Паспорт Леніна

Неділя. Саме час поговорити про прекрасне. Про мистецтво, його суспільну, науково-історичну та художню цінність. У свій час мені в руки потрапив цікавий документ – паспорт пам’ятника Леніну. Ось він.

В Ладижині з пам’ятниками вождю взагалі ціла трагедія. Перший – знищили ще німецькі війська під час радянської-німецької війни. Через 20 років після оної колгоспники (Ладижин хоч і місто, але, як бачимо, не цуралося і сільськогосподарських горизонтів) вирішили відновити історичну справедливість. Ну, як відновити – це ж не пам’ятник, а такенький бюстик біля правління колгоспу десь в куширях.

Значимість його можна визначити ще й тим, що не з першого ладижинця мені вдалося визначити його долю. Один юнак навіть у батьків спитався, так ті, проживши своє життя в місті, і не знали про його існування. А от один із наступних місцевих жителів, кого я смикнув через соцмережі, таки дав відповідь:

“Знесли. Стояв біля контори по вул. Механізаторів.”

А на питання про час знесення (я питав конкретно про період декомунізації):

“Раніше. По-моєму, на початку нульових”

Отак от. Ще за Кучми. Вже, мабуть, і заросла уся та територія. А паспорт залишився. Паспорт, в якому Ленін названий організатором КПСС, хоча КПСС з’явилася через 28 років після його переїзду з Горок до Мавзолея. Ну то таке, деталі, хто там звертав на те увагу. Дончук Петро Павлович так точно ні 🙂

P.S. А це, кажуть, дійсно паспорт Леніна. Ну, чи якийсь там документ. Фальшивий – в смислі, він же революціонер, все по шалашах із Зінов’євим та блядями ховався.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s