Bank of Chaus, або Сам собі країна

Ви знаєте, а я хотів би заступится за суддю Чауса та його банку.

Серед купи тролінгу і звинувачень на адресу легендарного вже працівника судової гілки влади була така – мовляв, замість того, щоб вкласти ці гроші в розвиток країни, якийсь власний бізнес, на якому б і сам нажився, і людям дав можливість заробити, воно гроші в банку никає і зариває в сиру землю.

І дійсно – ну якщо вже у людини пиха, як у порнонегра член, то хай би, я знаю, якийсь вуз побудувала, лікарню чи ще щось таке, на фасаді своє ім’я і портрет повісила п’ятиметрові. В кінці кінців, той же Гарвард назвали на честь спонсора. Нормальна світова практика.

Але. По-перше, якщо якийсь подібний персонаж тільки спробує зробити шось отаке от – відразу ж його закидають питаннями “А звідкіля у судді на все це гроші”. Закидають? Отож. Хто ж захоче так підставлятися.

Далі. Припустимо, зробив він щось таке. У нашій країні із постійними змінами, із ручним управлінням і таким іншим – де гарантія, що якась наступна влада не відбере собі усе це? Згадайте часи Януковича, коли така практика була не те що на поток поставлена – а ще трохи, і всю Україну б поглинула.

Тобто – з такої точки зору я цілком розумію ідею з банкою. Та є один дуже важливий нюанс, без якого картина буде неповна. Справа в тому, що цю країну, цю систему побудували в тому числі й оці от судді. Тобто вони самі загнали країну в цю яму, в якій вони самі можуть накрасти силу-силенну бабла, але при цьому з цих грошей максимум побудують потворну хату на 5 поверхів, на подвір’ї якої зариють в банці усі інші гроші.

Я от про Гарвард згадав. Так, в Штатах у свій час була теж серйозна веселуха. Але там вчасно зрозуміли, що той спосіб життя, який є – він веде до тупика і ями з банкою. А, зрозумівши, переформатували своє життя. І тепер маємо ті Сполучені Штати, до яких усі прагнуть і які усі вважають номером один у світі. Хоча – мабуть, контингент, який заселяв нинішню територію США і стояв у витоків держави, все-таки відрізняється від нашого. Там були уперті, цілеспрямовані люди, які боролися за своє життя і майбутнє, а тут просто совки, яких виростили тільки для того, аби красти і никати, красти і никати. Ну, і ходити на мітинги – хоч 7 листопада, а хоч 24 серпня.

Отак от вони і живуть – крадуть і ховають в банки, крадуть і ховають в банки. І кайфують від розміру і кількості цих банок, які ніхто ніколи – крім в кінці кінців слідчих – не побачить. А, можливо, вони якраз на слідчих і розраховують? Ви ж бачите – вся Україна про банку з грошима та її власника говорить. Що це, як не хвилина слави?

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s