти диви, знає, що великого герба у нас немає. Чи не полінувався прочитати. І про УНР знає, про якісь нюанси з перемичками.

Тут, до речі, я з ним погоджуся, що логотипи у наших політсил – принаймні, тоді точно – колгоспні, скажемо прямо.

Ага, бачте – не побачив піську! А, може, “не побачив”, хтозна – його на відкриття “Донбас-Арени” запрошували, він сам писав, що запрошення прислали.

Хе-хе.

Ну, про найкращу банкноту (а не валюту!) – це, наскільки я знаю (а я трохи цікавлюся темою), вчос. Так що зауваження його тут, мабуть, доречні. До речі, про Свазіленд він загнув – ось подивіться на тамтешню купюру. По-моєму, у них краще, ніж у нас.

Цікаво тут те, що пізніше Лєбєдєв сам зробив замовлення для Одеси 🙂 Може, це він спєцом так розкритикував оцей, щоб втертися в довіру і вибити собі бабла на проект?

Нічо не скажу, бо не розуміюся на таких нюансах.

От з Харковом навіть мені здається, що це фігня якась.

О! Пішла вода в погріб. Справа в тому, що раніше в “Бізнес-лінчі” були інші футбольні логотипи, російські. І він не раз писав, що його футбол взагалі не цікавить, він про нього нічо не знає і знати не хоче. А тут, дивіться, яка обізнаність, сайт УЄФА навіть не полінувався перешерстити 🙂

Тут, по-моєму, оцінював винятково з професійної точки зору.

Нічо не скажу.

Львів він любить. Майже так, як Чернівці. Правда, не стомлюється нагадувати, що все це поляки, австріяки і угорці, а Україна тут ні при чому. (Щодо архітектури, звісно.)

Отак от.

А мені подобається. Хоча, так, на кондоми трохи схоже.

ІМГО, все по темі.

Не знаю, що це. Він, мабуть, теж. Нецікаво бути ритись в інтернетах – тому і не наїхав 🙂

Так, це дикий жужман 🙂

Тут самі вирішуйте, що в його відповіді про цих персонажів – професійне чи політичне.

Хе-хе. А тут я більш ніж впевнений, що його заїло 🙂 Бо зазвичай він такі речі коментує, а не відмовчується, мовляв, “логотип як логотип”. До речі, непоганий лого, як на мій дилетантський смак. Але йому, мабуть, западло було визнати – бо не у нього замовили 🙂

Ну-у-у… Взагалі-то ті кругляші дійсно таке собі.

Ноу коментс.

Можливо, можливо. Принаймні, тут точно ніякої політики.

Тут, мабуть, треба було пояснити, чому “тремпель”. Правда, якби хотів – і сам би знайшов. Але, очевидно, не було бажання опустити Україну – тому і не шукав (згадайте історію із лого Євро-2012) 😉

Мені і самому не подобається.

Ну-у-у.

Ага.

Прямо-так русскій? Більше ніхто не юзав?

О! Не міг не підколоти про Сталіна і Львів. До речі, помітили – прямо риторика одного відомого українського футбольного журналіста, ім’я якого починається на Ар, а закінчується на Тем.

А от щодо професійної оцінки – нічого не скажу. Ну, і він, так, завжди знущається із совкової військової архітектури, символіки, плакатів і такого іншого. Колись навіть на гроші попав через це.

Ага. Згоден.

Тут його надурили – ніякі це не нові гроші. А так, в цілому, оцінював професійно – і про 20-200 в точку сказав.

Тут я, як житель Запоріжжя, маю образитися. Але не буду. І не тому, що він неправий – бо, балбес едакій, міг би по Соцмісту полазити, він же любитель архітектури, а у нас цілий заповідник (нехай і закинутий) конструктивізму. (До речі, розповідав один знайомий, що німецькі студентки приїздять спеціально досліджувати наше Соцмісто!) А просто тому, що – чого на правду ображатися 🙂

До речі, у нас, якщо не помиляюся, це лого ще більше критикували.

Хе-хе.

Ага, включив дурака – “понятія нє імєю”. Як треба було, так сайт УЄФА знайшов і поюзав 🙂

До речі, в реальності ж це півколо будівлі міністерства не на захід повернуте, правда?

Студія Лєбєдєва створила мапу московського метра. Так що тут особливо цікаво було почитати. Ну, і, в принципі, я з ним тут згоден – мапа київська непогана.

О! Знов включив дурака – нібито не знаючи, що “Евро” на євро написане тому, що болгарська мова є ОФІЦІЙНОЮ мовою ЄС, а московитська мова в Україні ніякого офіційного загальнонаціонального статусу не має, бє-бє-бє. Ну, і про 90% теж 🙂

Тут зовсім без політики обійшлося. Може, засцяв трохи, хз.

Тут теж той випадок, коли у нас критикували більше. Знову включив дурака – в п.2.

Ідея крута, згоден.

Ніколи не бачив такої реклами. Ну, і так, фігня.

Взагалі певна схожість є. Це якщо не вдаватися в контекст. Бо без контекста багато що схоже на всяку фігню.

От тут я не сумнівався ні секунди.

А вам подобається? Мені – дуже. Хоча не з усім я згоден в плані центральних фігур. (Не у цих трьох, а у інших.)

Це він типу постібався з косорукості авторів лого? До речі, МІП якраз косорукістю (і косомізкістю) й прославилося 🙂

А ви зрозуміли, про що логотип Рівного?

Мукачеве, блєать! 🙂

Типу похвалив, але не похвалив.

Ну, петриківський розпис, я і думав, що йому сподобається.

І знову “О!” Вилізла політика, ой вилізла.

Ну, ми й самі цей монумент критикували. Та і він не міг тут не зачепити політику. Хоча, в принципі, і не зачепив 🙂

Ти диви! Похвалив українські міністерства – точніше, їхній фірмовий стиль.

Отже, в цілому можна зробити висновок, що Тьому дещо плющить українська тематика. Можливо, із шкурних інтересів – все-таки його тут трішки пресонули (і його особисто, і бізнес). А, може, і імперськість якась. Хоча особливо за ним такого не помічено. Правда, Хуйла підхвалює іноді – але так, знаєте, навіть акуратніше, ніж згаданий вище український футбольний журналіст екс-президента ФФУ і чинного президента ФК “Динамо”.

А в якості бонусу – чотири картинки з “народних республік” і реакція на них Лєбєдєва.

Ну, тут з ним важко сперечатися. Гівно – воно гівно і є. І у дизайні свого гівна також 🙂

One thought on “Тьома і сало. Як одного московита плющить від України

  1. Читав Бізнес-лінч десь так у 2008-10 рр., і можу сказати, що в цілому стиль відгуків не відрізняється від того, який можна побачити в будь-якій іншій рецензії. Так, з певним нашаруванням “вєлікадєржавнага шавінізма” і перекручування історії (Сталін і Львів, “рєвалюционний русскій шріфт”), але я очікував від нього більшого бомбардування 🙂
    P.S. У рецензії на логотип МІП він постібався з технічної необізнаності як авторів, так і замовників.
    P.P.S. Будівля МЗС повернута на північ.
    P.P.P.S. Дякую за посилання на Соцмісто – знатиму, куди піти прогулятись, як буду в Запоріжжі.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s