Як англійський митець купив на Полтавщині пам’ятник Енгельсу

В Манчестері встановили пам’ятник Енгельсу. Ні, це не жарт. Його привезли з України. І це також правда.

Манчестер взагалі-то до біса лівацьке місто. Лейбористи там почуваються, як у себе вдома. І відповідно соціалістичними ідеями заражені багато хто. От одного митця, якого звати Філ Коллінз (начебто не той), торкнуло по темі Енгельса, який в Манчестері багато часу жив і працював.

Торкнуло аж так, що він поїхав у Східну Європу, полазив там – і знайшов на Полтавщині побитий монумент своєму об’єкту дослідження. Знайшов, купив і привіз. А тепер от встановив.

Я зараз не буду про урочисту зустріч, про заяви місцевих жителів, що “Енгельс змінив історію” – хоча він таки так, її змінив. В принципі, Гітлер теж змінив. Може, йому пам’ятник у Вінниці поставити? Там якраз сейф відкопали часів функціонування в регіоні ставки “Вервольф”…

Ні, я не про те. Мене більше шокувала ось така фраза:

 The Engels project was funded by Manchester City Council.

Проект “Енгельс” був профінансований міською радою Манчестера.

Знаєте, це як в історії із Шарлоттсвіллем – ааа, генерал Лі, падлюка, давайте позносимо пам’ятники клятим конфедератам! А пам’ятник Леніну в Сіетлі стоїть. Правда, вже і там місцева влада зачухалася, очевидно, зрозумівши весь абсурд ситуації.

А от в Манчестері ніякого абсурду не бачать. Ну а що, Енгельс же за робочий клас боровся. Манчестер – робоче місто. Все нормально. (А те, що його ідеї рознесли на друзки мало не половину усієї земної кулі, перетворивши її на полігон для нелюдських експерименів – так це нічого. В самій Британії ж колгоспів і закону про три колоски не було.)

І ще одна фраза із статті в Independent.

It is hard to find a dissenting voice at the dedication of the statue.

Складно, мовляв, знайти чийсь незгодний голос на цій церемонії (відкриття). З одного боку, це логічно. З іншого…

До речі, якщо об’єднати “Манчестер” і “Енгельс” – вийде “Менгельс”. Схоже на одного відомого лікаря. Який теж просто займався дослідженнями. Але йому чомусь пам’ятники не встановлюють.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s