Проститутки, совки і дураки

Кожного року цього дня обов’язково з’являється “знавець”, який розказує про історію “Восьмого марта”.

Так-так, звісно, мова про ту міфічну маніфестацію проституток – чи то в США (міста варіюються в залежності від географічних знань оповідача), чи то у Франції. І це подається так – ха-ха-ха, а ви тепер ото “бляцкій мітинг” святкуєте.

Сьогодні прочитав вчергове цю єрунду, про яку, як справедливо пише Лурк, “в русских интернетах легко встретить эту информацию, а вот английские и французские интернеты о таких примечательных событиях не знают вовсе” – замислився. А чого ви смієтесь? Точніше – з чого? З того, що у США і Франції працівниці секс-бізнесу вже 100 років тому мали певні права чи принаймні боролися за них? Тоді як у нас навіть в ХХІ-му столітті проститутки – це безправний товар, з яким що хочуть, те й зроблять? Ну що ж, посмійтесь. На кутні. Якщо ваша родичка раптом опиниться в ролі рабині. (А ви думаєте, всі добровільно туди йдуть?)

А взагалі-то проблема цього дня в наших широтах в тому, що суть його за радянських часів була не просто викривлена, а, підозрюю, зумисне перекручена. (Як і в багатьох інших сферах життя – згадайте, як замість хрестин придумали “звіздити” дітей.) Дата, яка мала символізувати боротьбу жінок за свої права – перетворилася на день, коли “взяла гвоздіку в зуби і заткнулась до наступного восьмогомарта”. Ви ж не будете сперечатися з тим, що СРСР був дуже сексистською країною?

Ось подивіться на дві фото. Перше – із “клятого буржуїстану”. Почитайте лозунги.

А тепер – із радянського раю.

Там – боротьба, а тут слава. Привітали – і сиди мовчи. Як і всі інші – медальку дали трудязі, а зарплата як була, так і залишилась. І вибір у магазинах. Жербак жебраком. Зате медаль. І скажи, що про тебе партія і уряд не думають! (Так само і з жінками – “Слава” ж! І квіти на восьмемарта.)

P.S. А жінкам я би побажав того, чого і тим, хто бореться за українську мову в Україні – щоб день боротьби за свої права перетворився на день пам’яті про боротьбу. А перетвориться він тільки тоді, коли з цими правами (жінок, україномовних, інвалідів ітд) все буде гаразд. А не так, як зараз. От і все.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s