Trespassers will be shot

В Запоріжжі сталася дуже характерна історія. Характерна в плані недосконалості наших законів і нашої ж ментальності.

Ось ця історія – переказувати не буду, просто копіпаста:

Вчера, 27 марта, в Запорожье 49-летний бизнесмен застрелил из охотничьего ружья грабителя. Тот сначала пытался забраться в дом, а потом бросился на хозяина с битой. Об этом рассказали в пресс-службе ГУ НП области.

В полицию обратился житель улицы Военстрой. Мужчина сообщил, что из зарегистрированного на него охотничьего ружья во дворе собственного дома застрелил неизвестного, который пытался проникнуть в дом через окно спальни.

На место происшествия прибыла следственно-оперативная группа. Как выяснили полицейские, хозяин был дома, когда услышал в спальне подозрительный шум. Взяв ружье, мужчина вышел во двор и у окна спальни увидел неизвестного, который пытался залезть в окно. Увидев хозяина, злоумышленник бросился на хозяина с битой. В ответ тот выстрелил, что привело к смерти вора.

Погибшим оказался нигде не работающий 30-летний житель той же улицы.

Щоб ви розуміли, що таке вулиця Військбуд – ось я позначив той райончик на мапі Запоріжжя. Бачите, це вже на таких висєлках (“за трасою” – якщо коротко охарактеризувати), що мама ні горюй.


Але я не про сам епізод як такий. Ось продовження цієї історії:

Событие внесено в ЕРДР и начато уголовное производство по признакам ч.1 ст. 118 УК Украины (умышленное убийство при превышении пределов необходимой обороны либо при превышении мер, необходимых для задержания преступника).

 А от тепер поговоримо.

По-перше, на 100% ми про цю історію інфи не маємо. Зважаючи на це і на по-друге – допускаю, що стаття 118-а – цілком реальна і законна. А тепер повертаємося до по-друге. До наших законів, які виростають із нашої ментальності. Нашої – це людської, державної і так далі. Якщо ви пориєтесь в історії, то дізнаєтесь, що довгий час для радянської влади (а код дорадянської влади вже втрачений, ми не живемо ним, ми живемо радянськими формулами)  уголовники були “соціально близькими”. І їх за злочини проти особи не карали так тяжко, як “соціально далеких”. Або як за злочини проти держави.

І оця от історія – її продовження – вона виросла теж звідти. З того світогляду. Пояснюю. В нормальній ситуації, коли в нашій країні була б дійсно недоторканою приватна власність – закони були б інші. Які? Наприклад, такі, що у випадку, коли на твою приватну територію вночі заліз чувак з битою (як ви думаєте, він водички попросити заліз чи книжку почитати? Чи з усім зрозумілими намірами?) – власник цієї території мав би абсолютно законне право застрілити злочинця. Із зареєстрованої зброї, так. І йому б за це нічого не було. Максимум – це похвала і піар, мовляв, “ось як треба боротися зі злочинцями”.

А так виходить, що наша влада – як і влада радянська – стоїть на боці не законослухняного громадянина, який хоче забезпечити собі і своїй сім’ї мир і комфорт, а на боці злочинця, даючи тому шанс… Ні-і-і, друзі мої, не на виправлення (це все казки бабушки  Параски) – а на виживання і продовження своєї злочинної діяльності. Повторюся – у такому випадку (я не говорю “цьому”, бо, як уже сказав, ми на 100% не знаємо всієї історії) наше законодавство захищає злочинця. А не його жертву.

Наше законодавство захищає злочинців

Бо ніяку державу не мають хвилювати подробиці – скільки там разів власник будинку вгору стріляв, чи попереджував він злочинця і так далі. На його приватну територію залізли вночі з бітою. Все. Цього має бути досить для будь-якого виправдання. Інакше злочинність в Україні просто не переведеться. Бо ну а шо. Ось чувака посадять – і інші законослухняні громадяни замисляться, а чи варто буде стріляти в уголовника. І уголовники замисляться – ага, щас ці фраєри абассуцца, і можна буде їх тьоплєнькімі грабіть. От що означає ця стаття. Тільки й усього.


А коли наш народ доросте до усвідомлення реальної недоторканості приватної власності, коли почне вимагати від депутатів цього не тільки формально, а й фактично (від самих депутатів я нічого не чекаю – приклад “Самонемочі” прекрасно ілюструє, що і нові будуть такими самими виродками, як і папєрєднікі), коли суспільство натисне на владу і виб’є право убивати того, хто залізе на ТВОЮ територію вночі з битою – отоді можна буде сказати, що ми перестали бути совковою відрижкою, а почали будувати капіталізм.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s