Запахло Орвеллом

Вєсьолая історія в журналє “Єралаш”.

Є такий волонтер Роман Сініцин. Я не знаю про нього нічого, ну, крім самого факту його існування. Є і є. От попався на глаза його пост – ода одній людині, яка, за інформацією, викладеною в цій оді, допомагає армії.

Історія і історія. Але – є одне “але”. Ця людина – власник одного із найгидотніших інтернет-магазинів в Україні. Називається він “Розетка”. Я там нічого не купував, принаймні, років 5 останніх так точно – але історій про те, як ця “Розетка” працює, гуляє фейсбуком і взагалі просто предостатньо. Ще цій конторі закидають українопохуїзм на межі з українофобством – уперте ігнорування прохань створити українську версію сайта. Але тут я нічого сказати не можу, бо ніколи туди не ходив, і зараз не піду. “Не пхай до рота усіляку гидоту” – це кредо моє творче. Так що перевіряйте про мову самі.

В принципі, я давно не вірю в історії, коли отут от людина прекраснуйонца, а отам от, з іншого, значить, боку – гівно гівном. Але то таке. Припустимо, що цей власник не в курсах ні про прохання, ні про якість роботи його працівників. Буває (он ціла країна за таким принципом живе).

Але – воно є. І, звісно ж, люди про це в коментах написали. Ще там про неуплату податків – мовляв, заникав на Х, дав на армію на Х/5 і красавела, – але тут я не в курсах, перевірити не можу, тому нічого не казатиму.

Ну і, значить, написали. Пан автор прийшов в камєнти, обізвав тих, хто написав, довбойобами, мене персонально (я ж не втримався, щоб не підкинути саркастичних дрівець у вогнище іронії) муділом, а потім ще й забанив.

Так от я одного не розумію. Вся ця байда з Майданом і війною – вона з чого починалася? Не з того, що нормальним людям заєблося жити, як в Московії-лайт (причому ситуація чим далі, тим більше нагадувала Московії просто, без полегшеної версії)? Я чогось думав, що якраз з того, щоб мати права і свободи, які Уридло сотоваріщі з 2010-го року планомірно відбирали. Може, помиляюся…

А раз мова про права і свободи – то, здається, право висловити свою думку і свобода цю думку відстоювати є невід’ємною частиною цивілізованого суспільства. До якого ми нібито збираємося приєднатися чи хоча б наблизитися.

Ні, я знаю країну, де таких коментів не буде. Просто тому, що там самодіяльність витравлюється дустом – за командою облизують свого “Наполеона”, за командою поливають помиями свого “Білана”. І всім добре. Але ми, здається, якраз проти цієї країни і воюємо. У тому числі й для того, щоб не стати нею – ні географічно, ні ментально.

То, питається, до чого були ці ескапади пана Сініцина? Чи він всерйоз думав, що ніхто не напише поганого слова про “Розетку”? Я в нього спитався, але відповіді не дочекався, бо був забанений. Думаю, не дочекався би в принципі.

І ще що хочеться додати. Якщо вже пішла така п’янка, пане Сініцин та йому подібні – то тоді ми тут всі маємо схилитися в глибокому пардоні знаєте перед ким? Так-так, перед Рінатом Ахметовим. Бо він взагалі-то людей від голодної смерти рятує на окупованій території. І це не мої вигадки – погугліть, купа інформації є про його фонд. Якщо вже так ставитись – то до всіх. І не треба розказувати тут про його бізнес, про його політичні історії. Допомагає людям? (Причому таким, яким, може, ніхто більше і не допомагає.) Так отож. На коліна, смерди!

Смішно? А от нас чомусь хочуть примусити саме до цього. Звісно, винятково з добрими намірами. Але – ми ж пам’ятаємо, куди веде шлях, викладений цими намірами…

P.S. для любителів понапридумувати до моїх текстів своїх смислів. Я не маю нічого проти як самого власника “Розетки” (я про нього нічого не знаю), так і його допомоги армії. Я проти тих, хто заганяють нас батогом до Animal Farm.

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s