Чому Лукашенку час від часу стає потрібна білоруська мова?

Аж до демонстративного виклику московитського посла в МЗС. Пояснюю.

Розпочнемо з простого питання.

Чим Білорусь відрізняється від Татарстана? (Власне, від будь-якої республіки – крім Карелії – в складі Московії.)

Подумали? Так от. Відрізняється Республіка Білорусь від республіки Татарстан рівно двома речами. (В плюс для Білорусі, звісно ж.) Наявністю власних паспортів і грошей. В Татарстані паспорти і гроші – російські.

Все інше в Білорусі якщо й відрізняється, то, як мовна ситуація, навіть в гірший з точки зору колоніальности бік. (До речі, зауважте такий момент – попри те, що Білорусь в московитській мові уперто називають “Белоруссия”, Татарію і Башкірію вже давно і в московитській мові називають “Татарстан” і “Башкортостан”. І нікому, навіть головному граммар-наці всія Московії Артємію Лєбєдєву, цей ганебний факт прогинання перед “чуркамє нєрускімє” не муляє.)

Тобто, за великим рахунком, на зараз – прибери ці два побутові, повсякденні атрибути незалежності – і ніхто Білорусь від звичайної республіки у складі Московії не відрізнить. А Лукашенку це нецікаво. Бо він хоче бути президентом хоч і країни-ізгоя, але формально незалежної країни, члена ООН і таке інше. Глава ж російської республіки – це в на кілька порядків нижче. Можете собі уявити, щоб десь в Казані проводилися міжнародні зустрічі, хоча б і “нормандського формату” по Донбасу? Отож.

Тому Бацька чіпляється і буде чіплятися за будь-яку можливість нагадати Путіну – якому він 2011-го здав ГТС, головну опору своєї фактичної, а не формальної незалежності – що він таки не глава Татарстана. Мову можна використати? Ок, використаємо. Розвивати її ніхто не буде, це очевидно – бо, як бачимо ми, це неминуче призведе до “утисків московитоязичних”, а на таке Московія відповість жорстко і швидко, це не в Україні. А от на якомусь разовому рівні нагадати, що ми, мовляв, тут ще самі собі окремо – він може.

Тому не треба очаровуватися цим вусатим диктатором. Мовляв, от він би Крим захистив. Прийде час – подивитеся, як він захищатиме Білорусь. А він таки прийде. І раніше, ніж ви думаєте. І от мій прогноз на той момент – білоруські збройні сили навіть з казарм не вийдуть. Хоча б тому, що Олександру Григоровичу зроблять один дзвіночок із Москви, а що там буде конкретно сказано – чи про те, що група ФСБшників уже знаходиться біля місця проживання Миколи Олександровича Лукашенка, чи  щось інше – це вже питання суто технічне.

На тому весь “спротив” і завершиться. І формально незалежна Білорусь теж.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s