Good bye, Mays’ki?

Новий тиждень починаємо з гарної новини.

Група народних депутатів пропонує дуже важливі зміни в українській системі координат і символів.

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акту

         Наразі в Україні продовжують відзначатися певні свята, позитивний зміст яких був спаплюжений через проросійську пропаганду. Саму тому існує необхідність скорочення переліку святкових днів.

         Зокрема, у свідомості більшості українців День міжнародної солідарності трудящих пов’язаний не стільки із захистом трудових прав, скільки зі спадщиною СРСР. Крім того, цей день використовується певними політичними силами для дискредитації української державності, проведення проросійських акцій, прославляння комуністичного радянського режиму (що, зокрема, суперечить політиці декомунізації).

         День перемоги, замість увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, символізує намагання антиукраїнських сил дестабілізувати ситуацію всередині держави, розпалити суспільну ненависть. Спекуляції на страшній трагедії є неприпустимими. Українці також не мають права забувати про власних героїв, які сприяли перемозі над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Проте День перемоги, який використовується державою-агресором і перетворюється на день суспільного протистояння, не лише не вшановує пам’ять героїв, але і паплюжить її. Більше того, використання під час даного свята певними силами символіки, яка асоціюється з агресією Російської Федерації і тероризмом, перетворює все свято у фарс: пам’ять про страшну війну та шана до ветеранів підміняються пропагандою нової війни.

         Крім того, в Україні зберігається проблема нераціональної кількості вихідних днів, що є неприпустимим у складний економічний період, який також співпадає з часом міжнародного збройного конфлікту між Росією та Україною. Зокрема, негативний влив має положення чинного законодавства про автоматичне перенесення вихідного дня на наступний після святкового або неробочого день, у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем.

  1. Цілі і завдання акту

Метою законопроекту є скорочення переліку святкових днів та зменшення кількості вихідних днів в Україні для оптимізації правового регулювання даної сфери.

  1. Загальна характеристика і основні положення акту

         Законопроектом пропонується вилучити День міжнародної солідарності трудящих (1 і 2 травня) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) з переліку святкових днів. Крім того, задля увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років пропонується зберегти лише День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня, скасувавши державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

         Законопроект також передбачає скасування норми трудового законодавства про те, що у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

  1. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

         Законопроект передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

  1. Фінансово-економічне обґрунтування

         Реалізація проекту не потребує виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Крім того, зменшення кількості святкових та вихідних днів матиме позитивний вплив на економіку України.

  1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

         Ухвалення даного законопроекту сприятиме захисту національних інтересів України, недопущенню посилення суспільної напруги. Законопроект також забезпечить встановлення оптимальної кількості святкових і вихідних днів в Україні.

 

Шкода, що, звісно ж, не приймуть. Бо це ж означає забрати у народа улюблену іграшку – можливість нажертися шашликів і набухатись. А який же український політик втратить такий шанс – попіаритись на народному гніві? Скотиняка і Бабаюля в перших рядах верещатимуть, а про Оппоблок і говорити нічого.

P.S. Повторюся – я вважаю, що державними святами (з обов’язковим вихідним) мають бути Новий Рік та День Незалежності. Можливо, по одному головному релігійному святу для християн та (в кримськотатарському Криму) мусульман. Все. Ніяких Первомаїв, Днів Конституції та ін. Ви за своє життя бачили хоч одну людину, яка б святкувала День Конституції? Не просто побухать і похавать – а саме оце от конкретне свято? І я не бачив. Значить, це не свято, а профанація. І можливість побухать. А бухать, як відомо, шкідливо для здоров’я. Тому – “работать, нєгри, солнцє іщо високо”. От коли зробимо тут з пустині сад, ну хоча б такий, як у чехів чи іспанців, я вже не кажу про бундес – тоді… Ні, і тоді не можна. Бо всі ці “майські” рано чи пізно ведуть до повного розсобачування. Тому – вік-енд вам в поміч.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s