Хто такі сучасні “вороги народу”

От тут людей дивує одна річ – чому всіх, хто відстоює права української мови в Україні, називають “агентами” чи “рукою Кремля”. Пояснюю.

В радянські часи таких людей називали “бендеровцами”. Незалежно від місця народження чи проживання. Ти міг стати “бендеровцем”, навіть будучи уродженцем пролетарського Запоріжжя.

Чому саме “бендеровцем”? Бо радянська міфологія зробила із Степана Андрійовича найбільшого ворога СРСР. Ну а ким ще обзивати “ворогів народу” (радянського, звісно ж) – як не іменем головного ворога.

А тепер до наших подій. Чому “рука Кремля”? А тому, що в нинішній Україні найбільшим ворогом є саме Кремль-Путін (це поняття синонімічні). Саме тому тих, хто бореться за права української мови, називають іменем цього найбільшого ворога – щоб підкреслити, що вони (ми з вами) це “вороги народу”. “УкрАинского”, звісно ж.

Вам скажуть, що це неправда, що ніхто про це не думав. Правильно. Бо це уже на підсвідомому рівні, це в генах радянських і пострадянських – називати на честь головного ворога.

Це для поміркованих українців та для так званого “болота”, яке не дуже визначилося. Для упоротої вати є інша дефініція. Вгадали? Ну, звісно ж – Фаріон. Її так само зробили головним ворогом вати (не без її участі, так – ну і Бандера, хоч майже не брав участі у прямій боротьбі із московитами, теж не на порожньому місці став жупелом), і для цієї категорії треба саме таке пугало.

Тобто – якщо вас обзивають “фаріонщиною”, значить, перед вами пряма вата, або це робиться для ватної авдиторії. А якщо ви “рука Кремля/Путіна” – то тут маємо латентних русскомірцев, які пишуть для української аудиторії, для якої Фаріон скорше невдалий персонаж і печаль, ніж жупел.

Отакоє от.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s