Ма-ма-ми-ла-Сьо-му

Цікаві речі відбуваються в нашому політикумі. Цікаві – і неприємні.

От з’явилася на світ така політична сила – “Самопоміч”. Пройшла в ВР. Пройшла завдяки двом речам – іміджу нової прогресивної партії і персонально меру Львова. Скажемо чесно – далеко не найгірші речі. “Батьківщина”, наприклад, проповзла в Раду значно цинічніше і підступніше.

В Раді почалася карусель. Нагадувати про всі моменти, пов’язані із “Самонеміччю”, не буду – ви їх всі пам’ятаєте. Дуже показовим є той факт, що в Фейсбуку періодично з’являються пости в стилі “Мені соромно, що я голосував за них”. Ні про яку іншу партію так не пишуть. І не тому, що всі такі правильні і виправдовують очікування своїх виборців 🙂 Просто на ідею “Самопомочі” купилося “суспільство ФБ” – те, яке можна назвати луркморівським терміном “небидло”.

На відміну від своїх виборців, “Самопоміч” висновків, вочевидь, не зробила. Яскравим прикладом цього є вибори в Кривому Розі. Ось сьогодні побачив фотографію (це в Кривому Розі кілька днів тому). Один фотознімок – але настільки ж тут багато інформації. І я зараз навіть не про розповнілу пику Костянтина Гришина.

Кривий Ріг в 2015-му проголосував за Милобога. Так, звісно, в другому турі багато хто голосував – як це і відбувається в другому турі в принципі – не “за”, а “проти”. Проти Вілкула. Але в першому ж свої 10% Милобог набрав. Та й взагалі – згадайте президентські вибори-2010, коли на Тимошенко не спрацював навіть принцип “проти Януковича”.

І тут “Самопоміч” міняє кандидата. Навіщо? Чим Семенченко так принципово кращий за Милобога? Той принаймні місцевий, проблеми міста має знати на власній шкірі (в прямому смислі). І хто такий взагалі Семен Семенченко як політик? Як командир добробату – ми приблизно знаємо. Як політика – його не знає ніхто. Ну, чи майже ніхто. (Агов, ті 10 чоловік, які є винятком – відгукніться.)

Так мало того, що партія навіщось поміняла кандидата, який фактично виграв вибори у Вілкула. Ви подивіться на цей цирк. Вомбат Насіння на “віче” так прямо і заявив – у мене своєї програми немає, то я ось вам з програми Милобога почитаю. Як до такого поставляться нормальні люди? Правильно – пошлють героїчного комбата у пішохідну еротичну подорож. І правильно зроблять, до речі. За таке ще й побити могли – десь у гарячіших краях.

Так, звісно, такому кроку є якісь пояснення. І логічні, і правдиві, і конспірологічні. Але я не про це. А про те, що партія, яка прийшла в політику як проект майбутнього – за ці 1,5 роки спустила усю свою прогресивність і перспективність в унітаз. І такими геніальними ходами продовжує, точніше, завершує цей процес.

Цікаво у нас виходить. 2012-го “Свобода” тріумфально зайшла в Раду – і за два роки здулася, як стара повітряна кулька. Тепер “Самопоміч”. Різні партії, різна ідеологія – принаймні, заявлена (про фактичну говорити не буду, аби ви мене не засміяли, як наївняка). А підсумок той самий. Хто наступний? Проукраїнська політсила вже злилася, проєвропейська закінчує зливатися…

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s