“Формула-1”. Усі володарі Кубку Конструкторів

“Мерседес” програв сезон в індивідуальному заліку Королівських перегонів, але виявився сильнішим у командному.

З 1979 року Кубок Конструкторів, командний чемпіонат світу, набув нинішніх обрисів. До того у залік ішов лише один, найкращий результат гонщиків команди на Гран-прі. З 1979-го стали враховувати результати обох пілотів. І до сьогодні КК рахується саме так.

Тому давайте подивимося, хто ж перемагав у Кубку Конструкторів “Формули-1” за останні 42 роки.

(Примітка. Там, де фон років світло-фіолетовий – це означає, що чемпіоном в індивідуальному заліку став пілот іншої команди, не тієї, яка виграла КК. Як цього року, наприклад.)

ацваапвапарорпо

Сірим же кольором я виділив роки воістину унікальні в історії Великих призів. Тоді дев’ять років поспіль (із постскриптумом в 2000-му) у топ-четвірці заліку КК були одні й ті ж чотири команди. Такого більше не було – ні до, ні після. У нинішній історичній епосі з 2010-го до сьогодні три команди в топ-четвірці майже не міняються (хіба місцями) – Mercedes, Red Bull та Ferrari. (За винятком сезонів 2012 та 2020.) А от четверта постійно міняється.

А тоді Benetton, Ferrari, McLaren та Williams майже на десятиліття окупувати найвищі місця в пелотоні. Справді унікальний період.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s