Чи знаєте ви, яке прізвище є найпоширенішим в Україні?
Ну, звісно, ви вже здогадалися – це Мельник. А друге за поширеністю? І тут вгадали з підказки у заголовку – Шевченко? А третє?
Ось я взяв на Вікіпедії список найпоширеніших українських прізвищ. І вирішив співставити цей список з іншими списком. Точніше, списками. Списками депутатів Верховної Ради усіх дев’яти скликань. І от що у мене вийшло.
Для початку – топ-10 прізвищ.
Як бачимо, два лідери були присутні у всіх скликаннях Ради. Так само, як і прізвище Бойко. Ба більше, саме Бойків у одному конкретному скликанні було найбільше – аж п’ятеро у першій українській (вона ж остання УРСРівська) Раді.
До речі, якщо цікаво, то ці п’ять Бойків представляли не тільки різні області – а й різні макрорегіони України. Дивіться, де їх обрали:
- Нижнє Придніпров’я (Кам’янка-Дніпровська Запорізької області);
- Західне Поділля (Підволочиськ Тернопільської);
- Лівобережжя (Кременчук);
- Правобережжя (Черкаси);
- Буковина (Чернівці).
Але найпопулярнішим – навіть попри пропущену Раду-8 – стало прізвище Бондаренко. А найменш популярним у нардепів серед топ-десятки є прізвище Ковальчук.
Тепер прізвища другого ешелону – з 11 по 34 місця. (Чесно кажучи, по 36-е – але там були неукраїнські варіянти “Іванов” та “Іванова”, тож я їх відкинув.)
Тут веде перед єдине прізвище, яке було присутнє у всіх Радах – Павленко. І трохи від Павленків відстали Петренки. А от Харченків у Верховній Раді взагалі ніколи не було.
А чи багато серед ваших знайомих-приятелів-друзів – людей із такими прізвищами?