Чому я незадоволений галасом навколо концертів Райкіна

Коротко і ясно – чому ця історія є геть неправильною.

Одеський концерт Константіна Райкіна зірвали. З тої причини, що він 2014-го підтримав анексію Криму. Це якщо коротко по фактажу. А тепер – пояснюю, чому все це неправильно.

Райкін підтримував анексію Криму? І що? А якби не підтримував – хай би виступав (як “Машина врємєні”)? А навіщо? От, як кажуть інтернет-московити, чьтоби чьто?

Не грає ніякої ролі, підтримував хтось із московитських шоубізнесюків кремлівського карлика чи ні. Навіть якщо він бігав по Красной площаді з плакатом “Украіна – чємпіон, Путін – йобаний гандон”. Головне, що цей шоубізнесюк – московський. В цьому ключ. В цьому причина.

У Московії є давня традиція – все звалювати на одну людину. Цар поганий! Скинули Ніколая ІІ – краще стало? Сталін – кривавий тиран! А Хрущов, який його розвінчував – сонети в 30-40-х роках писав? Хрущов –  клятий волюнтарист! А Брежнєв при ньому в опозиції сидів? Горбачов розвалив Союз! А всі інші де були? Єльцин – враг народа! А Путін при кому і завдяки кому піднявся до посади прем’єра?

Так і тут. Нам постійно підсовують мантру “У всьому винен Путін”. А це – брехня. Бо він – лише вершина піраміди. Ключовий у певних моментах персонаж, але немає такого, що він за анексію – а всі інші проти. Як Сталін – не було такого, щоб він був за репресії, а всі інші проти. Ні, проти були, чого ж – наприклад, проти репресій стосовно Жукова. Коли його після війни за зайві понти хотіли гепнуть НКВДшним кулаком по голові, інші люди при великих погонах за нього заступилися (точніше, в перспективі кожен заступався за себе, бо “якщо Жукова можна, то і нас, значить, теж”) – і Жуков всього-на-всього поїхав у Одесу командувати округом, а не в Лабитнангі пиляти ліс. Ось в таких ситуаціях могли бути опозиціонери. Або як на 19-му з’їзді КПРС 1952-го, де мав місце фактично переворот.

Але в цілому, що Сталін, що Хрущов, що Брежнєв, що усі інші, включаючи Горбачова – були плоть від плоть російсько-комуністичного режиму. І їхні міньйони так само. Горбачова в Форосі хто замкнув? Демократична опозиція? Ні, його найближчі соратники.

Тому говорити про те, що у всьому (нинішньому, що коїться на сході України і в Криму) винен лише Путін – некоректно. Винна Московія, як явище. І звідси виникає логічне питання – а навіщо нам тоді тут потрібна Московія? Навіщо нам потрібен тут московський шоубіз, якщо він в принципі – частина агресії під назвою “русскій мір”?

Я не знаю, як і чого хочете ви – але я хочу побудови в Україні українського світу. Українського європейського світу. Цілком очевидно, що “русскій мір”, вся ця напівімперська-напівсовкова московщина нічого спільного з ідеєю українського європейського світу не має. Це тільки “хароший русскій” Парфьонов досі чи то сам вірить, чи іншим впарює, що ми мало не народи-близнюки. Насправді між нами – здоровенна ментальна прірва. Почитайте етнографічні замальовки 150-річної навіть давнини – на помежів’ї українці і московити не змішували. З багатьох причин, зокрема, через  таке ганебне явище, як снохачєство (якого у нас не було, а у них воно – ісконне, посконне і домоткане).

Отже, ми – геть різні. Як мінімум через те, що вони –  імперці по суті своїй (проект “Русскіє єврєї” Парфьонова це ж ні що інше, як гімн імперській асиміляції), а ми – постколоніальний народ. Який або живе під впливом “стокгольмського синдрому”, бо мантра про “братскіє народи” це якраз і є цей самий синдром. Або посилає імперців лісом і йде собі у своєму напрямку.

Але – як можна іти собі у своєму напрямку, якщо сюди лізе і лізе московський шоубіз? Це як трупак з могили чіпляється за ногу живої людини. Треба раз і назавжди зарити його і забути. І жити СВОЇМ життям.

Ви скажете – а як же ті люди, які виросли на цьому культурному пласті? А ніяк. Є інтернет, хай сидять і дивляться на Ютубі Райкіна хоч 24 години на добу. Але йому тут нічого робити.

Ви скажете – це дискримінація? Ну так, до певної міри дискримінація. А як ви думали українська мова, українська культура, український контент завоює собі тут панівне, тобто належне, місце? “Стратегією теплого океану”? Плюньте тому, хто це вам сказав, у його поганиє очі. Бо такого не буде ніколи. Ніхто і ніде добровільно не віддасть завойовану територію. Завжди і всюди всі народи, всі мови і т. ін. – вибудовують оборону, формальну чи фактичну, тобто на законах чи усному суспільному договорі базовану.

А просто так ніколи і нічого не відбувається. Чи ж нам, які пережили період пост-УРСР (1991-2014) цього не знати? Один простий приклад – в другій половині 80-х була розказана і показана по суті вся правда про КПРС і конкретно про Леніна. За логікою “само рассосьотса” люди, дізнавшись про людиноненависницькі укази Леніна, мали б самі піти і поскидати його пам’ятники. Поскидали? Куди там. І досі б носили квіти, якби не було декомунізації.

Тому і у випадку із “русскім шоубізнесовим міром” треба діяти точно такими ж “декомунізаційними” нормами. Повною забороною. Концертів, фільмів (будь-яких запорєбрікових) і такого іншого. По-перше, це підштовхне до розвитку український шоубіз. Приклади можете самі на радіо послухати – чули, скільки після квот з’явилося музики? І ще буде. І музики якісної, а навіть якщо і “низового рівня”, так і таке повинно бути.

А по-друге свого все одно не вистачатиме – тому братимуть європейські фільми, польські і таке інше. (До речі, вангую, що рано чи пізно буде помічений той несподіваний факт, що “виявляється, польське кіно нам навіть ближче, ніж московитське”.)

Ну, і гроші, витрачені на власний продукт – все ж краще, ніж на московитський. Бо витрачені гроші – це водночас гроші для розвитку галузі. У нас немає нафти і газу, щоб закачувати в шоубіз, як це робить Московія. Значить, треба заробляти самим. Ну от іще один привід закрити кордон для “русского міра”.

Підсумовуючи – неважливо, за кого там конкретний Райкін. Московит? На все добре. Виступай у Воронежі і Владівостоку (поки з Владіка китайці не вижили). А тут ти непотрібен і навіть шкідливий.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s