Навіщо Лещенко хизується фото із Ходорковським

Іноді українські політики є просто чудовими експонатами для спостережень. Ну от, наприклад, Сергій Лещенко.

Вся його політична кар’єра – це матеріал для спостережень, аналізу і досліджень. Не будемо вдаватися в минуле, візьмемо буквально вчорашній епізод – світлину з Ходорковським.

Навіщо люди викладають світлини в соцмережах? По-перше, показати щось таке, чого ніхто без них не побачить. Наприклад, побачила людина десь в Генічеську людину в шапці “Так! Ющенко” в 2018 році, сфоткала і показала світу – який би без цього і не знав, що хтось досі ходить у таких шапках. Але це не той випадок – Ходорковського усі знають, свіжі фотки його гуляють в інтернеті, знайти їх можна без проблем. Інформативності, значить, тут нуль.

Що ж тоді7 Тоді – варіант номер два, показати саме себе на фоні чогось чи когось. Похвалитися, одним словом. Це нормальне людське бажання, кожен з нас хоч раз у житті, напевно, фоткався із кимось відомим. (Мабуть, крім мене – у мене є лише одне фото із відомою людиною, це був Олександр Заваров, і то я зробив фото винятково для батька, бо Заваров колись був його улюбленим гравцем, а “Динамо” середини 80-х улюбленою командою.)

Щодо політиків – то тут ще й грає такий момент, як “хто на нас із Васею”. От від цього ми й будемо відштовхуватися. Отже, Лещенко навіщось і для когось козиряє знайомством із Ходорковським.  Навіщо? І для кого?

Зважаючи на те, що Ходорковський нині є, як правильно зазначили десь в камєнтах у самого Лещенка, “керованою опозицією” – можемо припустити, що це фото якраз розраховане на тих, хто любить тему “мишебратьєв”, “хороших русскіх” і навіть “воюют нє народи, а політікі”. А ще – на цих самих “хороших русскіх”, тобто на московитську типу опозицію. (Я пишу “типу”, тому, що для нас вона не є ніякою опозицією – і це і Навальний, і Ходорковський своїми заявами про Крим підтвердили. Тобто для України це всього-на-всього інше обличчя Московії. Інше обличчя ворога.)

Отже, виглядає на те, що Лещенко свідомо чи несвідомо вирішив пограти на темі “дружби народов”. В принципі, нічого дивного немає, він уже перейшов межу на заході, закликаючи тамтешніх політиків не давати українцям безвіз через Порошенка – чому ж йому не зробити те саме (перейти межу) на сході? Людина працює на цій темі – і тут уже варто говорити про цілком собі усвідомлену позицію.

Звісно, виникає питання – який же тоді Лещенко український політик? Але штука в тому, що це питання виникає у тих, хто досі чогось чекає від колишнього журналіста УП. Я от від нього нічого не чекаю (і не чекав) – тому і ніякого розчарування не відчуваю. От ви ж,  наприклад, не розчаровуєтеся заявочками “Опоблоку”, правда? Ну от. Втім, я розумію, що ця умовна партія “Лещенко і Антикорупціонери” – вона більше схожа на “Самопоміч”, тому тих, хто у них вірив, буде немало. Ну, любі мої, це ваші персональні проблеми. Навчіться не очаровуватися такими персонажами.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s