“Є куди поскаржитися”. Головне із інтерв’ю Луценка “Цензору”

Прочитав уночі інтерв’ю екс-генпрокурора Юрія Луценка на “Цензор.нет”. І ось що хочу виділити (традиційно те, що мало хто помічає).

Усе інтерв’ю, якщо цікаво – ось тут. А я винесу окремий абзац, який, на мою думку, досить добре пояснює, навіщо взагалі потрібен інститут парламентської демократії, і чому давня ідея Віталія Портникова про парламентську республіку (я розумію, що цей формат придумали задовго до Віталія, але в Україні послідовно і публічно відстоює необхідність переходу до цієї моделі управління, здається, тільки він один) цілком має право на життя:

“…я не сказав одну фразу дуже важливу: навіть така важка коаліція заклятих друзів (“ЄС”, “Батьківщина”, “Розумна політика” – В.М.) краща, ніж нинішній моноліт бездумних кнопкодавів. Тому що у будь-якій коаліції неправильні дії одного партнера тут же стають відомими іншим. Силовики мають куди поскаржитися.

– Історія вашої коаліції з “Народним фронтом” – це просто класика в цьому плані. І злити завжди була не проблема будь-яку інформацію.

– Але це правильно з точку зору збереження демократії і зменшення диктаторсько-корупційних речей – це дуже правильно. Я якраз тому за коаліцію. Сьогодні монобільшість звичайно могла би бути ефективною, якби вона була з планом в голові. […] Я маю на увазі план дій. Але якби він був у Зеленського, то звичайно, монобільшість – це круто. Але якщо немає плану дій – це катастрофа. Всі силовики построєні і нікуди поскаржитися. Всі судді під тиском і нікуди поскаржитися. Про уряд я взагалі мовчу, бо не впевнений, що хтось із тут присутніх може назвати 4 міністрів по прізвищу”.

Ось у чому головний плюс коаліцій. Що ти нікуди не заникаєшся. І тобі не дадуть зробити відвертої хуйні – як із “вагнерівцями”, скажімо.

Бо сподіватися на те, про що каже Луценко – про “план дій”, особливо у виконанні оцієї от зеленої банди – могли тільки крайнє недалекі і відверто тупі українські лохторати, як і сталося 2019 року. Втім, чого хотіти від лохторатів, які усю дорогу цілком собі асоціювали акторів із їхніми ролями (не один радянський актор розказував у інтерв’ю, як його за якусь роль негідника на вулиці матюкали і проклинали)…

Парламентська коаліція – це система противаг, які зараз повністю зруйновані. А більшість українців цього не те шо не розуміє – вона навіть і не помітила.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s