Головна лажа проєкту “Смартфон кожному вакцинованому пенсіонеру”

Можна багато говорити критичного про оту смішну “є-бабусю”, чи як там її. Але я скажу от що.

Ні, все зрозуміло – і загравання з електоратом, і імовірна спроба перегнати вибори у смартфон, де їх буде легше фальсифікувати. (Щодо реальності втілення цієї спроби у життя я не впевнений, але такі ідеї, скоріш за все, є.) Але головне тут, на мою думку, в іншому.

В тому, що ця роздача смартфонів – це грьобаний соціалізм, який, як ракова пухлина, роз’їдає Україну. Я вже розказував історію, як сусідка моєї тещі сиділа і чекала – то Зеленського, бо він дасть їм дешевий хліб (з якого дива?), то Путіна, бо буде безкоштовний газ. І хіба вона одна така була? Я пам’ятаю, як у нас в дворі (ще у Запоріжжі) мала проходити зустріч із кандидатом в нардепи – і як бабульки бухтіли, що “та чо туда хадіть, а чом с нім гаваріть, луччє би пєска в пєсочніцу прівьоз”…

Україна – бідна країна. Це факт. А бідна країна має один шанс на виживання і зростання – це економія. Жорстка економія. І ще – зміна психології людей. Людей, які були привчені совком до халяви. (Умовної халяви, звісна річ – ніяких безкоштовних квартир не було і не могло бути, бо не було ж безкоштовних автомобілів, правда? А квартири чомусь були. А чому? Та тому, що держава просто відбирала у ВСІХ жителів країни до 90% їхньої реальної зарплати, будувала на ці гроші ВПК, за залишковим принципом витрачалася на певну кількість квартир, які за певним принципом – або блатом – роздавала. І це називалося “безкоштовне житло”.) Відомий же анекдот про двох знайомих, із яких краще влаштувався той, у кого зарплата трохи менша, але робити взагалі нічого не треба.

І люди ці – а далі і виховані ними діти – так і продовжили жити, чекаючи на нехай і маленьку, але халяву. Аби просто так. Хай пару буханок хліба, але даром. Або щоб газ копійки коштував. Як він може коштувати копійки? А пофіг. Аби було. (Аргумент був хіба такий – “А при СРСР було? Було! Значить, і зараз має бути!”)

Так і з усіма цими “ковідними тисячами”, смартфонами. От з якого дива людям за вакцинацію давати смартфони? Вони їх заробили? Ні. Люди пішли і вакцинувалися. Ну молодці, це їм потрібно, це їхнє здоров’я і життя. Давайте кожному за вилікуваний зуб даватимемо смартфон. Чи там за вилікувану венеричну хворобу.

А потім і не за здоров’я. Прийшов на роботу вчасно – премія. Далі просто прийшов – премія. Ну так же працює ця логіка? Або ота божевільна ідея “економічного паспорта українця”, чи як там його – коли 18-річним будуть виплачуватися якісь там гроші. З ліцензій на надра чи чогось такого. Слухайте, у нас в країні бюджети дефіцитні так, що Данія здригається, грошей не вистачає на купу чого – лікарі, вчителі заробляють смішні (зважаючи на їхню соціальну значимість) гроші, військові недооцінені (особливо у часи війни). А влада просто так, за те, що люди пішли і вакцинувалися – роздає гроші і смартфони. А потім просто видаватиме якісь там гроші тільки за те, що людина народилася і дожила до 18 років. Що з цього може вирости, як не чергове покоління ледарів і нахлібників?

Українці, які просрали за ці 30 років (це я не згадую радянські часи, коли вони навіть не розуміли, що просирають, та часи УНР-Української держави, коли просирали точно так же, як і у пострадянські часи) усе, що могли просрати – сидять і чекають халяви. І влада їм потурає! І усі попередні потурали – хтось більше, хтось менше, але. А все тому, що як тільки влада б почала говорити правду – то опозиція тут же звинуватила б владу у всіх смертних гріхах і на білому коні в’їхала б у владу. Згадайте, як після відставки скандалістки і змовниці Тимошенко (яка намагалася скинути Ющенка уже в середині 2005-го!) прем’єром став Єхануров, як при ньому економіка запрацювала без усіх цих популістських катань на ковзанках – і як за рік народ-любитель халяви проголосував за БЮТ (22,3%), а не за НСНУ (13,9%). А на президентських виборах-2010 Ющенко набрав усього 5,5%, а Тимошенко майже уп’ятеро більше. І народ-любитель халяви ще й сміявся (з подачі Кремля, звісна річ) з “антирекорду” Ющенка. Сміявся насправді над власною тупістю і жадібністю…

Українці хворі на совкохаляву. Їх треба лікувати. Довго і сильно. Жорстко. А їх і далі підсаджують на цю голку халяви – на тобі гроші, на тобі телефон, на тобі ще щось, аби тільки за нас проголосував (і не гавкав). Тільки за це зелена влада має піти у минуле уже на найближчих виборах.

Та хто її переобере? Той самий народ, якого вона привчає до генетично улюбленої халяви? Хіба що грошей в бюджеті стане настільки мало, що уже і на халяву не вистачатиме…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s