Порохоботи і Розчарувашки-в-зелебобії – хто адекватніший? Головні підсумки свіжої соціології

“Разумков-центр” викотив учора свіжі результати соцдосліджень. Нас цікавлять перш за все президентські рейтинги. А ось вони.

Для початку – результати першого туру.

уапапкепрролол

Тут висновки будуть наступні. Між Зелебобієм і Порошенком – уже менше 8% у першому турі. І це незважаючи на гордонів. А, може, і завдяки комаровським (все-таки його слова у тому самому діалозі з лисим чібісом комусь та й западуть у душу).

Те, що люди перебісилися і не шукають нових облич – це байка. Так, Смєшко не росте – бо Гордон не піарить (і я зараз говорю цілком серйозно про причину). Але подивіться на рейтинги Разумкова. Що це, як не бажання нового “нового обличчя”?

Гройсман ще сяк-так – хоча мені все одно незрозуміло, як один із найкращих прем’єрів може мати такий же, навіть трохи менший рейтинг, ніж у порожнього місця, про якого лохторат знає тільки те, що про нього якось одного разу розказав Гордон. Ну, хоча відповідь очевидна… Але. Ляшко, Гриценко, Кошулинський – де їхні рейтинги? Цього вони хотіли 2019-го? Ну от і отримали. Жалкіє, нічтожниє люді – сказав би пам’ятник на Прорізній. І так буде з кожним зрадником. Мороза треба було згадати. От якраз ця схема – працює цілком успішно. Їм уже ніколи і нічого не світить. Хіба Ахметов ще раз Ляшка поюзає – але навряд чи, бо у нього уже є, наприклад, “новий” Разумков.

Притула і Кличко, думаю, ще наберуть, коли почнуть піаритися. Але небагато.

А тепер переходимо до цимесу. Тобто до пар у другому турі. І отут є про що поговорити. 

Почнемо з ідеальної для Зелебобія (як і для будь-кого із умовно проукраїнських персонажів) пари.

бой

Відсоток тих, хто не прийде на вибори – усюди майже однаковий, тому ним можна знехтувати.

Отже, як бачимо – проукраїнський електорат, перш за все т.зв. “порохоботи”, проголосує таки за Зелебобія. І це його солодка мрія. Солодка нездійсненна мрія.

Тепер страшний сон Зелебобія.

раз

Як бачимо, Разумков уже виграє у другому турі. Хоча він туди не проходить – і не пройде, хіба що замість Зелебобія. Бо голоси порошенківського електорату він не відгризе, або відгризе по мінімум.

Знову відзначу, що т.зв. “порохоботи” скоріш за все проголосують за Разумкова – як за менше із зол. (Теоретично. Бо насправді ми нічого не знаємо про майбутнє Разумкова. А раптом на нього Кремль ставку зробить, га? Що тоді? Отож.)

І третій, найреальніший варіянт.

пор

Ті ж 8%, що і на початку місяця. І тут от шо цікаво.

У випадках пар Бойко-Зелебобій та Зелебобій-Разумков т.зв. “порохоботи” підуть голосувати за менше із зол – тобто керуючись прагматизмом і логікою (хуйовой-плахой, але логікою; бо все-таки Зелебобій менше із зол у парі з Бойком, ви просто уявіть собі, що б зробили ОПЗЖисти, маючи посаду президента і монобільшість у Раді. Уявили? Порівняли з тим, що є зараз. Отож-то! Ми б уже війну закінчили – капітуляцією. А, може, і в Тайожному союзі з ОДКБ були. Якщо не в “Союзном гасударствє”.)

А у випадку повторення пари Зелебобій-Порошенко – більшість все одно пішла б голосувати за Зелебобія. І це при тому, що ця сама більшість за опитуваннями УСІХ соціологічних контор прямо визнає – за ці два роки нам стало жити тільки гірше. Дві третини, а то й більше, говорять, що жити стало гірше, ніж до того (тобто при Порошенку) – але голосувати більшість, нехай не 73%, як раніше, але все одно більшість, буде за того, при кому жити стало гірше.

