Всіх перемагає Іво Бобул? Чи Василь Вірастюк?

Несподіваний срач розкручується в інтернетах навколо культового персонажа наших часів – Іво Бобула. Вставлю і свої п’ять копійок.

Для початку – фабула.

Позавчора відомий Василь Вірастюк завісив у себе на ФБ-сторінці відео – із іменного номера Іво Бобула у чернівецькому готелі “Буковина”.

Власне відео – осьсьочки.

Сьогодні, судячи з датування на ФБ, прямо вночі Іво відреагував на цей пост. Отако.

Оригінал посту – тутечки. (УПД. Пост уже під замком. Або видалений.)

А тепер – мої думки і враження. Отже…

Для початку давайте розставимо всі крапки над І. Дійсно, для багатьох сучасників Іво Бобул – персонаж, скажемо так, стьобний. Це в принципі не секрет. Як виконавці “Йожина з бажен”, як Едуард Хіль з його вокалізом. Для сучасного світу – звична річ. Тому нічого дивного в тому, що той же Вірастюк відреагував так, як відреагував – немає. Думаю, більшість із нас, потрапивши в такий номер – причому без підготовки, не знаючи про його існування – вела б себе аналогічно. Принаймні, я так точно.

Але. Тут важливо не забувати одну важливу річ. Між стьобом і жартами з одного боку та глузуванням і висміюванням з іншого є суттєва різниця. Чи вартий цей об’єкт жартів та навіть стьобу? Безперечно. Чи доцільно висміювати цей номер та глузувати з його героя? Думаю, ні.

Хоча б тому, що це до певної міри унікальне явище. Ви, хто багато їздить у справах чи, не проти ночі сказати, подорожуєте Україною з турисичною метою – багато бачили в готелях подібні речі? Дуже сумніваюся. Чернівчани в ФБ-коментах розповіли ще про номер Софії Ротару. А ще?

Отож-бо й воно. От якби в тій же “Буковині” були іменні номери ну хоча б п’яти-шести зірок світового масштабу (ну, якби вони дійсно бували у Чернівцях і зупинялися в тих номерах) і поруч знайшовся би номер Іво Бобула – це б, можливо, і викликало б нормальну саркастичну реакцію. А коли в нашій країні подібних об’єктів практично не існує – то з чого сміятися і навіщо тикати пальцями? Можете запропонувати щось краще? Ні. От бачите.

До того ж, Іво Бобул, повторюся, персонаж до певної міри культовий. Не музикант, а саме персонаж. Так, ця культовість – весела, стьобна. Але це ж не злий стьоб, принаймні, мені завжди так здавалося. Тому – не варто перегравати із реакцією. (Це не до Вірастюка, його відео, як на мене, цілком “в темі”. Я дуже сильно відчуваю глузування і жорстокість навіть у гуморі – так от під час перегляду цього відео у мене не було відчуття чогось зайвого.)

Реакція ж самого героя… Ну, друзі. Тут все просто. Іво Бобул – людина іншої епохи. Епохи, де самоіронія була майже невідома. Згадайте радянські часи – багато ви згадаєте такого? Самоіронія – це один із привілеїв вільних людей, радянські ж люди такими не були. І сформувалися відповідно. Тому отака от реакція Бобула – вона цілком прийнятна для його середовища, зрештою, для його віку.

Ви чекали чогось іншого? Що Іво сам з себе посміється і запропонує жартунам зустрітися в цьому номері і сфоткатися напам’ять? Тоді я вас розчарую. Якби він це зробив, точніше, якби він це робив в принципі – він би не був вашим (нашим) кумиром. Ви ж любите його – такою от особливою, стьобною любов’ю – саме за те, яким він є. Навіщо ж ви вимагаєте від людини принципово іншої поведінки?

Так, йому варто було б зрозуміти ситуацію і відреагувати, гм, сучасніше чи що. Але люди в його віці дуже рідко так кардинально змінюються. Та й – він це він, а ви це ви. Не варто перетворюватися на стадо старшокласників, яке цькує і запльовує найслабшого в класі.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s