Бабло і люди

Днями натрапив на традиційний крикливо-безголовий фейсбучний срач.

Тема срача наступна – «А якого біса той Коливан (в міру Руслан Стефанчук – В.М.) вимагає від США визнати Московію державою-терористом, хай спочатку сам (Верховна Рада України – В.М.) це зробить!!!!1111одинодин».

Я взоржав. Знайшов новину, ще з квітня, про те, що ВР проголосувала за визнання Московії державою-терористом. Закинув у коментарі. Сиджу, чекаю на реакцію автора посту. Реакція прийшла, але не від нього, а від якоїсь клави. Реакція була така:

«я також визнала і що? З того»

А потому, любі маї, що схема «От прийдуть люди в наш вумний Фізбук – вони окультуряться і не будуть писати херні», вона не працює. Точніше, працює, але задом наоборот. Тобто – не «спочатку Фізбук, а потім і ум появиться», а «спочатку ум, а потім Фізбук». Ось так воно працює. Бо інакше Їблан Обнаковенний, прийшовши у будь-яку платформу, перетворить її на Їбландію Обнаковенну.

І це не тільки (і не стільки) із окремими індивідуумами пов’язано. Я оце дивлюся на усе, що відбувається у світі – напад гавохрюндєлів-кислобздіїв на нас, спроба інших гавохрюндєлів (чи які у їх там тварини стояли у першоджерела?) напасти на Тайвань. І згадую, як читав одну розумну книжку, московитом, правда, написану, але ще у 1995 році. Так от, там, у цій на диво розумній книжці, автор – у 1995 році, нагадаю – УЖЕ стверджував, що Захід УЖЕ програв.

А, знаєте, чому програв? А тому, стверджував автор, що Захід вибрав геть неправильну стратегію щодо Московії. Тобто прямо протилежну здоровому глузду. Захід, пише автор, обрав таку позицію – накормимо Московію (екс-СРСР) баблом, а там і демократія підтягнеться, бо вони ж побачать, що бабло і демократія це речі, в принципі, пов’язані, і самі захотять стати демократами, щоб мати це бабло на постійній основі. А треба було, продовжує автор, піти іншим шляхом – «Спочатку ВИ заводите у себе реальну демократію (да, ми допоможемо, якшо шо, без проблем), а тільки після цього ви отримаєте доступ до світового бабла». Там автор ще згадує приклад повоєнної Німеччини – по Другій світовій, звісно, де приблизно так світ (США тобто) і вчинив, спочатку вигрібши нацистську спадщину, а тільки потім, коли німці попустилися, дав їм фінансову путівку у нове життя.

(Там автор ще багато цікавого писав про авторитарно-тоталітарні перспективи Московії, яку уже – на 1995 рік, повторю! – провтикав Захід. Згадував персонажів, які можуть зіграти свою чорну роль у перетворенні нібито-шагающєй-к-демократії Московії на нео-СРСР. Наприлад, знаєте кого згадував? А Алєксандра Дугіна! Який тоді, в середині 90-х, був лише ідеологом маргінальної партії Лімонова. Але як чувак прорахував його майбутній вплив на Кремль…)

Так оце я й думаю. Що ні з Московією, ні з Китаєм ця формула «бабло – демократія» не спрацювала. Тому, мені здається, що після Третьої світової і ядерних бомбардувань Москви і Пекіна (нє? Ну тоді будуть ядерні бомбардування Вашингтона, Лондона і Києва – вам таке більше подобається? Чи ви просто без Бальшова тіатра і могіли Висоцкого не уявляєте культурного життя?) Захід має повернутися саме до цієї формули – «спочатку зріжте пазурі і станьте людьми, а потім замість хєра без солі отримаєте порцію смачного українського борщу, занесеного у список нематеріальної спадщини ЮНЕСКО».

Бо інакше все буде повторюватися знову.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s