Ще є питання про те, хто в цій країні адекватніший? Є? Тоді читайте з початку. Чи, може, ви просто із тих 54%?

P.S. Ну, і повторю – кейс Разумкова говорить, що історія з “новими обличчями” не завершилася. І де ж ви, сучари бацильні, були 2010-го, га? Чого ж ви “нове обличчя” Яценюка не обрали у другий тур, га? 

Я, до речі, не просто так згадав Яценюка. Ось знайшов новину за квітень 2009-го. Це ще по суті до старту президентської кампанії, коли екс-спікера (і майбутнього прем’єра) толком не почали розкручувати. Дивіться:

“Якби в другий тур президентських виборів вийшли діючий прем’єр-міністр Тимошенко і лідер опозиції Янукович, вони б набрали відповідно 29,3% і 38,4% голосів виборців.

У випадку, якби в другому турі зустрілися Янукович і Яценюк голоси б розподілилися в співвідношенні 35,5% і 33,7% відповідно.

У випадку виходу в другий тур Яценюка і Тимошенко за Яценюка проголосувало б 32,6%, а за Тимошенко 21,8%”.

А тепер слідкуйте уважненько, мої маленькі любителі гриценків-які-у-другому-турі-перемогли-б-зеленського.

Яценюк, по-перше, у парі з Тимошенко мав колосальну перевагу.

По-друге, різниця на квітень між Тимошенко і Януковичем була – 9%. Через 9 місяців, в реалі, у другому турі вона склала – 3,5%. Тобто! Навіть Тимошенко скоротила відставання від Хама – і то досить серйозно.

А у Яценюка в квітні у парі з Яником було усього 1,8% відставання. Тобто в межах статистичної похибки. За таких же темпів Арсеній Петрович у Януковича в другому турі виграв би 4-5% запросто.

Ну. І де ж була ваша хвальона стратегія “Він же у другому турі міг виграти у Януковича”? А я вам зараз покажу, де.

ацакаперрор

Помаранчева позначка. Середина серпня. Самий початок політичного сезону. Яценюк майже на рівних із Тимошенко. Тигипко – як якийсь Гриценко чи Тягнибок нині (і завжди), нікому нахрін не впав.

А потім Яценюка почали а) мочити, б) зливати. Бо він – як показували квітневі рейтинги – був невигідний владі. І Тимошенко, яку з її маніякальною тягою до влади треба докторам давно здати у WPA, невигідний теж.

І що ж ми далі бачимо? Що рейтинги Тимошенко залишилися на місці, а Яценюка упали втричі. Зате у протоголобородька Тигипка (хто забув, нагадаю – він з грудня 2004-го в політиці не мелькав, а займався банківською справою, тобто був мінімально публічний, по суті чисте тобі “нове обличчя”) виріс аж до третього місця.

І це зробили ви, так-так, ви. Ви тоді убили шанс на більш-менш нормальний вектор розвитку України. Ви самі загнали Україну у смертельну пастку пари Янукович-Тимошенко. Ви. І не треба мені тут розказувати, що усе це олігархи проти народу змовилися, як люблять деякі мої ФБ-френдеси чесати. Ні. В середині серпня у ваших головах ситуація була цілком реально виграшною. А потім ви почали жерти гівно, яким вас стали годувати (а могли і не жерти!) – і вуаля.

Так що, любі маї, ви тепер, будь ласка, свою мантру про те, що “а ось той-то Зелебобія в другому турі переграє, на відміну від Порошенка” – скрутіть у красиву таку трубочку і засуньте собі у те місце, яким ви голосували за Тимошенко 2010-го і за кандидатів під загальним псевдонімом Аби-не-порошенко 2019-го.

Тому що.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s