“Металург”-“Енергія”? Мікронезія!

Є такі матчі, які самим своїм рахунком входять в історію. Наприклад, друга поразка “Металурга” від “Енергії” із двозначним рахунком. Але на рівні збірних були ще феєричніші результати.

Багато хто пам’ятаєте рекордну перемогу Австралії. Це було на початку століття, точніше, в квітні 2001-го. Команди Океанії в першому кваліфай-раунді до ЧС-2002 грали у двох групах. Одну групу приймала Австралія.

В першому ж турі команда Американського Самоа зробила “вагому заявку” на рекорд, програвши Фіджі – 0:13. Через два дні господарі грохнули Тонга – 22:0. Той турнір взагалі порадував уболівальників кількістю голів – наприклад, самоанська битва завершилася 8:0, Самоа-просто прибили “американців”.

Але головна битва сталася 11 квітня 2001-го, коли Австралія грала з Американським Самоа. 31:0 – рекорд рекордів на рівні офіційних матчів збірних! Героєм матчу став форвард Marconi Stallions Арчі Томпсон, забивши 13 голів.

Ось відео голів цього легендарного поєдинку:

У підсумку Австралія виграла всі 4 матчі групи із загальним рахунком 66:0, а Американське Самоа усі 4 поєдинки програла із різницею 0:57. Втім, цей рекорд аж ніяк не допоміг “Соккеруз” пробитися на далекосхідний мундіаль – у інтерконтинентальному плей-офф Австралія програла Уругваю 1:0, 0:3. Це й підштовхнуло австралійців за прикладом Казахстану змінити конфедерацію – після ЧС-2006, куди “Соккеруз” таки пробилися, вони перейшли з Океанії в Азію, звідки й виходять на усі наступні мундіалі.

Але і без них було кому встановлювати рекорди результативності.

Сталося все на Тихоокеанських іграх 2015-го, що проходили в Папуа Новій Гвінеї. (Грали не дорослі збірні, а молодіжки, U-23.) На турнір кваліфікувалася Мікронезія – і якби вона знала, що її там чекає!..

В першому ж турі мікронезійці майже повторили 14-річної давнини рекорд Американського Самоа, програвши 0:30 Таїті.

В другому Мікронезія зустрічалася з Фіджі – і побили-таки рекорд. 0:21 до перерви, 0:38 у підсумку! Атоніо Туівуна забив 10 голів, Кріс Васалала – 9.

В останньому матчі мікронезійці мали грати з Вануату, яке до того набрало у 2 матчах лише 1 очко. Зважаючи на те, що у паралельному поєдинку Таїті-Фіджі могло обійтись без нічиєї, вануатцям треба було перебити фіджійський результат з Мікронезією. І вони понеслись!

4 хвилина – 3:0. Середина першого тайму – 8:0. Перерва – 23:0, на 2 більше, ніж було у Фіджі. Графік вануатці витримували. Далі – більше. Вануату просто розкатував Мікронезію, завершивши поєдинок з рахунком 46:0! Форвард вануатського Erakor Golden Star Жан Кальтак, забивши два голи уже в доданий до другого тайму час, оформив… не знаю, як це назвати, покер в квадраті чи що – 16 голів в одному матчі!

Ось усі голи:

Але цей мегарезультат нічого не дав. Фіджі і Таїті розкатали нульову нічию, і Вануату залишилося на 3-му місці.

Мікронезія фінішувала на логічному останньому місці в групі із фантастичним показником забитих-пропущених – 0:114.